Rozwiązanie gospodarstwa domowego: pożegnanie z całym domem ”,

Wszelkie przedmioty, których nie możesz zabrać ze sobą, muszą zostać sprzedane, przechowywane lub zutylizowane. Dobrze zachowane i ponadczasowe meble mogą czasem zostać przekazane właścicielowi lub sprzedane nowemu najemcy (np. nienaruszone meble kuchenne lub meble na wymiar). Likwidacje gospodarstw domowych często następują nawet w przypadku śmierci. Kiedy umierają seniorzy, spadkobiercy są odpowiedzialni za rozwiązanie gospodarstwa domowego. Wynikające z tego koszty wpływają na spadek, a także majątek i wpływy ze sprzedaży.

Wymagana praca, czas i wysiłek

Likwidacja domostwa i opróżnienie przytulnego niegdyś domostwa to kilka wyzwań dla seniorów i ich bliskich. Nie chodzi tylko o rzeczy osobiste i meble, których wyprowadzenie z mieszkania wymaga sporego wysiłku organizacyjnego, czasowego i siłowego. Wysiłek psychiczny związany z pożegnaniem stanowi również wielkie wyzwanie dla wielu dotkniętych chorobą. Ponieważ przeprowadzka do placówki dla seniorów jest często postrzegana jako stresująca, stare pokoje i rzeczy osobiste budzą wspomnienia, jednocześnie porządkując i usuwając to, co dla wielu seniorów jest denerwujące i niepokojące.
Ponadto istnieją dodatkowe koszty związane z profesjonalną utylizacją towaru, przechowywaniem kosztowności i pytaniami o najlepsze podejście. Często dobrym partnerem są firmy specjalizujące się w likwidacji i sprzątaniu gospodarstw domowych. Zapewniają wsparcie w czasach zmian doświadczeniem, specjalistyczną wiedzą i wrażliwością, które uzasadniają cenę profesjonalnej usługi.

Unikaj emocjonalnych pułapek
Przeprowadzka do odpowiedniego dla wieku środowiska życia jest emocjonalnym obciążeniem dla wielu seniorów. ten
Przyzwyczajenie się do nowego otoczenia i utrata własnego domu często niepokoi seniorów.
Sytuacja może być również przygnębiająca dla krewnych: niegdyś silni rodzice nie będą wzorem do naśladowania
rzadko do wrażliwych seniorów. Ponadto z pewnością skojarzysz wiele wspomnień z
Dom twoich rodziców.
Jeśli to możliwe, odciąż seniorów, którzy się przeprowadzają. Przejmij sortowanie i sprzątanie
lub zostaw je w profesjonalnych rękach. W zależności od swojego stanu psychicznego, zdecyduj, czy chcesz
Chciałbym odprowadzić seniora do pomieszczeń mieszkalnych po eksmisji. Czasami pożegnanie też jest łatwiejsze,
kiedy obraz przytulnych pokoi jest bardziej obecny w pamięci niż puste pokoje.

Koszty likwidacji gospodarstwa domowego

Przed faktycznym rozwiązaniem budżetu następuje organizacja procesów. Najprostszym rozwiązaniem jest wybór profesjonalnej firmy zajmującej się rozwiązywaniem problemów domowych. Powinieneś sceptycznie podchodzić do obietnic reklamowych, które oferują „bezpłatne sprzątanie”. Firma może pokryć swoje koszty tylko wtedy, gdy może czerpać zyski z działalności. Tak jest w przypadku sprzątania, kiedy sprzęty gospodarstwa domowego i meble można łatwo odsprzedać.
Umów się na wizytę na miejscu u dostawcy i poproś o indywidualną ofertę. Poważni usługodawcy zwracają uwagę na potencjalne przedmioty wartościowe i uwzględniają część wartości odsprzedaży w cenie całkowitej. Jednak nakaz rozwiązania gospodarstwa domowego może wydać tylko właściciel mieszkania lub upoważniony przedstawiciel (np. krewni i znajomi w imieniu seniora, opiekun prawny).

