HOUSE FRIENDS: Podcast DAS HAUS o budowie, renowacji i finansowaniu”,

Sprzedaż nieruchomości nie jest łatwa. W tym odcinku HAUSFREUNDE, Roland Hustert, dyrektor zarządzający LBS Immobilien NordWest, wyjaśnia, jak uniknąć błędów przy sprzedaży domu i jak sprzedać dom po najwyższej cenie. W rozmowie z redaktor naczelną Gaby Mikettą opowiada także o nowym, obiecującym sposobie sprzedaży nieruchomości.

Odcinek 38: Życie i umeblowanie: Tak dusza wchodzi do twojego domu

Zaufanie i odwaga to jedne z najważniejszych credo, jeśli chodzi o umeblowanie, mówi żywa ekspertka Martina Goernemann. W tym odcinku naszego podcastu HAUSFREUNDE rozmawia z redaktor naczelną Gaby Miketta i wyjaśnia, jak nadać domowi duszę.

Odcinek 37: Rozbudowa strychu: Rezerwa miejsca pod skarpą

Przy rozbudowie strychu nie można tak po prostu zacząć, warto wcześniej doprecyzować wiele szczegółów. Planowanie, ale także kwestie prawne, należy podchodzić ostrożnie. W tym odcinku podcastu HAUSFREUNDE redakcji DAS HAUS redaktor naczelna Gaby Miketta rozmawia z architektem i stolarzem Gunnarem Brandem o rozbudowie strychu. 

Odcinek 36: Każdy, kto dziedziczy własność domu, powinien znać pułapki

Ile kosztuje podatek spadkowy? Co można sprzedać? A jeśli sprzedać odziedziczoną nieruchomość lub wprowadzić się do domu?? Noelani Waldenmaier, szef działu finansów i prawa w DAS HAUS, odpowiada na te i inne pytania w tym odcinku naszego podcastu HAUSFREUNDE. Ponieważ każdy, kto odziedziczy dom lub mieszkanie, powinien wiedzieć, jakie pułapki się z nim wiążą.

Odcinek 35: Pierwsze wspólne mieszkanie – jak razem zamieszkać!

Dwa gospodarstwa domowe, dwa ulubione meble i dwie preferencje projektowe zderzają się, gdy wprowadzają się do swojego pierwszego wspólnego mieszkania. W tym odcinku naszego podcastu HAUSFREUNDE mieszkająca ekspertka i dziennikarka Martina Goernemann udziela cennych wskazówek dotyczących bezstresowej przeprowadzki do przytulnego domu razem.

Odcinek 34: Jak mam się ogrzać? Argumenty za wyborem odpowiedniej grzałki

To jedno z najbardziej skomplikowanych pytań w budowie domu: który grzejnik jest właściwy? W bieżącym odcinku naszego podcastu HAUSFREUNDE redaktor naczelna DAS HAUS Gaby Miketta rozmawia z architektem i stolarzem Gunnarem Brandem o znalezieniu odpowiedniego rodzaju ogrzewania. Temat, na który każdy budowniczy powinien poświęcić wystarczająco dużo czasu.

Odcinek 33: Co zrobić z rosnącymi cenami budynków?

Ceny konstrukcji gwałtownie wzrosły w ciągu ostatnich kilku miesięcy i na razie nikt nie wie dokładnie, kiedy ponownie spadną. Ale co mogą z tym zrobić budowniczowie?? W tym odcinku naszego podcastu HAUSFREUNDE redaktor naczelna Gaby Miketta i jej kolega Gunnar Brand udzielają wskazówek wszystkim, którzy są obecnie w fazie planowania.

Odcinek 32: Życie na świeżym powietrzu: kuchnia, salon, basen - wszystko wykonane własnoręcznie

Możemy wreszcie znów przenieść życie na zewnątrz! Ekspert od projektowania wnętrz Martina Goernemann ma dla nas piękne pomysły, inspiracje i majsterkowanie do salonu na świeżym powietrzu i kuchni na świeżym powietrzu. Pokazuje też, jak łatwo jest improwizować w wannie z hydromasażem. Nic nie stoi na przeszkodzie kolejnemu rozszerzonemu przyjęciu w ogrodzie!

Odcinek 31: Masz ochotę na wakacje? W ten sposób kupujesz dom wakacyjny

Na plażę, a raczej w góry?? Domy wakacyjne są bardziej popularne niż kiedykolwiek. Ekspert Mathias Wahsenak, dyrektor zarządzający LBSi Ost w Poczdamie, wie, co jest ważne przy zakupie domu wakacyjnego, które lokalizacje są poszukiwane w Niemczech i co wziąć pod uwagę przy zakupie np. domu wakacyjnego w Hiszpanii.

