Pomieszczenie gospodarcze: wskazówki dotyczące mebli i wyposażenia ”,

Projekt pomieszczenia gospodarczego oferuje różne warianty. W zależności od kształtu pomieszczenia, wielkości i ostatecznej funkcji istnieją różne rozwiązania dotyczące konfiguracji i wyboru projektu. Przedstawiamy najpopularniejsze kształty. 
 

Pomieszczenie gospodarcze w kształcie litery U 

Jeśli miejsca jest mało, ustawienie mebli w kształcie litery U jest idealnym rozwiązaniem. Mimo niewielkiej powierzchni można w ten sposób z łatwością stworzyć dużo miejsca i obsługiwać i otwierać każdą komorę czy urządzenie. Jak to działa? Na środku jest wolne przejście, w którym można się poruszać. Możesz ustawić szafki i urządzenia po prawej i lewej stronie, a także po stronie wezgłowia. Możesz stworzyć jeszcze więcej miejsca do przechowywania dzięki szafkom od podłogi do sufitu. Jako pomoc operacyjna służy stopień lub drabina. 
 

Małe i kompaktowe pomieszczenie gospodarcze

„Mały, ale potężny! „Najlepiej pasuje do tego modelu pokoju. Bo nawet na małej przestrzeni można stworzyć dużo miejsca. Jak to działa? Idealnie z inteligentnie rozmieszczonymi modułami szafek, które mają wysokość pomieszczenia, a tym samym oferują miejsce na rzeczy o różnych rozmiarach. W wysokich szafkach jest miejsce na przybory do czyszczenia lub zapasy; pralka, suszarka czy nawet deska do prasowania pasują do dolnych modułów. Najlepiej ustawić meble w rzędach na dwóch dłuższych bokach pokoju. Dzięki temu na środku pozostaje wolna alejka, dzięki której można łatwo dotrzeć do wszystkiego.
Wskazówka: Chcesz zainstalować w kuchni nową wyposażoną kuchnię? Następnie po prostu przenieś stary do swojego pomieszczenia gospodarczego i dostosuj go do warunków przestrzennych. Często wystarczy dokupić kilka nowych szafek i blatu, a on nadal będzie spełniał swoje zadanie - nawet jeśli nie spełnia już wyższych wymagań optycznych bardziej reprezentacyjnych pomieszczeń.

W pomieszczeniu gospodarczym można schować dużo przyborów.

Zdjęcie: living4media / Mondadori Portfolio

Rurowe pomieszczenie gospodarcze

Nie każde pomieszczenie gospodarcze jest cięte tak samo. W zależności od kształtu obiekt musi być dokładnie dopasowany do typu. Masz dostępną przestrzeń rurową? Doskonały! Bo wtedy długi rząd pomieszczeń na ścianie idealnie wpasuje się w Twój dom. Sprytnie połączony i wyposażony w wiele wysokich szafek, wydłużony pokój oferuje również dużo miejsca na wszystko, czego nie chcesz stać w innych salonach.


Wyposażenie pomieszczenia gospodarczego: odpowiednie szafki

Dzięki meblościance nawet najbardziej chaotyczne pomieszczenie gospodarcze może być wreszcie uporządkowane! Każdy, kto zdecyduje się na meblościankę w swoim pomieszczeniu gospodarczym, nie tylko zapewnia dużo miejsca do przechowywania, ale również dobrze wygląda. Ponieważ cała powierzchnia schowka jest zakamuflowana jako szafa. Więc środki czystości, wiadra, żelazka i tym podobne znikają. za piękną fasadą. Zamknij drzwi i nikt nie zobaczy, co chowasz. Ponadto przedmioty wewnątrz szafki nie gromadzą kurzu tak szybko, jak na półce. 

Szafki wiszące nie tylko utrzymują porządek, ale także zapewniają dużo miejsca do przechowywania.

Zdjęcie: living4media / Claessens, Bieke

Pomieszczenie gospodarcze: może pełnić te funkcje

Dokąd tylko z pralką lub suszarką? Poza pomieszczeniem na artykuły spożywcze, prawdopodobnie najbardziej popularne jest pomieszczenie gospodarcze na pomieszczenie gospodarcze. Najlepiej postawić na elegancki i ponadczasowy design. A może np. białe fronty do szafek – jest to zalecane z prostego powodu, że pomieszczenia gospodarcze często mają niewiele okien i zazwyczaj nie znajdują się od południowej strony budynku.

