Hibiskus zwiędły? Wskazówki dotyczące kwater zimowych ”,

W tym kraju zimę na dworze przeżywają tylko prawoślaz ogrodowy (Hibiscus syriacus) i pojedyncze specjalne odmiany hibiskusa wieloletniego (Hibiscus x moscheutos). Wszystkie inne gatunki hibiskusa są uprawiane jako rośliny doniczkowe lub jesienią muszą być w pomieszczeniu. Najczęstszym przedstawicielem hibiskusa w tym kraju jest chiński hibiskus różany (Hibiscus rosa-sinensis). Latem może stać na tarasie, ale gdy temperatura spadnie, należy ją zabrać do domu na czas. Nawet przy nocnych temperaturach poniżej 12 stopni Celsjusza roślina może zostać uszkodzona przez zimno.

Jak zimować hibiskusa?

Zanim Twój hibiskus przeniesie się z tarasu lub balkonu do kwater zimowych, powinieneś przeprowadzić kilka czynności konserwacyjnych. Usuń wszystkie uschnięte i wysuszone części rośliny i dokładnie sprawdź, czy hibiskus nie ma szkodników. Rozmnażają się one w domu jeszcze szybciej niż na świeżym powietrzu i mogą rozprzestrzeniać się na inne rośliny domowe. Cięcie jest konieczne tylko wtedy, gdy roślina jest zbyt duża na zimę. Różany hibiskus zimuje w pomieszczeniu, które jest tak jasne, jak to możliwe, w temperaturze około 15 stopni Celsjusza. Najlepiej nadaje się do tego ogród zimowy, bo tam strumień świetlny jest największy.

Wiedza o roślinach Przycinaj, pielęgnuj i rozmnażaj hibiskus Balkon i taras Rośliny doniczkowe: wskazówki dotyczące pielęgnacji kwater zimowych Pielęgnacja ogrodu Te prace ogrodnicze należy wykonać późnym latem

Środki pielęgnacyjne dla hibiskusa w kwaterach zimowych

Tracenie niektórych pąków i liści podczas zimowania przez hibiskusa jest całkowicie normalne. Przemieszczanie się z zewnątrz do wewnątrz i zmiana jakości powietrza powodują stres w roślinie. Dlatego po oczyszczeniu należy się spodziewać pewnego opadania liści. Jeśli jednak zrzut nie ustanie i przejmie kontrolę, należy sprawdzić lokalizację. Może jest za ciemno lub przewiewnie. Nie umieszczaj też hibiskusa w miejscu o zbyt suchym powietrzu, na przykład przed grzejnikiem. Suche powietrze grzewcze wysusza roślinę i magicznie przyciąga przędziorków. Nie zapomnij o podlewaniu ich od czasu do czasu, zwłaszcza gdy kwatery zimowe są ciepłe. Hibiskus nie potrzebuje wiele w zimowych tygodniach, ale bryła korzeniowa nie powinna wysychać.

Jak chronić hibiskus ogrodowy zimą??

Hibiscus syriacus jest zwykle w pełni mrozoodporny. Należy jednak chronić szczególnie młode rośliny w obszarze korzeni, ściółkując je jesiennymi liśćmi lub zaroślami. Jeśli prawoślaz ogrodowy znajduje się w bardzo nasłonecznionym miejscu, należy go zacienić fizeliną. W przeciwnym razie silne nasłonecznienie w zimie może łatwo spowodować pęknięcia mrozowe na korze. Przerzedzanie i cięcie pielęgnacyjne hibiskusa następuje dopiero późną zimą, kiedy silne mrozy mijają.
Jeśli uprawiasz ten gatunek hibiskusa w wiadrze, przenosisz go blisko ściany domu na zimowanie, aby roślina była chroniona przed wiatrem i warunkami atmosferycznymi. Wiaderko położyć na drewnianych klockach lub listwach styropianowych i owinąć włókniną lub jutą, aby kula garnka nie przemarzła. Nie zapomnij podlewać go nawet zimą!

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here