Odcinek 30: Życie bez kuchni? Nie ma problemu dla gwiazdy szefa kuchni Marii Groß!

„Mój ogród przypomina trochę siedzibę Pippi Pończoszanki, ale po prostu lubię go w środku. „A w przypadku Marii Groß oznacza to również: życie bez kuchni! W tym odcinku naszego podcastu HAUSFREUNDE najlepsza szefowa kuchni opowie Ci, dlaczego nawet nie tęskni za nimi prywatnie.

Odcinek 29: Z dobrym planowaniem Twojej osobistej kuchni marzeń

Niezależnie od tego, czy jest to oddzielne pomieszczenie, czy otwarta kuchnia z salonem: odpowiednie zaplanowanie jest niezbędne w drodze do wymarzonej kuchni. Nasz ekspert kuchenny Gunnar Brand wyjaśnia w tym odcinku naszego podcastu, co jest ważne. Planując kuchnię, weźmy pod uwagę m.in. tzw. trójkąt kuchenny.

Odcinek 28: Nawadnianie automatyczne: zalety, koszty i instalacja

W tym odcinku naszego podcastu HAUSFREUNDE ekspert ogrodnictwa Alexander Tilburgs wyjaśnia, dlaczego automatyczny system nawadniania naprawdę się opłaca. Bo ich zalety są oczywiste! W rozmowie z Gaby Miketta, redaktorem naczelnym DAS HAUS, udziela on również wskazówek dotyczących instalacji, kosztów i optymalnych ustawień dla Twoich roślin.

Odcinek 27: Jak zbudować własny staw ogrodowy

Po co kupować gotowy oczek ogrodowy, skoro możesz sam profesjonalnie stworzyć oczko ogrodowe? Nasz specjalista od majsterkowania Harald Kollmer też tak pomyślał i wpadł na pomysł na bardzo wyjątkowy staw: dzięki specjalnej konstrukcji można go zdemontować i przebudować w innym miejscu - idealne, jeśli mieszkasz tylko na wynajem. W podkaście wyjaśnia, jak możesz zrealizować jego projekt w swoim ogrodzie.

Odcinek 26: Co może zrobić sąsiad, a czego nie?

Głośne kosiarki, źle zaparkowane samochody, zbyt wysokie żywopłoty: czasami cierpi pokojowa koegzystencja sąsiadów i dochodzi do sporu o sąsiedztwo. W tym odcinku naszego podcastu HAUSFREUNDE nasz ekspert prawny Noelani Waldenmeier wyjaśnia, co jest dozwolone, a co nie. Na przykład, czy mój sąsiad może mi powiedzieć, jak często grilluję na zewnątrz?? Czy mogę zabronić mu koszenia trawnika w określonym czasie??

Odcinek 25: Ta gwiazda telewizyjna umiejętnie łączy różne style wyposażenia

„Mieszanka może trochę dziwna, ale to są moje dwie dusze - możesz je też zobaczyć w moim domu. „Uważamy, że dwa style umeblowania, którymi zachwyca się znana niemiecka aktorka Saskia Vester w tym odcinku naszego podcastu HAUSFREUNDE, wspaniale się ze sobą łączą. Czy sie zgadzasz?

Odcinek 24: Mała kuchnia? Dzięki tym sztuczkom może być wygodnie!

„Kuchnia musi emanować przytulnością. „Żyjąca ekspertka Martina Goernemann wie, jak nawet małe kuchnie można bez większego wysiłku zmienić we właściwe miejsce i ujawnia swoje najlepsze sztuczki w tym odcinku naszego podcastu HAUSFREUNDE. Na przykład, czy znasz „Leniwą Susan”? Prawdziwa oszczędność miejsca!

Odcinek 23: Tak gwiazdy telewizyjne Jana i Thore Schölermannowie zaplanowali swój dom z prefabrykatów

Domy prefabrykowane są dostępne tylko z półki? W swoim indywidualnym, prefabrykowanym domu obaj moderatorzy udowadniają dokładnie coś przeciwnego. Kilka tygodni po przeprowadzce opowiadają w tym odcinku naszego podcastu HAUSFREUNDE, jak zaplanowali i zbudowali dom z prefabrykatów wspólnie z producentem SchwörerHaus, co czyni ich dom tak wyjątkowym i jaki genialny pomysł mieli na swojego psa Rudiego.