Pralkę, suszarkę i brudną bieliznę można bez problemu schować w pomieszczeniu gospodarczym.

Zdjęcie: living4media / Bauer Syndication

Jeśli zdecydujesz się na praktyczny układ, w pomieszczeniu gospodarczym pomieścisz zarówno pralkę, jak i suszarkę bębnową. Suszarkę można również postawić na pralce. Twoja pralnia ma również miejsce na brudną bieliznę, suszarkę, detergent i kosze na pranie. Jeśli masz dużo miejsca, możesz nawet zbudować stanowisko z różnymi workami na pranie do sortowania prania. Aby wszystko było w jednym miejscu, żelazko i deskę do prasowania można znaleźć również w pomieszczeniu gospodarczym. Wszystko, od brudnego prania, przez proces prania po świeżo wyprasowaną odzież, odbywa się w jednym miejscu.
Wskazówka: Zamontuj drążki i półki na świeżo wyprasowane lub złożone ubrania - dzięki czemu nie musisz kilkakrotnie chodzić do szafy, ale możesz zabrać wszystko ze sobą na raz. 

Pomieszczenie gospodarcze jako pomieszczenie na buty

Duże rodziny prawdopodobnie znają ten problem: jeśli wiele osób mieszka w jednym gospodarstwie domowym, gromadzi się dużo butów: buty turystyczne, sandały, buty sportowe, botki, czółenka - a wszystko powinno być uporządkowane, zajmujące mało miejsca i dyskretnie schowane. Co powiesz na pomieszczenie gospodarcze, które może służyć jako pomieszczenie na buty?? Dzięki różnym modułom i specjalnie opracowanym haczykom przechowywanie butów staje się dziecinnie proste. Kolejna zaleta: nieprzyjemne zapachy nie rozprzestrzeniają się w korytarzu ani w całym mieszkaniu, ale pozostają w szafie. Swoje miejsce znajdzie tu również sprzęt do czyszczenia obuwia, dezodorant do butów i łyżki do butów. 

Zamów teraz stojak na buty w Amazon.

Pomieszczenie gospodarcze jako uzupełnienie kuchni

Bądźmy szczerzy: wszyscy gromadzimy w domu dużo jedzenia i konserw. Od makaronu po kieliszki do zupy, mus jabłkowy, wino lub mąkę, żywność o przedłużonej trwałości jest zwykle dostępna w dwóch egzemplarzach. Z tego powodu szczególnie przydatne jest pomieszczenie gospodarcze przy kuchni. Wszystkie zapasy można tu wygodnie schować bez konieczności wyjmowania ich z piwnicy.
Dzięki sprytnemu systemowi możesz nie tylko dużo przechowywać w pomieszczeniu gospodarczym, ale także przechowywać zapasy w idealny sposób. Butelki wina można przechowywać na odpowiednich półkach, warzywa i owoce znajdują swoje miejsce w drewnianych skrzynkach, a wąska, wysoka zamrażarka służy do przechowywania mrożonek. Dzięki temu świetnemu rozwiązaniu zawsze masz wszystko w domu, a także jesteś przygotowany na domowe posiłki i spontanicznych gości w niedziele. 

Również konserwy i Co. można je łatwo i bezpiecznie schować w pomieszczeniu gospodarczym.

Zdjęcie: iStock / Nedjelly

Wykorzystaj pomieszczenie gospodarcze jako pomieszczenie do recyklingu

Gdzie zbierasz surowce wtórne? Zapewne w kuchni lub na korytarzu? Nie musi tak być. Każdy, kto zamienia swoje pomieszczenie gospodarcze na magazyn surowców wtórnych, nagle ma dużo miejsca na butelki PET, szkło, odpady z tworzyw sztucznych czy makulaturę. Wiele szafek oferuje możliwość zainstalowania specjalnych modułów recyklingowych dla takich wymagań umeblowania. Niezbyt fajna czynność sortowania śmieci nie odbywa się na środku mieszkania, ale w osłoniętym pomieszczeniu. Idealnie jest też miejsce na odpowiednie worki na śmieci w pomieszczeniu do recyklingu. 
 

