Planowanie domu: najlepsze aplikacje w porównaniu ”,

Aplikacje do umeblowania i planowania pomieszczeń

Za pomocą tych aplikacji możesz zaplanować budowę domu, wirtualnie rysując i projektując pokoje. Większość aplikacji zawiera pulę wykładzin podłogowych, wzorów ścian i mebli, które można umieścić w dowolnym miejscu w pokoju. Inne obiekty, takie jak większy wybór podłóg drewnianych, można zwykle aktywować za opłatą za pośrednictwem zakupów w aplikacji. Dzięki temu pomieszczenie może być wierne oryginałowi, dzięki czemu można sprawdzić, jak harmonizują ze sobą kolory ścian, wykładziny podłogowe i meble. Możliwa jest również spontaniczna zmiana harmonogramu, gdy zmienia się kanapa lub ściana. Nawet w obecnej sytuacji życiowej możesz sprawdzić, jak wygląda pokój z innym podziałem.
Przykłady:

 • Planer pokoju do budowy domu
 • Projektowanie umeblowania aplikacji do budowy domu
 • Aplikacja do budowy domu Palette Home
 • Aplikacja do budowy domu Planer kuchni 3D dla IKEA

Aplikacje do planowania pięter

Dzięki aplikacjom do rysowania planu piętra można stworzyć wymarzony dom, a budowę domu zaplanować już na etapie planowania. Ściany można łatwo przesuwać i wypróbowywać pomysły. Tutaj można się wyszaleć i zastanowić, co jest naprawdę ważne i przydatne, zwłaszcza w ramach przygotowań do spotkania architekta. Gdy dom zostanie zaplanowany wspólnie z architektem, możesz użyć aplikacji do planowania pięter, aby odtworzyć przyszły dom i przejść po nim wirtualnie.
Przykłady:

 • Aplikacja do budowy domu smart3Dplanner
 • Aplikacja do budowy domu HomeByMe
 • Aplikacja do budowy domu RoomSketcher
 • Aplikacja do budowy domu Home Design 3D

Aplikacje do planowania ogrodu

Obiekty zewnętrzne można zaprojektować za pomocą aplikacji do planowania ogrodu. Podobnie jak w przypadku aplikacji do planowania pomieszczeń, zazwyczaj masz do dyspozycji pewną liczbę obiektów, takich jak rośliny, ogrodzenia lub wykładziny podłogowe, a jeśli chcesz, możesz kupić dodatkowe obiekty do personalizacji. Jedną z zalet planistów ogrodów jest wizualizacja relacji między domem a posiadłością i wyraźnie pokazuje, ile miejsca w ogrodzie jest docelowo dostępne. Ponadto aplikacje mogą podawać zalecenia dotyczące sadzenia w oparciu o orientację słońca. Możliwe jest nawet automatyczne zakończenie planowania inteligentnego nawadniania ogrodu.
Przykłady:

 • Aplikacja do budowy domu Gardena planer ogrodowy
 • Planowanie ogrodu z aplikacją do budowy domu na grządkę warzywną
 • Aplikacja do budowy domu Home Design 3D Outdoor Garden

Ogród odgrywa również ważną rolę, jeśli planujesz budowę domu za pomocą aplikacji. Ogrody projektuje się np. za pomocą planera Gardena, a następnie wdraża. 

Zdjęcie: Sandra Hess / Gardena

Aplikacje do organizacji budowy domów

Dzięki aplikacjom do organizacji budowy domów cały proces budowy może być wyraźnie widoczny. Wszystkie formularze zostały przesłane? Czy wszystkie przyłącza do domu są wnioskowane?? Jak wysokie są koszty budowy i jaki budżet jest jeszcze dostępny? Aplikacje do organizacji budowy domów mają zawsze pod ręką odpowiedzi na wszystkie te pytania. W zależności od oprogramowania można również stworzyć kompletny dziennik budowy, dzięki czemu kompletna dokumentacja budowy domu jest zawsze pod ręką.
Przykłady:

 • Aplikacja do budowy domu Asystent budowy DIGI
 • Aplikacja do budowy domu Menedżer kosztów budowy domu
 • Aplikacja do budowy domu mobilny dziennik budowy
 • Aplikacja do budowy domu MeinBau - zbuduj swoje marzenie

Aplikacja do budowy domu w teście praktycznym: Asystent budowy DIGI

W teście praktycznym przyjrzeliśmy się bliżej aplikacji do budowy domów DIGI Bauassistent. Aplikacja jest projektantem domu, który towarzyszy budowie domu od A (jak architekt) do Z (jak przeprowadzka) i ma gotowe najważniejsze dokumenty. Idealne, jeśli planujesz budowę domu i chcesz użyć do tego aplikacji!

