Montaż drzwi wejściowych

Połączenia elementów do drzwi domowych

Nawet najwyższej jakości drzwi wejściowe są tak dobre, jak ich montaż. Podczas montażu drzwi szczególnie ważne jest prawidłowe wykonanie połączeń elementów. Dotyczy to w szczególności szczelności połączeń i połączeń, ale także prawidłowego technicznie i stabilnego mocowania drzwi wejściowych do ściany zewnętrznej.

Montaż drzwi wejściowych © U. J. Aleksander, akcja.cegła suszona na słońcu.com

Rodzaje połączeń dla drzwi wejściowych

Drzwi wejściowe można łączyć z ościeżem w różnych wersjach. Rozróżnia się między

 • Montaż drzwi domu w ościeżu, gdzie ościeżnica montowana jest pośrodku. W tym przypadku rama jest całkowicie widoczna zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.
 • W przypadku montażu drzwi wejściowych za ościeżem po wewnętrznej stronie ściany lub w ewentualnie istniejącej wrębie ściany, ościeżnica zewnętrzna jest całkowicie widoczna od wewnątrz i tylko częściowo widoczna od zewnątrz.
 • Jeśli rama drzwi przednich jest przymocowana zawiasami do zewnętrznej ściany, nazywa się to zawiasami drzwi przednich. W tym wariancie montażu rama zewnętrzna jest całkowicie widoczna na zewnątrz i tylko częściowo widoczna od wewnątrz.

Rodzaj zastosowanego połączenia zależy od różnych kryteriów, takich jak rodzaj konstrukcji ściany i pożądany wygląd.

Jakie śruby i kołki można zastosować, zależy od lokalnych warunków do 30% zapisać

Drzwi wejściowe i drzwi wewnętrzne

porównaj oferty
 • Sieć ogólnokrajowa
 • Kwalifikowani dostawcy
 • Nie wiążący
 • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze firmy specjalizujące się w drzwiach, porównaj oferty i zaoszczędź.

Próg

Próg drzwi stanowi dolny ogranicznik skrzydła drzwi, który w stanie zamkniętym ściśle przylega do progu. Zapobiega to przedostawaniu się wilgoci do wnętrza domu. Szczelne połączenie chroni przed hałasem i przeciągami oraz zapobiega ucieczce ciepła z domu.

Połączenie z płytą podstawy

Podczas projektowania dolnego obszaru połączenia drzwi domowych należy przestrzegać następujących zasad i instrukcji:

 • Folia uszczelniająca fugi jest połączona z uszczelnieniem płyty podłogowej i pionowym ościeżem od strony pomieszczenia i bez przerwy.
 • Uszczelnienie należy wykonać szczególnie ostrożnie w obszarach narożnych.
 • Warstwa hermetyczna musi być zabezpieczona przed uszkodzeniem przez późniejsze prace.

W obszarze progu stosowane są różne warianty uszczelnienia. W ościeżnicy lub w progu znajduje się jedna lub więcej uszczelek oporowych, które uderzają, gdy drzwi są zamknięte. Uszczelki najazdowe biegną w dolnej krawędzi skrzydła drzwi, w momencie zamknięcia najeżdżają na próg i zamykają dolne połączenie progu z drzwiami. Jeżeli w dolnej ramie skrzydła drzwi przednich zamontowana jest automatycznie opuszczana uszczelka podłogowa, dociska ona próg i zamyka szczelinę powietrzną.

Hydroizolacja

Dobre uszczelnienie jest ważne dla izolacji termicznej i akustycznej

Wadliwe uszczelnienie prowadzi do kondensacji i tworzenia się pleśni, zwłaszcza w nowoczesnych nowych budynkach i renowacjach. Aby uniknąć uszkodzeń, drzwi wejściowe muszą być odpowiednio uszczelnione, zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie, ze szczególną starannością. Wskazane jest zlecanie jej wykonania przez specjalistyczną firmę. Jako uszczelnienie można użyć różnych materiałów:

 • Elastyczne uszczelniacze absorbują ruchy spoin do szerokości ok. 4 mm. W celu uzyskania pełnej skuteczności uszczelniacze te muszą mocno przylegać do boków złącza, podczas ich stosowania należy przestrzegać instrukcji użytkowania i montażu producenta.
 • Taśmy kompresyjne są często stosowane przy renowacji starych budynków, taśmy uszczelniające ściśliwe są częścią uszczelnienia spoin zewnętrznych w ramach montażu RAL.
 • Do połączeń z murem dwuwarstwowym stosuje się folie uszczelniające budynki, takie jak arkusze uszczelniające zgodne z normą DIN 16935.
Wskazówka: W przypadku uszczelnienia obowiązuje zasada, że ​​złącze wewnętrzne musi być ciaśniejsze niż złącze zewnętrzne.

WSKAZÓWKA

Skorzystaj z naszej bezpłatnej usługi wyceny: Porównaj ceny drzwi specjalistycznych i zaoszczędź do 30 procent

Bezpieczny montaż drzwi wejściowych zgodnie z RAL

Montaż drzwi wejściowych: Lepiej pozwól profesjonalistom wykonać pracę

Montaż drzwi domowych zgodnie z wytycznymi montażu RAL nie zawiera żadnych stałych instrukcji, ale ma na celu spełnienie ogólnych zasad techniki montażu drzwi domowych. Zbiór zasad dotyczy drzwi, które zostały wykonane zgodnie z wytycznymi RAL do montażu okien i drzwi, przy produkcji jak i montażu drzwi muszą spełniać następujące kryteria:

 • Nawet jeśli wymagane są indywidualne regulacje, drzwi do zabudowy muszą być stabilne i antywłamaniowe. Należy to również zagwarantować, jeśli wymagana jest dodatkowa izolacja na ościeżnicy lub na skrzydle drzwi.
 • Należy zapewnić najlepszą możliwą izolację akustyczną poprzez zastosowanie taśm uszczelniających oraz prawidłowo wykonane, całkowicie wypełnione spoiny.
 • Uszczelnienie zewnętrzne wykonane jest w taki sposób, aby obszar styku drzwi wejściowych był szczelny przed zimnem i wilgocią. Podejmowane są w tym celu niezbędne środki, takie jak dodatkowa osłona zewnętrzna.
 • Profesjonalne uszczelnienie wewnętrzne ogranicza do minimum straty ciepła na zewnątrz. Ważnymi środkami są unikanie mostków termicznych i hermetyczna izolacja wewnętrzna.
Wskazówka: Te wymagania są często trudne do spełnienia podczas samodzielnego montażu, dlatego warto zlecić montaż drzwi wejściowych specjalistycznej firmie.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here