Odcinek 22: Jak właściwie działa oszczędzanie na kredytach mieszkaniowych i jak jest to przydatne?

Każdy, kto chce sfinansować nieruchomość, powinien znać oszczędności w towarzystwach budowlanych. Ale jak faktycznie działa umowa pożyczki z towarzystwa budowlanego i co odróżnia pożyczkę z towarzystwa budowlanego od konwencjonalnej pożyczki na finansowanie nieruchomości?? Nasz ekspert ds. finansów Noelani Waldenmaier, szef działu finansów i prawa w DAS HAUS, odpowiada na to pytanie. W tym odcinku podcastu HAUSFREUNDE dowiesz się również, dlaczego oszczędności w spółdzielni mieszkaniowej naprawdę się opłacają i jak możesz skorzystać z dotacji rządowych.

Odcinek 21: Ogrodnictwo bez szkodliwych dla środowiska chemikaliów

Naturalne ogrodnictwo to kwestia postawy, nie stosuje się środków chemicznych. Ty też ich nie potrzebujesz! W tym odcinku HAUSFREUNDE ekspert ogrodnictwa Sabine Klingelhöfer wyjaśnia, jak można zaprojektować swój ogród w sposób przyjazny dla środowiska i na przykład stworzyć ważne siedlisko dla świata zwierząt za pomocą pastwiska pszczół lub hotelu dla owadów. W rozmowie z Gaby Mikettą, redaktor naczelną DAS HAUS, zaleca zacząć od małego ogrodu: cały ogród nie musi stać się naturalnym ogrodem.

Odcinek 20: Sypialnia to nie pomieszczenie gospodarcze!

Jeśli sypialnia stopniowo zamieni się w spiżarnię, poważnie zakłóci to spokojny sen. W tym odcinku HAUSFREUNDE żywa ekspertka Martina Goernemann wyjaśnia, jak używać prostych sztuczek, aby utrzymać porządek i przytulność, nawet gdy jest mało miejsca. Co powiesz na przykład na przegrodę wykonaną samodzielnie?

Odcinek 19: Jak oszczędzać energię elektryczną, wodę i ogrzewanie?

Prąd, woda i ogrzewanie mogą być drogie. W tym odcinku naszego podcastu HAUSFREUNDE ekspert budowlany DAS HAUS Gunnar Brand wyjaśnia, w jaki sposób można zmniejszyć koszty dodatkowe i zaoszczędzić dużo pieniędzy za pomocą niewielkich środków. Na przykład, czy warto całkowicie odłączyć urządzenia elektryczne od zasilania, czy wystarczy tryb czuwania??

Odcinek 18: Reforma WEG – nowe zasady wspólnego mieszkania w budynkach mieszkalnych

Nowe przepisy ustawy o kondominium (WEG) dotyczą każdego, kto posiada mieszkanie w bloku mieszkalnym. W tym odcinku HAUSFREUNDE Noelani Waldenmaier, dyrektor ds. finansów i prawa w DAS HAUS, wyjaśnia, dlaczego teraz jeszcze ważniejsze jest uczestniczenie w spotkaniach właścicieli oraz jakie masz teraz prawa i obowiązki.

Odcinek 17: Mistrz olimpijski w biegach przełajowych Peter Schlickenrieder w rozmowie domowej

Jak właściwie żyje w samowystarczalnym domu?? Ktoś, kto powinien wiedzieć, to mistrz olimpijski w biegach przełajowych Peter Schlickenrieder: Od trzech lat mieszka w energooszczędnym domu z fotowoltaiką i piecem opalanym drewnem. W rozmowie z Gaby Miketta, redaktor naczelną DAS HAUS, wyjaśnia w tym odcinku HAUSFREUNDE, jak chciałby, aby jego wielopokoleniowy dom nad Schliersee w Górnej Bawarii był jeszcze bardziej samowystarczalny i dlaczego byłoby to nie do pomyślenia by przeniósł się do miasta.

Odcinek 16: Wielki, stary budynek, część 2

Kupiłeś lub odziedziczyłeś stary dom, a teraz musisz sporządzić plan remontu lub remontu? „Remont z przyjemnością” – to motto aktualnego odcinka podcastu HAUSFREUNDE. Gunnar Brand, Head of Construction and Renovation w DAS HAUS, wyjaśnia krok po kroku, co zrobić podczas renowacji starego budynku, w przeciwieństwie do renowacji starego budynku.

