Home staging: umieszczenie domu i mieszkania w centrum uwagi”,

Trend wywodzi się z USA i istnieje tam od lat 80. Metoda marketingowa od lat znajduje naśladowców także w Niemczech. Obiecujący termin opiera się na pomyśle wprowadzenia na rynek nieruchomości mieszkaniowych z nową, tymczasową aranżacją wnętrza z lepszymi możliwościami sprzedaży - czyli innymi słowy: umieszczeniem idealnej reklamy dla portalu nieruchomości. Bo po odświeżeniu potencjał dawniej zatęchłego domu staje się korzystniejszy i łatwiej jest go wynająć lub sprzedać. Kolorowy wystrój odgrywa tutaj ważną rolę, ponieważ zastępuje przedmioty osobiste poprzedniego właściciela w fazie oglądania i symuluje urok, który ma zmotywować potencjalnych nabywców do dokonania ostatecznego zakupu - często po tym, jak przedmioty były puste przez długi czas. Niestety meble reprezentacyjne rzadko można kupić. Częścią jest oczywiście również korzystna fotografia nieruchomości.

Przykład 1: Od ciemności do światła

Duży front okienny z wpadającym światłem dziennym staje się idealnym źródłem światła dla dużego wnętrza willi o powierzchni mieszkalnej 350 m2. Ciemna farba ścienna przed zabiegiem kosmetycznym pochłaniała cały blask i sprawiała, że ​​podział pomieszczeń wyglądał niekorzystnie. Imponujące spiralne schody zniknęły w mrocznej głębi pokoju. Cornelia Augustin z Moguncji przyciągnęła światło słoneczne z powrotem do pokoju białym przemalowaniem i przyjaznymi meblami oraz zademonstrowała za pomocą zapraszającego narożnika sofy, jakie możliwości oferuje parawan. Po zaledwie dziesięciu tygodniach przyszło potwierdzenie zakupu.

Wcześniej: pomimo niezwykłego frontu okna, pokój wyglądał na ciemny i ponury. Nieruchomość była pusta przez 10 lat... Po: Lekkie meble rozjaśniają pokój. Bez przegrody pokój wydaje się większy.

Zdjęcie: Heike Riost / www.gorąca rdza.com

Przykład 2: Kolor daje radość

Credo nowej inscenizacji niepozornej kuchni to gra kolorów. Biel i żółć idealnie się uzupełniają, aby pomieszczenie lśniło w świetle dziennym. Iris Barwa z Oberhausen stworzyła radość i otwartość za pomocą farby, nowych podłóg i dekoracyjnych detali, które optymalnie łączą kuchnię, jadalnię i przestrzeń życiową. Profesjonalna fotografia zajmuje się resztą.

Przed: Otwarta kuchnia w budynku kopalni o powierzchni 95 metrów kwadratowych wyglądała na ciemną i duszną. Po: jasne i nowoczesne meble przywracają kuchnię do życia.

Zdjęcie: Irys Barwa

Przykład 3: retro i nowoczesny

Anja Wittig z „Raumcouture” ożywiła opuszczony niegdyś pokój na poddaszu. Lekkie meble i nowy dywan nadają pomieszczeniu pozytywnej aury, która sprawia, że ​​jest się szczęśliwym. Jasnożółty fotel z drewna łączy szyk retro z modną nowoczesnością i jest gwiazdą pokoju młodzieżowego.

Przed: Zużyta tapeta odziedziczonego bliźniaka z 1973 roku jest nieaktualna.
Po: Przyjazne meble i kontrasty kolorystyczne w pełni wykorzystują potencjał układu pomieszczenia.

Zdjęcie: Anja Wittig

Przykład 4: Mniej znaczy więcej

Stare, nowe w! Tą uchwałą Matthias Koerber w Szlezwiku-Holsztynie zmodernizował salon w domu jednorodzinnym z 1980 roku. Dwa meble tapicerowane uzupełniają jasne nowe meble, tworząc przytulną przestrzeń życiową. Biała wykładzina umiejętnie odbija światło dzienne w pomieszczeniu, a elementy kwiatowe tworzą wiosenną atmosferę i zapewniają dobre samopoczucie.

Przed: Meble z litego drewna sprawiają, że przestronny salon jest ciasny i nieporęczny.
Po: Codzienne meble tapicerowane z kolorowymi elementami dekoracyjnymi pozwalają na przytulność.

