Sam zaplanuj swój dom i zaoszczędź koszty”,

Materiał i konstrukcja powinny dobrze do siebie pasować, jeśli sam planujesz dom - może to również zaoszczędzić budżet. Wspólnie z inżynierem budowlanym Johannesem Hillerem podjęli decyzję o zastosowaniu betonu in-situ na ścianach podłużnych i ścianach wokół schodów oraz na zamurowanie ścian szczytowych cegłami o grubości 24 cm. Masywne ściany zapewniają masę akumulacyjną, więc Hillerowie mogli liczyć na małą, niedrogą powietrzną pompę ciepła do techniki grzewczej. Na ulicy był gazociąg, ale doprowadzenie go do domu w drugim rzędzie, czyli 39 metrów z tyłu, byłoby 8.Koszt 500 euro. Powietrzna pompa ciepła kosztuje łącznie tylko 2.o tysiące euro więcej, więc decyzja była łatwa. Na zewnątrz ocieplono wełną mineralną i obłożono wentylowaną fasadą drewnianą. Wewnątrz beton i jastrych pozostały surowe. Nie było potrzeby stosowania drogich powierzchni. W tym celu poczyniono inwestycje w wysokiej jakości meble w zabudowie oraz okna drewniane. Tworzą one ładny kontrast z betonem i nadają dużemu pomieszczeniu na parterze przytulną i ciepłą atmosferę.

123 metry kwadratowe powierzchni mieszkalnej wystarczą dla czterech osób. Przestrzeń życiowa to największa dźwignia w budżecie. Johannes Hiller, klient / architekt

Oszczędzaj budżet, robiąc własne rzeczy

Jeśli chcesz oszczędzić własnym wkładem, to gdzie naprawdę warto. „Nie chcieliśmy cały czas pracować na budowie. Ograniczyliśmy się do pracy, w której moglibyśmy naprawdę dużo zaoszczędzić i którą sami moglibyśmy dobrze wykonać i w rozsądnym czasie ”- mówi Johannes Hiller. Izolowali więc ściany zewnętrzne i same powierzchnie dachu. Sami też przykręcili drewnianą fasadę. Możesz zrobić jedno i drugie z dobrym kunsztem. Tylko w tych dwóch transakcjach Hillers zaoszczędził około 25.000 euro. Każdy, kto chciałby samodzielnie wykonywać poszczególne usługi, powinien otwarcie o nich porozmawiać z rzemieślnikami. Nie wszyscy się angażują. Jeśli wykonujesz własną pracę, pamiętaj również, że potrzebujesz więcej czasu niż profesjonaliści i że jakość nie zawsze jest zbliżona do tego, co mogą dostarczyć rzemieślnicy. Oraz: Jeśli wystąpią błędy, a nawet wady konstrukcyjne, nie możesz oczywiście nikogo pociągać do odpowiedzialności, a wszelkie dodatkowe koszty poniesiesz sam.

CZYTAJ WIĘCEJ CIEKAWYCH ARTYKUŁÓW TUTAJ o zdrowym życiu i odpowiednim domu starców w industrialnym stylu

Zastosowana technika

Zainstalowanie prostej technologii również pomaga zaoszczędzić. Nasza rodzina budowlana nie potrzebowała inteligentnego domu ani skomplikowanej instalacji elektrycznej KNX. Poradzili sobie również bez systemu wentylacji - zamiast tego wietrzą regularnie i w zdyscyplinowany sposób. Wszystko to może odciążyć portfel. Przy budowie tego domu zadecydowało pięć czynników: nieruchomość o odpowiedniej wielkości, powierzchnia mieszkalna, konstrukcja odpowiednia do materiałów, rezygnacja z drogiej technologii i praca wewnętrzna. Jeśli weźmiesz je wszystkie pod uwagę, nadal możesz budować niedrogo dzisiaj.

Plany pięter 2 zdjęcia

DG: Wszystko ma swoje miejsce na małej przestrzeni. Zamiast drugiej, pełnej łazienki, w toalecie dla gości jest dodatkowy prysznic. Toaleta na piętrze to mały własny pokój. To usprawnia pracę w dużej łazience. 

Uruchom galerię zdjęć

DG: Wszystko ma swoje miejsce na małej przestrzeni. Zamiast drugiej, pełnej łazienki, w toalecie dla gości jest dodatkowy prysznic. Toaleta na piętrze to mały własny pokój. To usprawnia pracę w dużej łazience. 

Parter: Przy kuchni znajduje się gabinet.

Dane i fakty

Działka: 420 m2

Powierzchnia mieszkalna: 123 m2

Konstrukcja: solidna = beton + cegła

Architekt: Johannes Hiller, Augsburg 

Materiały i produkty

Dachówka: braas, opal; Okno dachowe: Velux; Fasada: modrzew; Okno: dąb olejowany; Sofa: Sitzfeldt, Tom; Sufit wpuszczany w beton: Delta Light, Minigrid; Kuchnia + meble do zabudowy: zaprojektowane we własnym zakresie i zbudowane przez Tischlerei Sigl z Moorenweis; Zasłony: uszyte samodzielnie; Stół + krzesło: pamiątki / pchli targ; Umywalka: Villeroy & Boch, Memento; Baterie: Gessi, seria Via Manzoni

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here