Odcinek 15: Wielki, stary budynek, część 1

Stare budynki są popularne, ale rynku jest mało. Jeśli szukasz starego budynku, jest kilka prostych wskazówek, które mogą znacząco zwiększyć Twoje szanse. W tym odcinku HAUSFREUNDE Gunnar Brand, kierownik ds. budowy i renowacji w DAS HAUS, wyjaśnia, jak najlepiej przeprowadzić poszukiwania i jakie są kolejne kroki po znalezieniu wymarzonej nieruchomości. W wielkiej kontroli starego budynku z Gaby Miketta, redaktorem naczelnym DAS HAUS, wyjaśnia, dlaczego lista kontrolna ma sens i jak ekspert może pomóc ci w inspekcji domu.

Odcinek 14: Niedrogo umebluj swoje domowe biuro

W tym odcinku naszego podcastu HAUSFREUNDE ekspertka ds. życia Martina Goernemann wyjaśnia, jak za pomocą prostych środków w domu stworzyć przytulne, ale uporządkowane domowe biuro. Co powiesz na przykład na stojące biurko? Lub samodzielnie zaprojektowany ekran? W rozmowie z Gaby Mikettą, redaktor naczelną DAS HAUS, autorka książki i blogerka ma o wiele więcej pomysłów. Podpowiada też tzw. zasadę 20/20/20 – oczy zmęczone pracą na ekranie podziękują Ci za to.

Odcinek 13: Marleen Lohse w Hometalk

Marleen Lohse znana jest z "Klubu Czerwonych Wstążek", "Ucieczki przez Höllental" i czwartkowego filmu kryminalnego ARD "Nord bei Nordwest". W tym odcinku HAUSFREUNDE aktorka zachwyca się swoim „Datsche” – ogródkiem działkowym z wieloma podniesionymi grządkami – i opowiada o swoim życiu w swoim starym berlińskim mieszkaniu. Nie może się obejść bez konkretnego mebla – w ciągu ostatnich kilku miesięcy stał się dla niej coraz ważniejszy.

Odcinek 12: Home office – co mogę odliczyć od podatku??

Obecnie w Niemczech pracuje z domu więcej osób niż kiedykolwiek wcześniej. Co ma wiele zalet, ma też wady. Ponieważ praca w domu nie tylko zwiększa zużycie materiałów biurowych, ale także zwiększa koszty dodatkowe. W tym odcinku HAUSFREUNDE Gaby Miketta, redaktor naczelna DAS HAUS, rozmawia ze swoją koleżanką Noelani Waldenmaier. Ekspert podatkowy wyjaśnia, jak w bardzo konkretnych okolicznościach możemy wydzielić badanie, a także zaoszczędzić pieniądze z gabinetem w salonie.

Odcinek 11: Nie chcę łazienki, chcę ŁAZIENKĘ!

Martina Goernemann jest dziennikarką, autorką książek i blogerką. Jak dowiadujemy się z tego odcinka naszego podcastu HAUSFREUNDE, jest także zwolenniczką łazienki, która zasługuje na swoją nazwę. Ponieważ często zbyt mało uwagi poświęca się łazience, podczas gdy każdy najmniejszy szczegół w salonie i sypialni jest starannie skoordynowany z ogólną koncepcją. W rozmowie z Gaby Mikettą, redaktor naczelną DAS HAUS, żyjący ekspert wyjaśnia, jak sprawić, by łazienka stała się miejscem dobrego samopoczucia – bez względu na to, jak mała jest i bez kosztownego remontu łazienki.

Odcinek 10: Premia mieszkaniowa

W nowym odcinku naszego podcastu HOUSE FRIENDS dowiesz się, jak możesz zarabiać dzięki bonusowi na budowę domu. Ponieważ na początku nowego roku państwo pomoże zgromadzić więcej kapitału na marzenie o posiadaniu domu. Dlatego znowu warto oszczędzać – wyjaśnia dziennikarka Noelani Waldenmaier – specjalista od prawa nieruchomości, finansowania mieszkań i ubezpieczeń emerytalnych w magazynie DAS HAUS. Odcinek ukaże się w styczniu. Luty 2021.

Odcinek 9: Żywy wywiad z aktorką Miną Tander

Aktorka Mina Tander znana jest z "Das doppelte Lottchen" czy "Maria tego nie lubi". Mieszka z rodziną w starym domu na obrzeżach Berlina. W tym odcinku HAUSFREUNDE opisuje, do czego przywiązywała największą wagę podczas renowacji, jaką rolę odgrywają dla niej zrównoważone budownictwo i tradycja oraz jakie wyzwania musiała pokonać.

