Murowany dom: instrukcje i wskazówki ”,

Umuruj dom raz i odpocznij na zawsze: Koszty i wysiłek związany z elewacją z cegły klinkierowej to tylko jednorazowa sprawa, potem głównie zalety i nie musisz już martwić się o elewację domu. Jedynym minusem jest jednak koszt.
Elewacji klinkierowych nie trzeba regularnie malować ani czyścić, ale można to zrobić. Jeśli trzeba czyścić klinkier, to bardzo proste – malowanie klinkieru też nie jest nauką rakietową. Fasada klinkierowa często może być zbudowana nawet z perspektywy czasu, aczkolwiek przy wyższych kosztach i tylko z niezbędnymi umiejętnościami. Ponieważ klinkier to ręcznie wykonane ściany. Jeśli nie masz z tym doświadczenia, powinieneś spróbować gładkich cegieł klinkierowych, które nie są tak wrażliwe na szare zasnówki lub zlecić pracę wyspecjalizowanym firmom, co oczywiście wiąże się z dodatkowymi kosztami. Istnieje zbyt duże ryzyko, że elewacja z cegły klinkierowej stanie się nieregularna lub że zaprawa wyleje się na cegłę klinkierową i dom będzie miał po tym zaplamioną elewację.
Cegły klinkierowe zapewniają nawet pewien poziom izolacji akustycznej i już mają efekt izolacyjny. W każdym razie elewację z cegły klinkierowej można połączyć z izolacją termiczną bez utraty przestrzeni życiowej - istnieją nawet specjalne izolujące cegły klinkierowe dla dodatkowego efektu izolacyjnego.

Czy można zaizolować klinkierem??

Zaawansowana technologia do murowania: Izolujący klinkier zabija dwie pieczenie na jednym ogniu i jest czymś w rodzaju systemów termokompozytowych do murowania. Płytki klinkierowe lub klinkierowe płaskie mają z tyłu wbudowaną warstwę izolacyjną. Cegły klinkierowej nie muruje się pojedynczo, lecz montuje się ją w formie wstępnie zmontowanej, w zależności od producenta, o wymiarach ok. 130 x 70 cm i przykleja i przykręca do elewacji lub innej warstwy ocieplenia.

Okładzina klinkierowa nadaje domowi wysokiej jakości wygląd. 

Zdjęcie: iStock / Malerapaso

Czy promuje się klinkier izolacyjny??


Izolacyjne cegły klinkierowe o grubości dziesięciu centymetrów osiągają wartość izolacyjną (wartość U) na poziomie 0,25 W/m² i zgodnie z GEG (ustawa o energii budowlanej, dawniej EnEV) mają określone przez prawo wartości standardowe i są korzystne z dotacji państwowych. Od grubości izolacji od 12 do 14 centymetrów klinkiery izolacyjne również spełniają normy KfW. Im wyższe standardy, tym wyższa dotacja państwa.

Jakie są koszty klinkieru??

Oczywiście nie można tego powiedzieć ogólnie, koszty zależą od rodzaju i wielkości klinkieru oraz proporcji ewentualnych wkładów własnych. Cegła klinkierowa jest generalnie droga, a koszty są dużo wyższe w porównaniu do elewacji tynkowanych lub drewnianych. Same kamienie nie są tanie w cenie 25 i 70 euro za metr kwadratowy. Im mniejsze cegły klinkierowe, tym droższa elewacja, bo trzeba murować znacznie dłużej i płacić rzemieślnikom. Te z kolei kosztują do 80 euro za metr kwadratowy, w zależności od kamieni, więc trzeba zapłacić nawet o 90 euro za metr kwadratowy w porównaniu do innych elewacji.

Instrukcje dotyczące brzęku

Aby uzyskać żywy obraz, wymieszaj cegły klinkierowe od trzech do czterech opakowań, ponieważ jako materiał naturalny cegły w partiach często się różnią.

Tutaj znajdziesz profesjonalne wsparcie w zakresie dociepleń elewacji:

Krok 1: podstawa

Oczywiście elewacja z cegły klinkierowej nie wisi swobodnie w powietrzu i nie da się jej całkowicie przykręcić do ściany domu. Kamienie stoją na stabilnym, wzmocnionym stalą fundamencie o głębokości 80 cm, który wprawni majsterkowicze mogą z łatwością wylać z betonu. Tylko ci, którzy chcą położyć klinkierowe cegiełki klinkierowe, mogą obejść się po fundamencie. W przypadku późniejszego klinkierowania domu zwróć uwagę na zwis dachu, który być może będziesz musiał wcześniej przedłużyć.

Krok 2: nałóż izolację na dom

Jeżeli elewacja ma być ocieplona płytami izolacyjnymi przedściennymi, należy je przykręcić lub przykleić do ściany. W zależności od materiału może być konieczna szczelina między izolacją a cegłą klinkierową. Ponownie pomyśl o zwisie dachu. Jest to tak ważne, ponieważ w przeciwnym razie istnieje ryzyko uszkodzenia wilgoci. 

Przeczytaj więcej interesujących artykułów tutaj Wiedza o budowaniu klinkieru lub cegły: Jaka jest różnica? Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Czyszczenie klinkieru: Wskazówki i instrukcje dotyczące błyszczących cegieł klinkierowych Budowanie wiedzy na temat cegieł klinkierowych: Właściwości materiału, zastosowanie i koszty

Krok 3: Wychowanie klinkieru

Umieść membranę uszczelniającą przed podciąganiem wilgoci na całkowicie suchym fundamencie i ułóż kamienie w pożądanym wiązaniu. Do słabo nasiąkliwych cegieł licowych stosować zaprawę licową (zaprawa licowa VZ) i zawsze natychmiast wycierać nadmiar zaprawy. Upewnij się, że zawsze masz gotowe pół kamienie - lub kup je od razu. Jest to szczególnie ważne w przypadku pustaków, ponieważ nie można po prostu rozbić wewnętrznych pustaków na pół lub przeciąć je giętkim. Płytki klinkierowe są mocowane do muru w regularnych odstępach za pomocą specjalnych wsporników ściennych. Szybko usuń pozostałości cementu za pomocą mokrej gąbki lub pędzla.

Krok 4: fugowanie

Elewację klinkierową można spoinować od razu po ułożeniu metodą tzw. wygładzania, lub elewację można najpierw zamurować, a następnie w drugim kroku połączyć osobną fugą. Metoda ta jest odpowiednia zarówno do fugowania nowej elewacji, jak i do naprawy elewacji z cegły klinkierowej wymagającej renowacji, jeśli z biegiem lat spoiny uległy kruszeniu. Kolejne spoinowanie klinkieru należy wykonać szybko, aby świeża fuga wysychała równomiernie i nie była narażona na zmienne warunki atmosferyczne. Bo to wystarczy, aby po klinkierowaniu cała ściana wyglądała nieregularnie.
W przypadku późniejszego spoinowania cegły klinkierowej lub elewacji należy zastosować specjalną fugę. Aby zaprawa trzymała się jak najlepiej w spoinach, a przede wszystkim była absolutnie szczelna, spoiny powinny mieć głębokość od 15 do 20 mm, oczywiście odpowiednio mniejszą w przypadku płytek klinkierowych. Po spoinowaniu należy ponownie szybko usunąć resztki zaprawy i resztki cementu.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here