Budowa domu: Ci eksperci będą Cię wspierać ”,

Planowanie budowy Planowanie budowy domu: najlepsze aplikacje w porównaniu Aplikacja do budowy domu jest warta zachodu! Przedstawiamy popularne planery pomieszczeń, za pomocą których można narysować plan piętra oraz zaplanować i uporządkować budynek.

Podczas budowy domu: doradca klienta

Jak tylko zaczniesz budować dom, powinieneś poszukać kompetentnego towarzysza. Sprawdza poszczególne etapy budowy, spogląda przez ramię rzemieślnikom, inżynierom budowlanym i architektom i na wczesnym etapie rozpoznaje wady i błędy. W przypadku domu jednorodzinnego można spodziewać się kosztów rzędu 1% kosztu budowy, czyli zazwyczaj od tysiąca do trzech tysięcy euro. Takich ekspertów można znaleźć np. poprzez Stowarzyszenie Prywatnych Budowniczych, Haus & Grund, TÜV czy Dekra.

Kamień węgielny pod budowę domu: notariusz

Nie spiesz się: Niech umowa sporządzona przez notariusza wyśle ​​Ci dwa tygodnie przed podpisaniem i niech spokojnie wyjaśni wszystkie Twoje pytania dotyczące budowy domu - telefonicznie, pisemnie lub podczas bezpłatnej konsultacji. Opłata notarialna obejmuje kompleksowe porady. Przypisz notariusza do wglądu w księdze wieczystej, która może zawierać specyfikę wspólnoty właścicielskiej. Notariusz układa zawiadomienie o przeniesieniu w księdze wieczystej dla kupującego. Uzyskuje zezwolenia i informacje o prawie pierwokupu oraz oświadczenia o zwolnieniu z obciążeń nieruchomości. Jeśli notariusz popełni błędy, może zostać poproszony o zapłatę za nie później. Na przykład, jeśli zbyt wcześnie spłacił ratę ceny zakupu za nieruchomość, musi zwrócić klientowi dodatkowe koszty finansowania, orzekł Federalny Trybunał Sprawiedliwości.

Konsultacja z notariuszem jest bezpłatna.

Zdjęcie: fotolia / kontrastwerkstatt

Budowa domu tylko z ochroną: prawnik

Jeśli jako klient chcesz sprawdzić umowę deweloperską, prawnik wkroczy do akcji. Gwarantuje to spełnienie minimalnych wymagań dla opisów budowy i usług, wyznaczenie konkretnych terminów rozpoczęcia budowy lub kary umownej za przekroczenie uzgodnionego czasu budowy. Prawnik pomaga również, gdy coś pójdzie nie tak. Jeśli na przykład sprzedawca podstępnie zataił wadę nieruchomości, kupujący może zażądać odstąpienia od umowy kupna.

Aż do około dwóch procent ceny zakupu stanowią opłaty notarialne i wpis w księdze wieczystej. Za notarialne poświadczenie umowy sprzedaży notariusz żąda około jednego procenta. Do tego dochodzą jego wydatki i VAT. Za przeniesienie własności w księdze wieczystej należy się 0,5 proc. Jeśli kupujący zleci opłatę gruntową, będą go obciążać dodatkowe koszty, w zależności od kwoty kredytu.
 

Wyszukiwanie nieruchomości przez brokerów
Prawo do prowizji za pośrednictwo w obrocie nieruchomością

3 - 6% ceny zakupu plus VAT,
w zależności od stanu

Przeniesienie własności
Opłaty notarialne / opłaty za księgę wieczystą

ok. 1% ceny zakupu / ok. 0,5% ceny zakupu

Kolejność zabezpieczenia
Opłaty notarialne i księgi wieczyste

ok. 0,5% kwoty kredytu

Koszty bankowe i kredytowe

zależą od kwoty pożyczki i odsetek

Podatki za pośrednictwem urzędu skarbowego
Podatek od przeniesienia własności nieruchomości od zmiany właściciela

3,5 - 5% ceny zakupu, w zależności od kraju związkowego


Zainteresowanie budową i wdrożeniem może z łatwością wynieść kilka tysięcy euro rocznie. Odsetki za okres budowy naliczane są, jeśli pożyczka jest spłacana w ratach, a nie w jednym ryczałcie; Odsetki od zobowiązania, jeśli nie zostaną wykorzystane do później. Po upływie jednego do dwóch miesięcy od zakupu wpłynie faktura na podatek od przeniesienia własności nieruchomości. Wpis do księgi wieczystej następuje dopiero po opłaceniu tego podatku i wydaniu przez urząd skarbowy zaświadczenia o odprawie.
 

Przy zakupie nieruchomości dodatkowe koszty zakupu sumują się do dobrych dziesięciu procent. Duża część tego to prowizja brokera w wysokości od trzech do sześciu procent ceny zakupu. Thomas Hentschel, kierownik projektu ds. finansowania budowy w Centrum Konsumenckim Nadrenii Północnej-Westfalii

Należy również zwracać uwagę na koszty podwójnego obciążenia spowodowanego czynszem do czasu przeprowadzki, inwestycjami w modernizację, zakupem mebli i sprzętu elektrycznego oraz dodatkowym ubezpieczeniem.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here