Drewniany taras: 3 błędy konserwacyjne, które gwarantują zniszczenie powierzchni ”,

Drewniane tarasy narażone są na działanie warunków atmosferycznych przez cały rok, dlatego dobra ochrona drewna ma ogromne znaczenie. Lakier drewnianych desek zapewnia rzekomo dobrą ochronę, ponieważ całkowicie zamyka drewno. Lakier ma jednak jedną zasadniczą wadę: powierzchnia jest twarda i podatna na uszkodzenia np. kamienie pod butami. Ostre kamyki można szybko zebrać w podeszwie buta na ulicy, a rysy mogą powstać, jeśli następnie wejdziesz na pomalowany drewniany taras. Nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale są też podatne na wilgoć. Wnika pod lakier, tworzy osady wilgoci i trwale uszkadza drewno.

Może Cię również zainteresować Budynek z drewnianymi tarasami ekspozycyjnymi wykonanymi z WPC: 5 uprzedzeń - i prawda We współpracy z Budowanie z drewna Drewno tarasowe: Porównanie najpopularniejszych rodzajów drewna Wiedza budowlana Układanie paneli tarasowych: Instrukcje samodzielnego wykonania

Do pielęgnacji i ochrony drewnianego tarasu bardziej nadają się specjalne oleje do drewna. Mogą również chronić przed pleśnią, jeśli oleje mają odpowiedni skład. Olejuj taras raz lub dwa razy w roku i nakładaj olej szerokim pędzlem, wałkiem z krótkim włosiem lub gąbką. Jeśli masz taras z drewna tekowego, używaj tylko odpowiednich olejów, ponieważ niewłaściwe środki zepsują wygląd drewna tropikalnego.

Błąd 3: Za krótki czas suszenia

Kiedy wiosną pierwsze promienie słońca ogrzewają powietrze, na taras przyciągają ogrodników. Widać, że po długich, zimnych miesiącach wymaga czyszczenia. Ale nie spiesz się z czyszczeniem drewnianego pokładu. Po dokładnym wyczyszczeniu drewnianych desek nie odkładaj od razu mebli i donic na taras. Daj drewnu wystarczająco dużo czasu do wyschnięcia. Jeśli zbyt wcześnie odłożysz krzesła ogrodowe lub doniczki, istnieje ryzyko, że wilgoć zatrzyma się pod przedmiotami i zaatakuje drewno.
Jeśli chcesz zaolejować drewniane deski po czyszczeniu, odczekaj co najmniej dwa dni przed nałożeniem oleju. Dopiero wtedy drewno jest wystarczająco suche. Czas schnięcia można jednak wydłużyć do tygodnia, jeśli pogoda i temperatura nie sprzyjają.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here