Czyszczenie drewna domowymi środkami”,

Wytwarzaj samodzielnie środki czyszczące do drewna - tak to działa

W sklepach znajdziesz niezliczoną ilość produktów do czyszczenia i pielęgnacji powierzchni drewnianych. Proste domowe środki zaradcze, jednak, które i tak możesz mieć w domu, często służą równie dobrze i są w wielu przypadkach tańsze. Oto kilka wskazówek, jak czyścić podłogi, meble i inne produkty drewniane. Ale najpierw ważna uwaga na temat wody. Zawsze używaj go wyjątkowo oszczędnie na powierzchniach drewnianych, ponieważ nawet lakierowane meble są wrażliwe na wilgoć. Z tego powodu po czyszczeniu lub wycieraniu na drewnie nie powinny pozostawać krople wody.

Oczyść drewniane powierzchnie sodą

Soda może wykonać wiele prac porządkowych © Sunny Forest, stock.cegła suszona na słońcu.com

Sodę można stosować nie tylko do czyszczenia wyrobów drewnianych, ale także wielu innych powierzchni. Za pomocą tego środka można ponownie wyczyścić nawet meble ogrodowe, listwy drewnianego ogrodzenia i drewniane tarasy, na których z czasem zwykle osadza się dużo brudu. Zielone osady można również usunąć roztworem sody.

Jeśli chcesz wyczyścić bardziej zabrudzone powierzchnie drewniane sodą, dodaj cztery do pięciu łyżek sody na pięć litrów ciepłej wody. Użyj tego rozwiązania do szczotkowania drewna. Użyj do tego pędzla z miękkim włosiem, ponieważ twarde włosie może łatwo pozostawić zadrapania. Ponadto szczotkuj zawsze w kierunku słojów drewna.

Dwie lub trzy łyżki sody wystarczą na niewielkie ilości zabrudzeń i do usunięcia nieprzyjemnych zapachów, takich jak zapach cebuli i czosnku na drewnianych deskach w kuchni. Jeśli chcesz przede wszystkim usunąć zapachy, woda powinna być gorąca.

Jeśli chcesz, aby Twój drewniany taras znów był naprawdę czysty, możesz zrobić pastę, którą nakładasz na drewno, pozostawić na kilka godzin, a następnie ponownie spłukać. Możesz zrobić wklej w następujący sposób:

  1. Wymieszaj dwie do trzech łyżek mąki kukurydzianej z odrobiną wody.
  2. Wlej pięć litrów ciepłej wody do rondla, dodaj wymieszaną skrobię kukurydzianą i 100 gramów sody.
  3. Doprowadź wodę do wrzenia, aby zrobić owsiankę.
  4. Nałóż pastę na powierzchnie drewna, gdy jest jeszcze ciepłe i pozostaw na cztery do pięciu godzin.
  5. Na koniec spłucz pastę czystą wodą.
Oczyść drewnianą powierzchnię za pomocą własnej pasty Wskazówka: W drogeriach można dostać napoje gazowane w małych torebkach. Kosztuje tylko około jednego euro. aż do 30% zapisać

Tani stolarz
i znajdź stolarza

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze stolarki i stolarki, porównaj oferty i zaoszczędź.

Delikatne i nawilżające: mydła naturalne

Mydło miękkie było kiedyś bardzo popularne © Picture Partners, stock.cegła suszona na słońcu.com

Do czyszczenia powierzchni drewnianych w ogrodzie często wystarcza nawet naturalne mydło. Mydła naturalne obejmują mydło twarogowe i mydło w płynie. Rozpuszczasz to w letniej wodzie i czyścisz drewno roztworem. Zwłaszcza w przypadku poziomych powierzchni drewnianych pamiętaj, że na drewnie nie powinna pozostawać woda. Najlepiej po czyszczeniu ponownie przetrzeć drewno suchą szmatką.

Wyczyść parkiet domowymi sposobami

Gdy czyszczenie parkietu jest między jednym uszczelniona i nieuszczelniona drewniana podłoga odróżnić. Lakierowany parkiet można ponownie wyczyścić, dodając odrobinę octu do wody do mycia mopem. Jeśli chcesz, aby ciemny parkiet znów błyszczał, możesz również dodać czarną herbatę. Zaparzyć wcześniej przez 15 do 20 minut.

Wytwarzaj samodzielnie środki czyszczące do drewna Notatka: Parkiet lakierowany jest w zasadzie trochę mniej wrażliwy niż parkiet nielakierowany. Niemniej jednak należy zachować przy nim ostrożność i wycierać podłogę tylko wilgotną ściereczką.

Do czyszczenia parkietu olejowanego lub woskowanego Mydło do drewna lub mydło do podłóg drewnianych ideał. Rozpuszcza się go w wodzie zgodnie z zaleceniami producenta, dzięki czemu można nim przetrzeć również drewnianą podłogę. Nie używaj jednak do wycierania mopa ani ściereczki z mikrofibry, ponieważ materiał ten łatwo zarysować. Usuwa również cienką warstwę mydła, która chroni drewno. Do wycierania podłóg drewnianych i czyszczenia powierzchni drewnianych o wiele bardziej nadaje się mop lub ściereczka wykonana z naturalnego surowca, takiego jak bawełna. Drewniana podłoga pozostanie piękna, im dłużej będziesz ją zamiatać miękką miotłą. Pozwoli to uwolnić go od piasku, brudu i drobnych kamieni, które mają efekt szlifowania i rysują podłogę.

Wskazówka: Jeśli nie chcesz kupować mydła do drewna, możesz również użyć miękkiego mydła w płynie. Proporcje mieszania to dwie łyżki stołowe na litr wody. Jednak podczas czyszczenia miękkim mydłem należy ponownie przetrzeć podłogę czystą wodą.

Czyszczenie mebli drewnianych i usuwanie plam

W większości przypadków do czyszczenia drewnianych mebli w salonie wystarczy miotełka z piór lub lekko wilgotna ściereczka. Dla nieco bardziej uporczywych zabrudzeń dodaj do wody kilka kropel łagodnego domowego środka czyszczącego lub trochę płynu do mycia naczyń, ale nigdy środka takiego jak mleczko do szorowania, które zawiera substancje ścierne. Jeśli jednak powstały plamy, warto zapoznać się z naszym poradnikiem usuwania plam i przebarwień z drewna. Tam dowiesz się, jakie środki pomagają w walce z różnymi rodzajami plam.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here