Zdjęcie: Matthias Koerber, Uwe Zeitter / www.uwehoch2.de

Przykład 5: duży za mały

Ciemne meble z małego przed zdjęciem nie nadawały pokoju domowej atmosfery. Aby piękny spadzisty dach powrócił do swojego dawnego wyglądu, Andrea Dangers z Baldham pod Monachium włączyła do przeprojektowania także wodne odcienie drewnianego sufitu. Atrakcyjne detale rozświetlają wnętrze – a łatwo sobie wyobrazić, jak dzieci bawią się tu z radością.

Przed: Komody z ciemnego drewna nie są odpowiednie dla dzieci w pokoju na poddaszu.
Bliżej: imponujące kolory rozświetlają pomieszczenie od wewnątrz. Pierwsze wrażenie jest świeże i szczęśliwe.

Zdjęcie: Gerhard Blank / www.Luftbildmünchen.com

Więcej przykładów przed i po

Poniższe trzy przykłady również wyjaśniają, co może zrobić homestaging.

Uruchom galerię zdjęć 14 Pokaż wszystko

Stary budynek w Heidelbergu: wybudowany pod koniec lat 20. Widok: salon przed.

Zdjęcie: Cornelia Augustin Home Staging

Stary budynek w Heidelbergu: później salon. Projekt został nagrodzony Gwiazdą DGHR 2018. Po inscenizacji było siedem zobowiązań do zakupu w ciągu dziesięciu dni.

Zdjęcie: Fotografia Heike Rost

Stary budynek w Heidelbergu: kuchnia przed

Zdjęcie: Cornelia Augustin Home Staging

Stary budynek w Heidelbergu: później kuchnia

Zdjęcie: Fotografia Heike Rost

2-pokojowe mieszkanie w Rödermarku. Sypialnia przed

Zdjęcie: Cornelia Augustin Home Staging

Apartament Rödermark: później sypialnia

Zdjęcie: Fotografia Heike Rost

Apartament Rödermark: pokój dzienny przed

Zdjęcie: Cornelia Augustin Home Staging

Apartament Rödermark: pokój później

Zdjęcie: Heike Rost Photografie

Niezwykły obiekt: wieża ciśnień o powierzchni 250 metrów kwadratowych. Przed wystawieniem wieża stała pusta przez sześć miesięcy. Po przebudowie pierwszą perspektywą wizyty był bezpośrednio kupujący. Tutaj: salon przed.

Zdjęcie: Cornelia Augustin Home Staging

Powierzchnia mieszkalna w wieży ciśnień: po

Zdjęcie: Fotografia Heike Rost

Wieża ciśnień: wcześniejsza kąpiel mistrzowska

Zdjęcie: Cornelia Augustin Home Staging

Wieża ciśnień: później kąpiel główna

Zdjęcie: Fotografia Heike Rost

Wieża ciśnień: jadalnia przed

Zdjęcie: Cornelia Augustin Home Staging

Wieża ciśnień: później jadalnia

Zdjęcie: Fotografia Heike Rost

Jak znaleźć odpowiedniego home stagera??

Od kilku lat w Niemczech jest wielu różnych dostawców oferujących home staging w swoim portfolio, ale bądź ostrożny! To nie zawsze są doświadczeni ludzie. Tak więc, aby znaleźć naprawdę renomowanych home stagerów, oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać.

  • Zanim zlecisz dostawcy home staging swojego mieszkania, zalecamy najpierw zapoznać się z nim i obejrzeć zdjęcia jego poprzednich zamówień. Upewnij się, że są to prawdziwe obrazy, a nie obrazy kupione w Internecie.
  • Następnie ważne jest, aby home stager dał ci przykładowe numery do zdjęć: Kiedy została wykonana inscenizacja? Jak drogie to było?? A jak długo zajęła sprzedaż domu??
  • Zapytaj też, kiedy nieruchomość została sprzedana i za jaką cenę. Umowę możesz podpisać tylko wtedy, gdy masz pewność, że styl i sposób pracy dostawcy odpowiada Twoim potrzebom i życzeniom.