Odcinek 8: Miasto lub kraj?

Miasto lub kraj - gdzie chcemy mieszkać? Corona zmieniła nasze wymagania życiowe. Ale po obu stronach są zalety i wady. Jeśli chcesz zbudować dom lub kupić i wyremontować stary budynek, ten odcinek podcastu zawiera sprytne wskazówki od Gunnara Branda, szefa działu budowy i renowacji w magazynie DAS HAUS i redaktora naczelnego Gaby Miketty.

Odcinek 7: House Gold – Jak działa emerytura na rynku nieruchomości?

Co tak naprawdę oznaczają renty i renty z tytułu nieruchomości?? Po prostu: zostań we własnym domu i jednocześnie uzupełnij emeryturę! Przecież 15 proc. seniorów interesuje się tym modelem zabezpieczenia na starość. W pandemii korony było jeszcze 9% zainteresowanych. Ale w jakim wieku model ma sens?? Jaką rolę odgrywa stan domu? Wyjaśnimy te i inne pytania w nowym odcinku naszego podcastu HAUSFREUNDE.

Odcinek 6: Wskazówki montażowe od Manueli Goernemann

W tym odcinku podcastów HAUSFREUNDE żywa ekspertka i odnosząca sukcesy autorka Martina Goernemann wyjaśnia, jak dowiedzieć się, który styl umeblowania Ci odpowiada. Jej najważniejsza rada: nie zadowalaj się przyjaciółmi ani nawet matką! „Jeśli spróbujesz, znajdziesz swój styl”, to jej argumentacja w rozmowie z Gaby Miketta, redaktor naczelna DAS HAUS.

Odcinek 5: Ile to może być przestrzeni życiowej??

Przy planowaniu domu obowiązuje zasada: im więcej powierzchni mieszkalnej, tym drożej – dlatego warto zawczasu zastanowić się, ile powierzchni naprawdę potrzebujesz. Ile przestrzeni życiowej potrzebujesz jako czteroosobowa rodzina?? Czy można też wygodnie żyć na mniejszej powierzchni?? A jak planujesz wielokrotne wykorzystanie pokoi?? Posłuchaj nowego odcinka podcastu HAUSFREUNDE i uzyskaj odpowiedzi!

Odcinek 4: Tak żyje Collien Ulmen-Fernandes

Redaktor naczelna Gaby Miketta odwiedza dziś Collien Ulmen-Fernandes. Podczas zwiedzania swojego domu w Poczdamie aktorka opowiada nam wszystko o swoim osobistym stylu umeblowania, ulubionych kolorach, dużym stole jadalnym, różnych przyborach kuchennych oraz prawie męża i córki do wypowiadania się w kwestiach umeblowania w nowym odcinek podcastu HAUSFREUNDE.

Odcinek 3: Jakie są dotacje państwowe na remonty?

Zastanawiasz się, jakie dotacje i programy państwowe są dostępne dla Ciebie jako budowniczych i właścicieli na remont? Jakie warunki muszą być spełnione dla jakich programów finansowania?? Dziennikarka Noelani Waldenmaier wyjaśnia to w tym podkaście z HAUSFREUNDE.

Odcinek 2: Lepiej wypożycz lub kup?

Nie masz pewności, czy chcesz zanurzyć się w przygodzie własnego domu, czy wolisz nadal wynajmować? Oto pomoc w podejmowaniu decyzji: Gaby Miketta gości w tym odcinku Noelani Waldenmaier. Kieruje sekcją DAS HAUS "Pieniądze + Prawo" i doskonale orientuje się we wszystkich zagadnieniach związanych z budownictwem i finansowaniem domów.

Odcinek 1: Jak budować tanio!

W pierwszym odcinku HAUSFREUNDE redaktor i architekt HAUS Gunnar Brand udziela wskazówek Gaby Miketta, jak zbudować własny dom tak tanio, jak to możliwe – od projektowania budynku po pobieranie próbek.

Przyczepa dla HOUSE FRIENDS

HAUSFREUNDE to przewodnik budowy i życia od DAS HAUS. W każdy czwartek redaktor naczelna Gaby Miketta omawia ważne pytania dotyczące własności domu z ekspertami z zespołu redakcyjnego i innymi gośćmi - od budowy domu po remont i finansowanie własnych czterech ścian. Tutaj znajdziesz nasz zwiastun i wszystkie odcinki w skrócie.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here