Pożyczka domowa od 50 lat: kupno i budowanie w zaawansowanym wieku ”,

Stwórz własne cztery ściany bez barier

„Każdy, kto sam buduje swój dom spokojnej starości, może od samego początku budować bez barier” — radzi ekspert ds. finansowania LBS, Robert Abraham. To sprawia, że ​​Twój dom jest odporny na przyszłość. Opłaca się planować z wyprzedzeniem, jak pokazuje ostatnie badanie przeprowadzone wśród właścicieli budynków: jedna czwarta ankietowanych uzyskała dostęp bez barier prawie bez dodatkowych kosztów. Prawie jedna trzecia miała tylko 5 procent dodatkowych kosztów, jak pokazuje poniższy wykres.

Trend Studio 2019 pokazuje, ilu budowniczych wydało dodatkowe koszty na budowę bez barier.

Zdjęcie: BFB Barrierefrei - Trend Study 2019

Zalety finansowania kredytu mieszkaniowego od 50

Własny majątek zabezpiecza twoją emeryturę, w końcu nie musisz już płacić czynszu we własnych czterech ścianach. A jeśli chodzi o finansowanie domu: w przypadku kredytu mieszkaniowego powyżej 50 lat, kredytobiorcy często mają nawet przewagę nad młodymi nabywcami nieruchomości. W wieku około dwudziestu lub trzydziestu lat masz więcej czasu na spłatę pożyczki i kalkulujesz z niższymi stawkami. W większości przypadków jest to jednak również pilnie potrzebne, ponieważ na początku kariery często brakuje pieniędzy. Kiedy rodzą się dzieci, dochód gospodarstwa domowego jest często zmniejszony, ponieważ ojciec lub matka pracują w niepełnym wymiarze godzin. Z drugiej strony osoby po 50. roku życia często zaczynają od znacznie lepszych warunków. Twoja pozycja zawodowa jest zwykle stabilna i otrzymujesz wyższe dochody. Często mają też sporą część kapitału własnego, w końcu potrafili oszczędzać przez wiele lat. Dlatego też warto pożyczyć dom od 50 lat: „Im więcej pieniędzy włożysz w finansowanie, tym lepsze oprocentowanie” – mówi Abraham. Pożyczka na nieruchomość może być zatem tańsza.

Emerytowany z pozostałym długiem

Przy kredycie mieszkaniowym od 50 lat trzeba jednak liczyć się z tym, że dochód maleje wraz z przejściem na emeryturę. Nie każdy budowniczy lub kupujący spłaci w całości swój dług hipoteczny przed przejściem na emeryturę. Są na to rozwiązania: na przykład połączenie dwóch pożyczek na różnych warunkach. Większy kredyt zostanie spłacony w całości do czasu przejścia na emeryturę, natomiast niższy pozostały dług można wygodnie spłacić po niższych stawkach na emeryturze. Możesz również zaplanować ubezpieczenie na życie. Przy wypłacie możliwa jest większa specjalna spłata lub nawet spłata pozostałego zadłużenia. „Wiek klienta nie ma znaczenia, jeśli zdolność kredytowa jest właściwa”, podsumowuje Robert Abraham.

Możesz być również zainteresowany artykułami?

Trzymaj się niskich stóp procentowych

Bez względu na to, czy zaciągasz kredyt mieszkaniowy od 50 roku życia, czy w młodszym wieku, kluczową rolę odgrywa umowa kredytu i oszczędności: „Jest to polisa ubezpieczeniowa na niskie oprocentowanie i gwarantuje stawki obliczalne do końca termin”, wyjaśnia Abraham. Ponadto oszczędzający w kasach mieszkaniowych korzystają z dotacji państwowych: np. Wohn-Riester z atrakcyjnymi ulgami i ulgami podatkowymi. Dotowane finansowanie mieszkaniowe Riester, które zgodnie z prawem do 68. Urodziny trzeba spłacić, nadal są opłacalne dla budowniczych i kupujących po pięćdziesiątce. Dzięki wyższym limitom dochodów od 2021 r. o wiele więcej oszczędzających w kasach mieszkaniowych będzie miało prawo do premii za budowę domu. Wreszcie, umowa kredytu mieszkaniowego i oszczędnościowego może być również łączona z innymi programami finansowania - na przykład z tanim finansowaniem na życie dostosowane do wieku z Kreditanstalt für Wiederaufbau (KfW).

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here