Barb Schwarz: Wynalazca home inscenizacji

Wynalazca home stagingu, Barb Schwarz, przez długi czas pracował jako pośrednik w obrocie nieruchomościami i dostrzegł potrzebę zorganizowania nieruchomości w sposób promujący sprzedaż lub wynajem. Po bardzo krótkim czasie zauważyła, że ​​domy sprzedają się wielokrotnie szybciej. Założyła więc pierwszą firmę home staging. Niedawno po raz pierwszy wyjechała do Niemiec z inicjatywy niemieckiej gospodyni domowej Cornelii Augustin i DGHR (Niemieckiego Towarzystwa Home Stagingu i Redesignu). My w HAUS.DE porozmawiało z Barb Schwarz i udzieliło nam kilku wskazówek:

Wynalazca homestagingu, Barb Schwarz (po prawej), wręczył nagrodę DGHR niemieckiej aktorce Cornelii Augustin (po lewej) podczas jej pobytu w Niemczech.

Zdjęcie: Lisa Treusch Photography / DGHR

Wywiad z Barbem Schwarz

DOM.EN: Barb, to Twój pierwszy raz w Europie: Co myślisz o różnych stylach życia?
Barb: Kocham Europę! Ludzie są bardzo przyjaźni i przychylnie nastawieni?! Jeśli udałoby mi się znaleźć jakieś różnice, to jest to, że prędkość, z jaką ludzie robią tu rzeczy, jest zupełnie inna. Nie wyglądasz na tak zestresowanego i pod presją.
Lubię też małe przerwy lub sjesty, które odbywają się tutaj w niektórych częściach Europy. To po prostu cudowne!
Co sądzisz o niemieckich domach i ich wyposażeniu?. Musimy dużo zmienić? 
W każdym domu na świecie trzeba coś zmienić, zanim będzie można to sprzedać. Tak naprawdę jest na całym świecie. Każdy ma jakąś kolekcję, niechlujny magazyn, rzeczy do naprawy lub ściany, które wymagają świeżej warstwy farby. Cokolwiek zmienimy na "Stagen" w Niemczech, przyjmiemy to również w USA. Procedura jest wszędzie taka sama. Ponadto domy tutaj w Niemczech są piękne i wydają się pełne miłości.
Co jest najważniejsze w home stagingu – wszelkie wskazówki?

  1. Przede wszystkim posprzątaj wszystko. 
  2. Usuń wszystkie chaotyczne zakamarki i zakamarki.         
  3. Pomaluj ściany i elewację w odpowiednich i dobrych kolorach.
  4. Przenieś meble i w razie potrzeby zmień wystrój.
  5. Wykorzystaj przydatne rzeczy.
  6. Napraw obiekty i uszkodzone miejsca (podłoga/tynk) tam, gdzie to możliwe.


Jakie są największe błędy, które ludzie popełniają przy urządzaniu domu??
Cóż, kiedy ludzie dekorują swój dom, personalizują go. W przypadku home stagingu po prostu musimy to ponownie zdepersonalizować. Proszę zacytować mnie: "Kupujący wiedzą tylko to, co widzą - nie jak to może być" oraz "Jak mieszkasz w swoim domu i jak sprzedajesz swój dom to dwa różne rodzaje butów". 
Jak rozpoznać odpowiednie mieszkanie lub odpowiedni dom?? 
W ciągu pierwszych sześciu sekund po wejściu do lokalu. Po prostu czuje się od razu! Dom „inscenizowany” jest szybciej rozpoznawany przez nowego właściciela, ponieważ nie jest wypełniony dziwnymi rzeczami. Aby osoba mogła lepiej wyobrazić sobie nowe.
To samo robią z ogrodami, więc inscenizacja ogrodowa. To brzmi trochę bardziej skomplikowanie.
Tutaj naprawdę powinieneś pracować intuicyjnie. Najlepiej stanąć na tarasie, zdystansować się mentalnie i zobaczyć, co trzeba zmienić lub odłożyć.  Rób zdjęcia lub rób zdjęcia i zastanów się, czego potrzeba, aby Ty i Twoja rodzina czuli się komfortowo w ogrodzie.
Odwiedzili tysiące ludzi w swoich domach i mieszkaniach. Na pewno doświadczysz jednej lub drugiej śmiesznej rzeczy. Masz dla nas małą anegdotę?
Naturalnie! Kiedyś byłam w domu z potencjalnymi nabywcami, a kiedy weszliśmy do sypialni, właścicielka wciąż leżała w łóżku. Jak myślisz, jak wyglądał?? Z perspektywy czasu bardzo zabawna sytuacja. Zdarzyło się też, że ktoś jeszcze był pod prysznicem, gdy zwiedzaliśmy dom. Dużo doświadczasz jako home stager. I to jest miłe! 

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here