Z planerem domów Digi Bauassistent możesz śledzić postępy w budowie domu i planować budowę domu za pomocą aplikacji. Struktura jest przejrzysta i podzielona na sekcje. 

Zdjęcie: Sandra Hess / asystentka budowlana DIGI

Funkcje i koszty

Aplikacja ma trzy różne skale cenowe. W bezpłatnej wersji programu do planowania domu dostępna jest lista kontrolna, którą można odhaczać jeden po drugim. W przypadku wersji podstawowej obowiązuje opłata miesięczna w wysokości 3,49 EUR. Całą budowę można udokumentować zdjęciem i skanerem oraz zapisać w chmurze. Pełny dostęp i pełny pakiet są dostępne w wersji premium za 5,49 euro miesięcznie. Tutaj kilku użytkowników może wprowadzać zmiany w tym samym projekcie budowy domu, dodawać dane i planować budowę domu za pomocą aplikacji. Istnieje również przegląd kosztów i lista wad konstrukcyjnych. Możesz bezpłatnie korzystać z planera domu przez 14 dni, aby go przetestować i dowiedzieć się, który wariant najlepiej spełnia Twoje wymagania.

projekt i konstrukcja

Aplikacja do planowania budowy domu jest optycznie prosta. Ekran startowy podzielony jest na poszczególne fazy budowy i jest rozszerzony o listę usterek oraz menu kosztów. Jeśli przejdziesz do poszczególnych sekcji budowlanych, możesz wybrać spośród podpunktów, takich jak „Zgłoszenie budowlane” w sekcji „Przed rozpoczęciem budowy”. Krótka informacja i pole wyboru są dostępne dla każdego podpunktu. Ponadto za każdym podpunktem mogą być przechowywane indywidualne dane. Mogą to być na przykład zdjęcia lub dokumenty. Za pomocą planera pokoju można również tworzyć podfoldery do przejrzystego sortowania. Poszczególne podpunkty są podane, ale można je również dostosować. Możesz łatwo usunąć predefiniowane punkty lub dodać własne.

Praktyczne: dzięki funkcji wielu użytkowników kilku właścicieli budynków może uzyskać dostęp do projektu projektanta domów, przesyłać dane i wspólnie planować budowę domu za pomocą aplikacji. 

Zdjęcie: Sandra Hess / asystentka budowlana DIGI

Doświadczenie w teście redakcyjnym

Aplikacja do budowania domów wymaga założenia konta - prawdopodobnie ze względu na dostarczoną chmurę. Po potwierdzeniu rejestracji mogliśmy rozpocząć planowanie budowy domu za pośrednictwem aplikacji. Aplikacja jest bardzo intuicyjna i możesz szybko się poruszać. Dzięki podanym już tematom masz bezpośrednie przypomnienie o tym, czym jeszcze musisz się zająć. Przesyłanie plików działa bezproblemowo: Włączając funkcję aparatu, możesz robić zdjęcia dokumentów i wstawiać je, na przykład, jeśli odkryjesz wady w domu lub odkryjesz pomysłowe rozwiązania planowania pomieszczeń w domu wzorcowym. Nawet podczas próbkowania domu możesz szybko stworzyć przejrzystą kolekcję próbkowanych obiektów.

Wniosek: Jak przydatne jest planowanie budowy domu za pomocą aplikacji asystenta budowy DIGI?

Obecnie nadal brakuje połączeń z domami dla danych tematów i podpunktów. Szkoda, ponieważ w zależności od dostawcy wymagana jest tutaj wczesna aplikacja, w szczególności po to, aby prąd lub Internet były dostępne w odpowiednim czasie.
Funkcja wielu użytkowników jest wyraźną zaletą, jeśli obaj partnerzy lub partnerstwa budowlane monitorują i wspólnie organizują postęp budowy. W planerze domu możesz od razu zobaczyć, co druga osoba zrobiła już w pewnym momencie. Warunkiem jest oczywiście drobiazgowe zasilanie aplikacji danymi, a asystent budowy zawsze na bieżąco. Podsumowując: Praktyczna aplikacja warta swojej ceny w wersji premium.

