Finansowanie ogrzewania: Jak to działa, ile to kosztuje”,

 • Gdy kocioł jest bardzo nieefektywny i stale pracuje w wysokiej temperaturze pracy. Fakt, że generuje o wiele więcej energii niż to konieczne, szkodzi Twojemu portfelowi i środowisku.
   
 • Zgodnie z rozporządzeniem o oszczędzaniu energii (EnEV) kotły olejowe do ogrzewania olejowego i kotły gazowe, które zostały zainstalowane 30 lat temu lub więcej, muszą zostać zastąpione bardziej energooszczędnymi modelami. Wymóg ten nie obowiązuje wszystkich i w każdym przypadku - właścicieli domów jedno- lub dwurodzinnych, którzy korzystają z niego najpóźniej od 31.1.Na przykład posiadanie i mieszkanie w 2002 roku jest wykluczone - ale nadal zalecane. Nawet systemy grzewcze, które mają ponad 20 lat, są dalekie od obecnego stanu techniki.
   
 • Najpóźniej w przypadku konieczności naprawy, która byłaby nieproporcjonalnie kosztowna ze względu na małą dostępność części zamiennych, pilna staje się wymiana instalacji grzewczej. Ale to nie powinno zajść tak daleko.
   
 • Po następujących oznakach można stwierdzić, że nie można dłużej polegać na systemie grzewczym: kocioł rdzewieje, system grzewczy przecieka lub hałasuje, woda nie nagrzewa się, grzejniki tylko nagrzewają się lub są nie dogrzewa mieszkania jak zwykle.

Jeśli grzejnik pozostaje zimny, należy zbadać przyczyny i w razie potrzeby zoptymalizować stary system grzewczy.

Zdjęcie: iStock / zvonko1959

Dlatego zaleca się ogrzewanie gazowe z technologią kondensacyjną

Nowe rodzaje ogrzewania to bardzo wydajne systemy. Na przykład kocioł kondensacyjny imponuje wysoką sprawnością, ponieważ zamienia około 98% energii na ciepło. Oraz: Moc grzewcza automatycznie dostosowuje się do Twojego zużycia. Jeśli przejdziesz z ogrzewania na technologię kondensacyjną, możesz zaoszczędzić do 30 procent na kosztach ogrzewania bez dodatkowej izolacji termicznej. Ponadto nowoczesna technologia jest znacznie bardziej niezawodna niż starsze systemy grzewcze. Dzięki gazowemu kotłowi kondensacyjnemu chronisz również środowisko: niskoemisyjne spalanie zapewnia mniejszą emisję CO2.
 

Ile kosztuje nowy grzejnik gazowy?

Gazowe kotły kondensacyjne są tak wydajne, że mają niskie koszty zużycia. Problem: jest drogi w zakupie. Koszty są zróżnicowane, na przykład w zależności od tego, czy konieczne jest podłączenie gazu. Średnio 6.000 do 15.Policz 000 EUR. Kwota, której nie możesz lub niekoniecznie będziesz musiał zapłacić od razu. Dlatego przedstawiamy Ci rozwiązanie, dzięki któremu za jednym zamachem masz znacznie niższe koszty i możesz z nich skorzystać znacznie wcześniej, oszczędzając na kosztach energii.

Jeśli finansujesz nowy system grzewczy, zalecane jest ogrzewanie gazowe w technologii kondensacyjnej. 

Zdjęcie: www.tak!.de Grupa robocza ds. ekonomicznego i przyjaznego dla środowiska zużycia energii e.V.

Finansowanie ogrzewania: jak to działa?

Podobnie jak w przypadku samochodu, w dzisiejszych czasach również w kwestii ogrzewania masz wybór: wypożycz, sfinansuj lub kup.  

 • Wynajmując korzystasz z zalet nowego, nowoczesnego systemu ogrzewania gazowego bez jednorazowych kosztów zakupu. Płacisz miesięczną cenę podstawową za system i koszty indywidualnego zużycia ciepła.
 • Finansując, otrzymujesz również nowy system ogrzewania gazowego bez początkowej inwestycji. Większość dostawców umożliwia elastyczne raty i indywidualny termin, a także bezpłatną specjalną spłatę.
 • W klasyczny sposób można go również kupić w stałej cenie - z umową serwisową i dostawą energii w razie potrzeby.


Dzięki możliwości wynajmu lub sfinansowania nowego ogrzewania, w domowym budżecie pozostało jeszcze wystarczająco dużo budżetu na nadchodzące letnie wakacje. 

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here