Oszczędzaj koszty, robiąc własne rzeczy?

Bez profesjonalnego wsparcia możesz samodzielnie przejąć rozwiązanie gospodarstwa domowego za zgodą seniora. W tym celu należy zaplanować sprzedaż za pośrednictwem ogłoszeń, platform sprzedażowych lub na pchlim targu. W przypadku większych gospodarstw dobrym pomysłem jest pchli targ w domu lub garażu. Z drugiej strony, jeśli jest to tylko małe gospodarstwo domowe, meble można wyrzucić wraz z pozostałymi przedmiotami gospodarstwa domowego za pośrednictwem odpadów wielkogabarytowych (na wniosek stowarzyszenia), alternatywnie za pomocą usług utylizacji i kontenerów.

Jeśli w gospodarstwie domowym jest dużo dobrze zachowanych mebli i przedmiotów, sensowny ma pchli targ w domu lub garażu.

Zdjęcie: iStock/taikrixel

Weź pod uwagę czas i wysiłek wymagany do włączenia pomocników, jeśli to konieczne. Porównaj ceny firm zajmujących się utylizacją odpadów i usług kontenerowych, ponieważ mogą się one znacznie różnić w zależności od regionu i zakresu odpadów.

Wskazówka: pojemniki lub odpady wielkogabarytowe?
Odpowiedź na pytanie o zamówienie kontenera lub zgłoszenie się na spotkanie z odpadami wielkogabarytowymi
Dowiedz się o planowanej organizacji: Jeśli zamawiasz kontener, zwykle jest to w ciągu kilku
Dni, czasem nawet następnego dnia, dostępne na miejscu, co oznacza, że ​​można dowolnie zaplanować wypełnienie
Móc. Ta usługa ma również odzwierciedlenie w kosztach.
Terminy odpadów wielkogabarytowych są zaplanowane inaczej w zależności od regionu i mogą potrwać kilka tygodni. Odpady wielkogabarytowe-
Ilości i rodzaje odpadów są ograniczone, ale w większości bezpłatne w
Wliczone opłaty za wywóz śmieci. Urządzenia elektryczne często muszą być utylizowane oddzielnie przez centra recyklingu.
Dlatego ustal z wyprzedzeniem, czy data utylizacji odpadów wielkogabarytowych, gdy gospodarstwo domowe jest zamknięte
to właściwy wybór.

Likwidacje gospodarstw domowych przez profesjonalną firmę rozliczeniową

Z dobrym klarownym u boku możesz przeprowadzić likwidację gospodarstwa domowego stosunkowo łatwo i bez większego wysiłku. Renomowanych dostawców można znaleźć pod słowami kluczowymi „Usuwanie ” i „Rozdzielczość w gospodarstwie domowym ” na żółtych stronach, ewentualnie w Internecie. Możesz także użyć propagandy szeptanej i poprosić znajomych i znajomych o rekomendacje.
Uczciwe i uczciwe firmy zajmujące się likwidacją gospodarstw domowych nie złożą Ci oferty bez wcześniejszego zapoznania się z nimi. Zamiast tego profesjonaliści w tej dziedzinie oferują nie tylko bezpłatną konsultację na miejscu, ale także wyjaśniają możliwe usługi od częściowego odprawy, recyklingu i utylizacji po indywidualną ofertę dla oczyszczonego obiektu. Ponadto doświadczeni sprzątający w gospodarstwie domowym dostarczają dowód profesjonalnej utylizacji towaru do rozliczenia zgodnie z dowodem ważenia. Na życzenie zadbają o to, aby pokoje zostały zmiecione do czysta i aby żadne wartościowe przedmioty nie zostały wyrzucone. Innym aspektem jest dyskrecja: Jeśli podczas pierwszego spotkania z klarownym otrzymasz informację o sąsiadach, współlokatorach lub współpracownikach, zdecydowanie powinieneś być sceptyczny.