Ustaw przechowywanie napojów w pomieszczeniu gospodarczym

Zapewne zadawałeś sobie już wcześniej jedno pytanie: gdzie postawić te wszystkie napoje? Przechowywanie napojów zajmuje dużo miejsca, zwłaszcza gdy przychodzą goście, a także nie wygląda ładnie. Można temu zaradzić przez pomieszczenie gospodarcze wykorzystywane jako sklep z napojami. Stwarza to nie tylko miejsce na wodę mineralną, napoje bezalkoholowe, piwo czy wino, ale także na pojemniki do zbierania pustych opakowań. Działa to jednak tylko wtedy, gdy pomieszczenie gospodarcze nie jest ustawione w pomieszczeniu technicznym, w którym znajduje się pompa ciepła lub inny rodzaj ogrzewania, ponieważ emitują one zbyt dużo ciepła.

Zamów teraz stojak na wino Bogena od Amazon.

Wykorzystaj przestrzeń w pomieszczeniu gospodarczym z półką konturową

Przestrzeń jest cenna, dlatego warto wykorzystać każdą przestrzeń, nawet najmniejszą. Ponieważ często małe pozostałe powierzchnie, takie jak kawałek między szafką kuchenną a drzwiami, po prostu pozostają wolne, a tym samym nieużywane. Aby to marnotrawstwo miejsca odeszło w przeszłość, istnieje możliwość zamontowania tzw. półek konturowych. Można je w bardzo praktyczny sposób wyposażyć w półki lub szuflady i tym samym ozdobnie przechowywać wszystko, co powinno być zawsze pod ręką.

Odpady z tworzyw sztucznych, makulaturę czy odzież zimową można również schować w pomieszczeniu gospodarczym.

Zdjęcie: living4media / Bauer Syndication

Alternatywa dla pomieszczenia gospodarczego

Jeśli nie masz dodatkowej przestrzeni na pomieszczenie gospodarcze, istnieje również alternatywa dla magazynu: kuchnia. Jeśli masz tam zainstalowane szafki na wysokość pokoju, tworzysz dużo miejsca na artykuły spożywcze, przybory, a nawet rzeczy do sprzątania. Szafki wysokie to prawdziwa oszczędność miejsca, a dzięki swojej niezwykłej wysokości oferują nawet miejsce do przechowywania długich przyborów, takich jak deska do prasowania czy odkurzacz. Ponadto żywność w magazynie jest wtedy również tam, gdzie dzieje się akcja.

Możesz zainteresować się również poradami dotyczącymi gospodarstwa domowego Konmari: Metoda sprzątania według Marie Kondo Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Tworzenie miejsca do przechowywania: Siedem pomysłów na więcej miejsca Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Utrzymywanie porządku w gospodarstwie domowym: 5 wskazówek, 10 kreatywnych pomysłów

Odpowiednio umebluj pomieszczenie gospodarcze

Wybrałeś pomieszczenie gospodarcze? Następnie należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy przy wyborze mebli. Zebraliśmy dla Ciebie najważniejsze informacje. 
 

  • Wilgotność w pomieszczeniach gospodarczych jest często stosunkowo wysoka. Właśnie dlatego płytki są idealne jako wykładzina podłogowa zarówno na ściany, jak i podłogę. Są też łatwiejsze do czyszczenia. 
     
  • Jeśli konfigurujesz pomieszczenie gospodarcze jako pralnię, upewnij się, że wszystkie niezbędne połączenia są na miejscu. Na przykład pralka potrzebuje podłączenia do wody i prądu.
     
  • Zalecane jest okno, abyś mógł wygodnie i komfortowo pracować w pomieszczeniu gospodarczym. Dzięki temu masz dostęp do światła dziennego nawet podczas składania prania i uzyskujesz szybką wymianę powietrza, gdy wilgotność powietrza jest wysoka. 
     
  • Pomieszczenia gospodarcze są w większości przypadków małe i kompaktowe. Aby optycznie powiększyć pomieszczenie, kolor biały nadaje się do mebli i ścian.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here