Prowadzenie księgi budżetowej: 3 typowe błędy ”,

Forma, w jakiej prowadzisz książkę budżetową, zależy od Twojego gustu. Ogólnie rzecz biorąc, istnieją opcje papier, tabela Excel lub aplikacja - z różnymi zaletami i wadami. Wersja papierowa obywa się bez pomocy technicznych, ale wszystko trzeba obliczyć samemu, a zmiany są trudne do wprowadzenia. W Excelu masz tę zaletę, że możesz elastycznie dostosować tabelę do swoich wymagań, ale potrzebujesz pewnej podstawowej wiedzy. Aplikacje do książek domowych są uważane za najwygodniejszą metodę. Jest tu jednak duży wybór, a niektóre aplikacje wysyłają informacje do programistów - ale bez szczegółów konta.

Przeczytaj więcej interesujących artykułów tutaj: Bausparen & Finanzieren Miesięczne wydatki Niemców 2020 Niniejsze badanie Federalnego Urzędu Statystycznego dostarcza wyczerpujących i reprezentatywnych informacji na temat prywatnych warunków życia w Niemczech.

Niezależnie od tego, który wariant najbardziej Ci odpowiada, są trzy błędy, których powinieneś unikać analizując budżet:
 

1. Błąd: wydatki niesklasyfikowane

Abyś mógł zobaczyć, gdzie masz największy potencjał oszczędności, powinieneś przyporządkować swoje wydatki do poszczególnych kategorii. W przeciwnym razie wiesz tylko, ile ogólnie wydajesz, ale nie wiesz, gdzie wydajesz więcej niż średnio. Kategorie mogą być następujące: Mieszkanie / Wynajem, Ubezpieczenia, Media, Artykuły spożywcze i gastronomia, Transport, Odzież, Rekreacja i Gospodarstwo domowe.
 

2. Błąd: płatności poleceniem zapłaty nie zostały zarejestrowane

Płatności, które nie są aktywnie dokonywane, ale pobierane przez bank, są często zapominane w księdze budżetowej. Dotyczy to zwłaszcza miesięcznych i rocznych subskrypcji lub członkostwa, z którymi inaczej nie masz wiele wspólnego. Dlatego regularnie sprawdzaj wyciągi bankowe, aby znaleźć takie wydatki. Następnie wpisz koszty w książeczce budżetowej i zadaj sobie pytanie, czy naprawdę potrzebujesz abonamentu. Często drzemie tutaj największa szansa na oszczędności dla Twoich finansów.
 

3. Błąd: wykorzystano nadwyżkę środków

Jeśli wszystkie rachunki zostały opłacone na koniec miesiąca i zoptymalizowałeś wydatki za pomocą książeczki budżetowej, pojawia się pytanie, co dzieje się z nadwyżką pieniędzy. Tylko dlatego, że zaoszczędziłeś kilka dolarów, anulując prenumeratę czasopisma, nie powinieneś po prostu wydawać zaoszczędzonych pieniędzy. Zamiast tego zawsze warto odłożyć gniazdo na nieprzewidziane wydatki - na przykład, jeśli pralka lub laptop odda ducha. Po utworzeniu rezerwy regularne oszczędności lub inwestycje w umowę pożyczki lub udziały w spółdzielni mieszkaniowej są opcją stworzenia poduszki na starość.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here