Lista kontrolna likwidacji gospodarstwa domowego

Dobre planowanie oszczędza czas, pieniądze i wysiłek, gdy gospodarstwo domowe jest zamykane. Sporządź osobistą listę działań, nad którymi następnie pracujesz w ukierunkowany sposób. Dopasuj listę rzeczy do zrobienia zgodnie z pomieszczeniami, priorytetami lub osobistymi względami i zaplanuj wystarczającą liczbę pomocników do jej wykonania.

Dla seniorów

Porozmawiaj z rodziną i bliskimi przyjaciółmi o planowanym rozwiązaniu gospodarstwa domowego. Może ktoś chciałby przejąć poszczególne części lub zestawy lub zna odpowiednią perspektywę.
Określ, jakie przedmioty i meble powinny Ci towarzyszyć po przeprowadzce do domu odpowiedniego dla wieku. Zakres najlepiej wyjaśnić bezpośrednio z nowym wynajmującym/domem starców lub domem opieki/mieszkaniem dzielonym. Podejmij świadomą decyzję o zachowaniu umiaru swoich ulubionych elementów.

Przeprowadzając się do domu spokojnej starości należy pamiętać, że lokal oferuje bardzo mało miejsca na rzeczy osobiste. Dlatego warto zabrać ze sobą tylko najcenniejsze przedmioty z najpiękniejszymi wspomnieniami.

Zdjęcie: iStock / FredFroese

Za każdą likwidację domu (np. przez krewnych)

  • Zrób listę wszystkich ważnych wyrejestrowań i zmian. Obejmuje to anulowanie opłat za energię elektryczną, gaz, telefon i abonament radiowy.
  • Sprawdź ubezpieczenia do anulowania i poinformuj swój bank, ubezpieczycieli i dostawców o zawartych abonamentach. Żądanie przekazania poczty zapewnia, że ​​żadne ważne listy nie zostaną utracone. Przy rozwiązywaniu umów wymagane jest upoważnienie właściciela.
  • Uporządkuj wszystkie ważne dokumenty (pełnomocnictwo medyczne, dalsze pełnomocnictwa, rozrządzenia i testamenty, polisy ubezpieczeniowe, dokumenty bankowe, ewentualnie dokumenty opieki) i pozbądź się nieaktualnych dokumentów, które nie są już potrzebne.
  • Porozmawiaj z podmiotami zajmującymi się recyklingiem artykułów gospodarstwa domowego i mebli: Domy towarowe, organizacje opieki społecznej i firmy sprzątające są często tak samo zadowolone ze starych rzeczy, jak sklepy z używanymi rzeczami.
  • Profesjonalne firmy zajmujące się likwidacją i sprzątaniem gospodarstw domowych przejmują nie tylko ewakuację, ale również recykling dobrze zachowanych obiektów. Wpływy z przedmiotów sprzedaży można w razie potrzeby odliczyć od kosztów.
  • Cenne dzieła sztuki i antyki powinny być wycenione przez rzeczoznawcę. Dzięki temu możesz zdecydować, czy chcesz sprzedać, przechować, czy zabrać kosztowności.

Wskazówka: przechowywanie bez miejsca do przechowywania? Wynajem powierzchni magazynowej
Nie chcesz rozstawać się z cennymi meblami lub innymi wyjątkowymi przedmiotami lub używać ich do
Aby zatrzymać potomstwo, odpowiednie są tak zwane „obozy do samodzielnego przechowywania” w różnych rozmiarach, ponieważ:
odpowiednie powierzchnie magazynowe do wynajęcia. Zapytaj o magazyny do wynajęcia w Twojej okolicy.

