Zoptymalizuj ogrzewanie

Optymalizacja grzania - wszystko zależy od ustawień

Ustaw ogrzewanie prawidłowo © ZVSHK

Latem jest mało potrzebny, zimą zwykle spełnia swoje zadanie bez zarzutu. Nic dziwnego, że właściciele domów i najemcy rzadko zajmują się szczegółowo własnym systemem grzewczym. Zaniechanie, które może kosztować dużo pieniędzy: według centrum doradztwa konsumenckiego Nadrenii Północnej-Westfalii niemieccy konsumenci mogliby obniżyć koszty ogrzewania o ponad miliard euro rocznie, gdyby mogli uzyskać to, do czego są zdolni, z systemów. Według centrum konsumenckiego dziewięć na dziesięć grzejników nie jest ustawionych prawidłowo.

Optymalizacja ogrzewania oszczędza pieniądze i zasoby

W wielu domach pieniądze są niepotrzebnie spalane, ponieważ system grzewczy oferuje kilka punktów wyjścia do oszczędności. Przede wszystkim stale rosnące koszty ogrzewania, które zoptymalizowanym systemem można przynajmniej częściowo przechytrzyć. Do tego dochodzi dłuższa żywotność komponentów, jeśli są one odpowiednio do siebie dopasowane i regularnie konserwowane. Co więcej, energiczne działania renowacyjne naprawdę się opłacają tylko wtedy, gdy nie są spowalniane przez źle działający system grzewczy. Statystyki rządu federalnego pokazują, że optymalizacja może naprawdę się opłacić: według nich koszty ogrzewania stanowią aż 80 procent całkowitych kosztów energii w gospodarstwie domowym.

Zużycie energii w gospodarstwie domowym

Potencjał oszczędności finansowych to bynajmniej nie jedyny powód, aby myśleć o optymalizacji ogrzewania. Dla wielu konsumentów co najmniej równie ważny jest system grzewczy, który jest jak najbardziej przyjazny dla środowiska i zasobów. Na przykład olej opałowy to paliwo kopalne, które z jednej strony nie jest dostępne w nieograniczonych ilościach. Z drugiej strony podczas spalania generuje szkodliwy dla klimatu dwutlenek węgla (CO2). Im więcej tego można uratować, tym lepiej.

Nie musisz rezygnować z komfortu, wręcz przeciwnie: optymalnie ustawione systemy grzewcze zapewniają szybkie i równomierne ciepło przy mniejszym zużyciu. Najpóźniej, gdy usłyszysz bulgotanie lub inne wyraźnie wyczuwalne dźwięki z ogrzewania lub rur, powinieneś pomyśleć o optymalizacji.

Bulgoczący grzejnik może być denerwujący Wskazówka: Oszczędzanie ciepła na stronie naszego partnera.de opublikowaliśmy wiele przydatnych treści na temat optymalizacji ogrzewania. Dostępny jest również bezpłatny e-book.

Wartościowe wskazówki i aktualne wydarzenia

W przeciwieństwie do modernizacji systemu grzewczego optymalizacja nie wymaga dużych nakładów finansowych. Motto to: mały wysiłek, duży efekt. Na heizsparer możesz dowiedzieć się, jakie są opcje optymalizacji i jak efektywniej wykorzystać swój system grzewczy.de. Dowiesz się m.in. na czym wszystko sprawdzane jest podczas kontroli ogrzewania wg DIN oraz na czym polega równoważenie hydrauliczne i wydajne pompy grzewcze. Dodatkowo wprowadzimy Cię w nowoczesne i „inteligentne” metody sterowania ogrzewaniem, które dzięki programowalnym termostatom, radiu i Internetowi otwierają nowe, a przede wszystkim wygodne możliwości. Praktyczne przykłady oraz listy kontrolne i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dopełniają naszą usługę optymalizacji ogrzewania. Tutaj znajdziesz porady dotyczące optymalizacji ogrzewania dla oszczędzających ciepło.de.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here