Bejce do drewna w sprayu

Bejce do drewna w sprayu - szczególnie polecane na duże powierzchnie

Niezwykle żmudna sprawa z pędzlem: malowanie drewnianego ogrodzenia © Kalle Kołodziej, stock.cegła suszona na słońcu.com

Szkliwione powierzchnie drewniane na zewnątrz muszą być regularnie malowane, aby drewno było ponownie chronione przed wilgocią i wszelkimi innymi warunkami atmosferycznymi. Jednak w przypadku większych powierzchni, takich jak domki ogrodowe, wiaty garażowe i drewniane ogrodzenia, ta praca może być dość żmudna. Dlatego wielu majsterkowiczów spryskuje teraz drewno glazurą. To nie tylko możliwe szybciej niż pędzlem lub wałkiem, ale ma również następujące zalety:

 1. Małe pęknięcia są często trudno dostępne pędzlem. To samo dotyczy wielu krawędzi i obszarów takich jak ramki z wypełnieniami, które nie są całkowicie gładkie. Z drugiej strony pistoletem natryskowym łatwo jest zapewnić tym elementom dobrą ochronę drewna.
 2. Lazurę można rozcieńczyć pistoletem natryskowym. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze. Jednocześnie drewno glazurowane można jak zwykle używać wcześniej, ponieważ cienka warstwa glazury schnie znacznie szybciej niż gruba.
 3. Spryskane powierzchnie są również bardziej równe niż te malowane pędzlem. W tych ostatnich często można zaobserwować podejścia. Opryskiwanie wymaga jednak trochę praktyki i za pierwszym razem może nie być tak skuteczne.
Farba w sprayu i glazura: Zwróć uwagę na warunki pogodowe Farba w sprayu i glazury: Upewnij się, że masz odpowiedni sprzęt ochronny do 30% zapisać

Regionalni rzemieślnicy
Tanie oferty

porównaj oferty
 • Sieć ogólnokrajowa
 • Kwalifikowani dostawcy
 • Nie wiążący
 • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańszych regionalnych rzemieślników i firmy specjalistyczne, porównaj oferty i oszczędź do 30%. Zapytaj teraz bez zobowiązań

Opryskiwacze do glazur

Bardzo wygodne: opryskiwacze elektryczne © alexlmx, stock.cegła suszona na słońcu.com

Nadają się do natrysku bejcy na drewno elektryczne pistolety lakiernicze i opryskiwacze ciśnieniowe, które wyposażone są w pompkę i uchwyt. W przypadku tego ostatniego zwiększasz ciśnienie potrzebne do rozpylenia glazury, kilkakrotnie pociągając za uchwyt w górę i w dół. Dzięki temu opryskiwacze ciśnieniowe idealnie nadają się również do pracy w miejscach oddalonych od gniazdka elektrycznego. Obecnie oferują je również firmy produkujące szkliwa. Te opryskiwacze ciśnieniowe są dopasowane do szkliw odpowiednich producentów, ale nadają się również do szkliw innych firm.

Notatka: Zwykle można używać zarówno pistoletów natryskowych, jak i opryskiwaczy ciśnieniowych do innych środków, takich jak farby, a nawet oleje. Są w rozsądnej cenie, co czyni je dobrą inwestycją, jeśli często obrabiasz większe powierzchnie drewniane. Jednak do malowania małych elementów drewnianych lepiej jest używać pędzla, ponieważ podczas malowania małych powierzchni traci się dużo lakieru.

Abyś mógł z powodzeniem spryskać glazurę do drewna, oto kilka wskazówek:

 • Jeśli chcesz glazurować drewno na zewnątrz, poczekaj na jak najspokojniejszy dzień. W przeciwnym razie drobna mgiełka zostanie łatwo zdmuchnięta. Wybierz też dzień, w którym istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie będzie deszczu.
 • Chroń środowisko, w którym pracujesz, ponieważ podczas glazurowania krawędzi część glazury nieuchronnie pójdzie źle. To samo dotyczy ogrodzenia drewnianego z licznymi deskami, które są trochę od siebie oddalone. Jako zabezpieczenie nadaje się papier, karton lub folie. Nieco grubszy karton można również ustawić, jeśli chcesz glazurować pionowe elementy drewniane.
 • Możesz wypróbować ustawienia opryskiwacza na kawałkach drewna lub tekturze i w razie potrzeby je wyregulować.
 • Jeżeli po raz pierwszy używasz opryskiwacza lub opryskiwacza ciśnieniowego, najlepiej rozpocząć szklenie w mniej widocznym miejscu. W ten sposób możesz dotrzeć do wyraźnie widocznych obszarów dopiero po odbyciu niezbędnej praktyki.
Wskazówka: W przypadku europejskiego drewna iglastego, takiego jak świerk, jodła i sosna, które chcesz używać na zewnątrz, zaleca się zaimpregnowanie drewna środkiem chroniącym przed sinizną przed natryskiwaniem glazury. Zapobiega niebieskawym przebarwieniom drewna spowodowanym przez grzyby.

Spryskaj glazurę do drewna - tak postępujesz

 1. Przed natryskiem glazury na drewnianą powierzchnię należy dokładnie przeszlifować drewno. Nawet powierzchnię, która została już glazurowana, można ponownie wygładzić drobnym papierem ściernym. Następnie dokładnie usuń cały kurz i brud z drewna.
 2. Powierzchnia drewna również musi być sucha. Jeśli drewno z jakiegoś powodu zamoczyło się, najlepiej pozostawić je do wyschnięcia na jeden dzień.
 3. Być może będziesz musiał rozcieńczyć glazurę. Proszę zwrócić uwagę na informacje podane przez producenta.
 4. Aby uzyskać równomierną glazurę, ważne jest, aby dłoń z pistoletem natryskowym przesuwać po drewnie ze stałą prędkością. Odległość między dyszą a drewnianą powierzchnią również powinna być zawsze taka sama. Idealna jest odległość około 30 centymetrów.
 5. Natryskiwanie glazur: prawidłowa odległość podczas natryskiwania
 6. Aby krawędzie były również pokryte wystarczającą glazurą, nie zatrzymuj się bezpośrednio na krawędziach, ale przesuwaj pistolet natryskowy nad krawędzią.
 7. Farba i lakier w sprayu: uzyskaj równomierne nałożenie farby
 8. Jeśli wymagana jest druga warstwa glazury, pierwsza warstwa musi wyschnąć jako pierwsza. To, jak długo to trwa, zależy od wielu czynników, takich jak warunki pogodowe. Informacje dostarczone przez producenta glazury są zatem bardziej przybliżonym przewodnikiem.
 9. Aby dysza nie zakleszczała się w czasie suszenia lub podczas przerwy, przetrzyj ją ściereczką lub gąbką i czystą wodą. Użyj tej samej metody, aby wyczyścić dyszę po zakończeniu.
Farba w sprayu i glazura: idealny rezultat w sześciu krokach Wskazówka: Resztki glazury można wlać z powrotem do pojemnika, o ile nie jest rozcieńczony.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here