Rozwiązanie gospodarstwa domowego ”,

Likwidacja gospodarstwa domowego - co zrobić ze śmieciami?

Oczyszczanie © animaflora, fotolia.com

Gdy gospodarstwo domowe jest likwidowane, na przykład przy zakupie domu i przed remontem, jest mniej gruzu niż meble, odzież i artykuły gospodarstwa domowego, które odpadają jako śmieci. W zależności od rodzaju odpadów istnieją różne opcje i przepisy dotyczące utylizacji. Tutaj również segregacja odpadów jest wkładem w ochronę środowiska i sposobem na zaoszczędzenie kosztów utylizacji.

Rozgraniczenie: rozwiązanie gospodarstwa domowego i oczyszczenie

Odpady wielkogabarytowe

Z reguły każde gospodarstwo domowe może raz w roku bezpłatnie zamówić odpady wielkogabarytowe. Odpady gromadzone na ulicy lub gromadzone w kontenerze na odpady wielkogabarytowe odbierane są przez firmę zajmującą się utylizacją odpadów w określonym czasie. Odpady wielkogabarytowe obejmują następujące pozycje:

 • Meble wykonane z drewna lub tworzywa sztucznego
 • Meble ogrodowe
 • Foteliki samochodowe dla dzieci
 • Karnisze
 • Dywany lub plastikowe wykładziny podłogowe bez pozostałości kleju
 • Materace
 • Łóżka z pierza
 • Przedmioty wielkogabarytowe z niewielką zawartością metalu
 • Wyposażenie sportowe

Ogólnie rzecz biorąc, opony samochodowe, akumulatory, urządzenia elektryczne, odpady resztkowe i budowlane, takie jak pozostałości murów, stare podłogi z drewna lub korka, a także materiały izolacyjne i ceramika sanitarna są generalnie niedozwolone w odpadach wielkogabarytowych. Papier i tektura również nie są odpadami wielkogabarytowymi.

Uwaga: nie wszystko można wyrzucić do odpadów wielkogabarytowych Wskazówka: Gminy określiły w swoich statutach, jakie rodzaje odpadów mogą być wrzucane do odpadów wielkogabarytowych. Wezwanie do odpowiedniego organu, na przykład do organu ds. gospodarki odpadami lub organu ds. ochrony środowiska, zwykle zapewnia jasność. aż do 30% zapisać

Oferty utylizacji,
Rozbiórka i porządkowanie

porównaj oferty
 • Sieć ogólnokrajowa
 • Kwalifikowani dostawcy
 • Nie wiążący
 • Za darmo
Wskazówka: Znajdź tanie firmy zajmujące się utylizacją odpadów, porównaj oferty i oszczędzaj.

Utylizacja odpadów niebezpiecznych

Podczas likwidacji gospodarstwa domowego często powstają niebezpieczne odpady w postaci farb i lakierów, środków czyszczących czy przepracowanych olejów. Te materiały odpadowe, takie jak baterie i lampy energooszczędne, w żadnym wypadku nie należą do odpadów resztkowych. Mniejsze ilości można odbierać w miejskim punkcie zbiórki zanieczyszczeń. Jeśli masz do czynienia z dużymi ilościami o objętości 1 m³ lub więcej na rodzaj odpadu, warto zamówić kontener. Po napełnieniu jest on odbierany przez firmę utylizacyjną, podobnie jak pojemnik na odpady budowlane. Jeśli jest dużo odpadów niebezpiecznych, których jest za dużo dla bagażnika, ale za mało dla kontenera, odpady można sortować według rodzaju i usuwać jako przyczepę.

Stare farby i lakiery: Odpady niebezpieczne usuwać oddzielnie © animaflora, fotolia.com Wskazówka: Szukasz taniej firmy do rozwiązania budżetu lub rozliczenia? Skorzystaj z naszej bezpłatnej usługi wyceny i porównaj oferty bez zobowiązań i bezpłatnie.

Pozbądź się starych metali

Metal jest zbyt dobry, by go wyrzucić. W szczególności metale bez zanieczyszczeń można łatwo poddać recyklingowi. Oprócz centrum recyklingu osobą kontaktową jest tutaj złomowisko. W zależności od ilości i rodzaju metalu darowizna może być nawet wynagradzana. Niewykluczone, że likwidacja gospodarstwa następuje w momencie, gdy zbierany jest złom, wtedy nawet nie ma potrzeby jechać na złomowisko i metal jest odbierany z placu budowy. W przypadku utylizacji złomu obowiązują również następujące zasady: Jeśli pojawią się duże ilości, warto zamówić kontener.

Wskazówka: Metale lekkie, takie jak puszki aluminiowe lub blaszane, nie należą do złomowiska. Są one gromadzone w żółtym worku i usuwane.

Stare ubrania i tekstylia

Kiedy gospodarstwo domowe jest likwidowane, zwykle produkuje się również tekstylia. Podczas gdy dywany można wyrzucać wraz z odpadami wielkogabarytowymi, ubrania i tkaniny należą do zbiórki odzieży używanej. Jeśli rzeczy są dobrze posortowane i czyste, można je przekazać stowarzyszeniu charytatywnemu lub Czerwonemu Krzyżowi. Stamtąd ubrania przekazywane są potrzebującym.

WSKAZÓWKA

Skorzystaj z naszej bezpłatnej usługi wyceny: Porównaj ceny firm zajmujących się utylizacją odpadów i zaoszczędź do 30 procent

Zbyt dobre, żeby je wyrzucić?

Niektóre przedmioty powstające podczas likwidacji gospodarstwa domowego mogą być zbyt dobre, aby je wyrzucić. Sztućce i naczynia, stary, ale sprawny rower, płyty i płyty CD lub wciąż sprawne urządzenia elektryczne mogą trafić do kupna lub sprzedaży zamiast na śmietnik. Możliwy jest również domowy pchli targ, gdzie wartościowe przedmioty są sprzedawane zainteresowanym bezpośrednio w domu. Oszczędza to transport, jest neutralna kosztowo w organizacji, a także zwiększa budżet remontu - choć prawdopodobnie tylko na niewielką skalę.

Rozwiązanie gospodarstwa domowego przez profesjonalistę

Warto zastanowić się, czy nie można pozwolić, aby rozwiązanie budżetu zostało przeprowadzone przez usługodawcę. W porównaniu z wymaganym czasem, ponieważ domowe rozwiązanie i utylizacja są we własnym zakresie, profesjonalista jest zwykle znacznie bardziej ekonomiczny. W zależności od umowy firmy przejmują całkowitą ewakuację budynku wraz z segregacją i utylizacją odpadów.

W każdym razie niektóre oferty należy uzyskać do porównania. Zawsze ważne jest porównanie usług, aby móc dokonać realistycznej oceny cen poszczególnych usługodawców. Niektóre oferty obejmują kredyt na przedmioty z gospodarstwa domowego, które nadal można sprzedać.

Poważni dostawcy tworzą ofertę na podstawie wizyty na miejscu i realistycznie szacują nakład pracy. W miarę możliwości należy zawsze ustalić stałą cenę.

Wskazówka: Należy uzgodnić z usługodawcą, że dokumenty, zdjęcia i podobne przedmioty osobiste będą gromadzone osobno i przekazywane klientowi.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here