  • Możesz dokonywać sprzedaży za pośrednictwem ogłoszeń drobnych, ogłoszeń prasowych lub portali internetowych. Większe ilości małych mebli i artykułów gospodarstwa domowego można również sprzedawać w pakietach dealerom na pchlim targu.
  • Zgłoś odpady wielkogabarytowe w odpowiednim czasie i zorganizuj pomocników. Alternatywnie możesz zamówić usługę kontenerową.
  • Jeśli możesz zamówić profesjonalnego likwidatora gospodarstwa domowego, oszczędzasz sobie konieczności obecności przy likwidacji i sprzątaniu gospodarstwa domowego. Ewakuacja pomieszczeń, które były od dawna zajmowane, to często nieoczekiwanie duże obciążenie psychiczne.
  • Poinformuj dostawców usług związanych z gospodarstwem domowym o przeprowadzce, na przykład pomocników domowych, towarzyszy na co dzień, pomoce zakupowe, usługi związane z odwiedzaniem i towarzyszącymi lub ogrodników.

Pełnomocnictwo do rozwiązania mieszkania / gospodarstwa domowego

Poprzedni mieszkaniec nie zawsze może sam zainicjować rozwiązanie gospodarstwa domowego. Jeśli jako członek rodziny chciałbyś posprzątać bałagan i zlikwidować mieszkanie, ponieważ osoba zainteresowana nie może już tego zrobić, wymagany jest pełnomocnik opieki zdrowotnej, abyś mógł (wykonać) powstające zadania w sposób bezpieczny prawnie. Ponieważ pełnomocnictwo wymagane jest również przy przeprowadzce do placówki dla seniorów, warto przygotować je odpowiednio wcześnie. Jeżeli ustanowiono opiekuna prawnego, odpowiada on za rozwiązanie gospodarstwa domowego.

Rozwiązanie gospodarstwa domowego w przypadku śmierci

Jeżeli potrzeba rozwiązania gospodarstwa domowego zaistnieje z powodu śmierci, należy najpierw doprecyzować formalności dla zmarłego:
Rezygnacje z ubezpieczenia zdrowotnego, emerytalnego lub urzędu emerytalnego i zgłoszenie do urzędu skarbowego oraz polisa na życie (poszukaj polisy) to priorytety obok wizyty u przedsiębiorcy pogrzebowego. Należy również powiadomić bank (wymagane pełnomocnictwo)!). Mieszkanie musi być terminowo zabezpieczone, co oznacza wyłączenie prądu, wody i gazu. Następnie należy ustalić spadkobierców i wyjaśnić istnienie testamentu. Żywność musi zostać usunięta, a istniejące zwierzęta domowe muszą być pod opieką. Jeśli w Twoim prywatnym otoczeniu nie ma miejsca dla zwierząt, skontaktuj się z lokalnym schroniskiem dla zwierząt.
Od dnia śmierci spadkobiercy muszą w ciągu sześciu tygodni podjąć decyzję o przyjęciu lub odrzuceniu spadku. Jeśli spadek zostanie odrzucony, nie ma już nic wspólnego z zarządzaniem spadkiem.”. Obejmuje to również rozwiązanie gospodarstwa domowego. Wraz z przyjętym spadkiem, rozwiązanie gospodarstwa domowego staje się zadaniem spadkobierców.

Dziedziczenie nieruchomości – spadkobiercy powinni to uwzględnić:
Kiedy rodzice umierają, własność domu zwykle przechodzi na spadkobierców. Dotyczy to jednak również śmierci
Najemcy. W ten sposób spadkobierca dziedziczy również prawa i obowiązki z wynajmowanego mieszkania, zmniejszając tym samym koszty,
Przekazanie spadkobiercy obowiązków sprzątania i dalszych zadań. W przypadku śmierci
Poinformuj ponownie wynajmującego w ciągu miesiąca przed ustawowym obowiązkiem trzymiesięcznego wypowiedzenia
wejście. Dlatego w przypadku śmierci rozwiązanie gospodarstwa domowego powinno nastąpić niezwłocznie, aby uniknąć dodatkowych kosztów
unikaj wynajmowanej nieruchomości.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here