Planowanie budowy domu: porównanie aplikacji do planowania planów pięter

Planowanie pomieszczeń * Home Design 3D planer pomieszczeń HomeByMe dostawcy Przechowywanie projektu Gotowe projekty

Przestrzeń życiowa-
obliczenie

Ilości materiałów-
obliczenie

Wycieczka 3D Sklep z aplikacjami-
wycena Cena (w przybliżeniu)
Anuman iCanDesign LLC Dassault Systemy SE
Tak (zakup w aplikacji) tak tak
tak tak tak
tak Tak (zakup w aplikacji) nie
tak tak nie
tak tak tak
3,6 / 5 (> 25.000
Opinie)
4,4 / 5 (> 89.000
Opinie)
Wczesny dostęp,
Brak ocen
do dyspozycji

Za darmo,
Zakupy w aplikacji

Za darmo,
Zakupy w aplikacji
Za darmo

*Wszystkie oświadczenia bez gwarancji.

Projekt domu aplikacji 3D

Dzięki aplikacji Home Design 3D firmy Anuman, pomieszczenia można narysować w kilka sekund - idealne rozwiązanie, jeśli planujesz zbudować dom za pomocą aplikacji. Ilość dostępnych obiektów jest zazwyczaj wystarczająca, więcej można aktywować w wersji Pro (około 10 euro). Istnieje dziesięć projektów domów prefabrykowanych, w których można uzyskać pomysły na planowanie domu i projekt pokoju lub po prostu wybrać się na spacer w 3D.

Aplikacja Anuman do projektowania domów 3D pomoże Ci zaplanować budowę domu.

Zdjęcie: Anuman

Własne projekty można zapisywać tylko w wersji Pro aplikacji, nie jest to możliwe w wersji darmowej. Planer pokoju ma dwa mankamenty, które użytkownicy wielokrotnie zauważają: nie są możliwe skośne sufity, a dostępne meble są typowo amerykańskie i nie są nastawione na niemieckich klientów.

zalety wady
Domy prefabrykowane Tylko opcja przechowywania
w wersji płatnej
Prosta, intuicyjna obsługa amerykański zakład,
brak "niemieckich" mebli

Planer pokoju aplikacji

Aplikacja Raumplaner posiada bazę niemieckich sklepów internetowych (w tym IKEA), dzięki czemu do pokoi można wstawiać prawdziwe meble. W ten sposób pokój jest nie tylko dostosowany do rzeczywistych warunków pod względem jego podziału, ale przyszłą kanapę można przetestować „na żywo” wirtualnie. Możesz uzyskać dostęp do projektów innych użytkowników – jeśli zostały udostępnione – i uzyskać pomysły na własny dom.

Obiekty zewnętrzne można również projektować wirtualnie za pomocą Raumplanera - ważnego komponentu przy planowaniu budowy domu za pomocą aplikacji. 

Zdjęcie: Sandra Hess / iCanDesign

Praktyczne, jeśli planujesz budowę domu za pomocą tej aplikacji: Twój własny plan piętra można załadować do aplikacji i dalej przetwarzać. Nie musisz więc spędzać dużo czasu na rysowaniu planu piętra, zanim zaczniesz konfigurować. Użytkownicy zgłaszają, że można zwiększyć dokładność przesuwania ścian. Aplikacja do planowania pomieszczeń czasami reaguje powoli i precyzyjne umieszczenie nie jest możliwe.

zalety wady
Prosta, intuicyjna obsługa Niedokładności w planie piętra
Rzeczywiste meble istniejące w niemieckich sklepach internetowych  
Istnieje możliwość wstawienia istniejących planów pięter  

Aplikacja HomeByMe

W HomeByMe znajduje się duża liczba prefabrykowanych pomieszczeń, w których możesz korzystać z aplikacji, aby uzyskać sugestie dotyczące własnego projektu podczas planowania domu - również w przypadku specjalnych stylów umeblowania. Ponadto produkty z niemieckich sklepów internetowych są połączone (np. IKEA), dzięki czemu można te meble wkomponować bezpośrednio w pokoje. Aplikacja jest wciąż stosunkowo nowa i jest w fazie rozwoju. W tej chwili HomeByMe jest całkowicie darmowy i nie ma zakupów w aplikacji. Należy jednak pamiętać, że ta aplikacja nie jest jeszcze w pełni opracowana do budowy domu i może się również zawiesić, jeśli planujesz zbudować dom za pomocą aplikacji.

zalety wady
Prosta, intuicyjna obsługa Aplikacja nie jest jeszcze dojrzała i jest w fazie rozwoju
Rzeczywiste meble istniejące w niemieckich sklepach internetowych  

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here