Winda: Obszary zastosowania, montaż, użytkowanie i koszty”,

Leben Homelift - Zachowaj niezależność i zachowaj mobilność w domu Przebudowa windy platformowej: Wygodna winda schodowa dla wózka inwalidzkiego Leben Stehlift: Większa mobilność dla usztywnienia stawów

Korzystanie z windy

Wysokość dostępu do windy to tylko kilka centymetrów. Mała rampa wystarczy, aby za pomocą wózka inwalidzkiego lub rollatora pokonać niewielką różnicę wysokości między platformą a otoczeniem. Rampa wypełnia również luki między platformą a poziomem przylotu. Rampa jest już w zakresie dostawy wielu modeli. Istnieje wiele możliwości sterowania windą. To zawiera:
 

  • Konsola sterownicza (podnośnik uruchamia się po naciśnięciu przycisku lub przekręceniu dźwigni)
  • zdalne sterowanie
  • Aplikacja na smartfona
  • Wyłącznik czuwakowy (przytrzymany podczas jazdy)
     

Przed rozpoczęciem transportu rampy stoją pionowo, aby wózek inwalidzki lub rollator nie mógł zjechać z platformy podczas podróży. Ponadto zamki blokujące lub automatycznie zamykające się drzwi zapewniają bezpieczeństwo. Ściany boczne wykonane są z metalu lub plexi. Zwykle mają poręcze lub uchwyty do trzymania. Jeśli w gospodarstwie domowym mieszkają osoby bez ograniczeń ruchowych, winda może pełnić dodatkowe funkcje i np. przewozić wózki dziecięce, skrzynki z napojami czy ciężkie torby na zakupy.

Uzyskaj oferty od ekspertów tutaj:

Prędkość transportowa wind

Prędkość transportowa windy mieści się w zakresie 5 centymetrów na sekundę. Skutkuje to następującymi czasami przejazdu dla różnic wysokości między 50 a 300 centymetrów:
10 sekund dla różnicy wysokości 50 centymetrów
20 sekund dla różnicy wysokości 100 centymetrów
30 sekund dla różnicy wysokości 150 centymetrów
40 sekund dla różnicy wysokości 200 centymetrów
50 sekund dla różnicy wysokości 250 centymetrów
60 sekund dla różnicy wysokości 300 centymetrów

Montaż wind

Windy są instalowane przez profesjonalnie przeszkolonych monterów. Wielu producentów oferuje montaż swoich wind jako usługę. Ingerencje w konstrukcję budynku poprzez montaż szybu zwykle nie są konieczne. Dlatego bez problemu montaż możliwy jest również w mieszkaniach na wynajem. Podnośnik potrzebuje tylko równej i stabilnej powierzchni oraz gniazda do zasilania.
Jeżeli platforma transportowa ma być zlicowana z poziomem startowym, monter może wykonać kilkucentymetrowe zagłębienie w ziemi. Dzięki temu rampa wjazdowa jest zbędna i zapewnia dodatkową wygodę. Zlew nie jest konieczny do prawidłowego funkcjonowania windy.
Tutaj możesz znaleźć instalatorów w Twojej okolicy:

Wymagania przestrzenne i powierzchnie użytkowe wind

Przestrzeń potrzebna na windę zasadniczo zależy od wielkości platformy. Poniższa tabela przedstawia przykłady różnych rozmiarów platform z powiązanymi wymiarami zewnętrznymi i powierzchnią użytkową w metrach kwadratowych.

Platforma

Wymiar zewnętrzny

Powierzchnia użytkowa

914 mm x 1.237 mm

1.355mm x 1.333 mm

1,13 m²

914 mm x 1.389 mm

1.355mm x 1.485 mm

1,27 m²

1.100mm x 1.540 mm

1.495mm x 1.638 mm

1,69 m²

1.125mm x 1.514 mm

1.463mm x 1.718 mm

1,70 m²

Koszty i dotacje na windę

Koszt wyciągów wynosi od 5.000 euro i 15.000 euro. Czynniki takie jak wysokość podnoszenia, jakość obróbki, konstrukcja i wyposażenie określają dokładną cenę. Koszty instalacji, konserwacji i innych usług mogą być uwzględnione w cenie lub naliczane osobno. Często możliwy jest zakup na raty z długim terminem. Jeśli chcesz zaoszczędzić na kosztach, możesz również kupić używaną windę i ubiegać się o dotacje.
Ubezpieczenie na opiekę długoterminową przyznaje osobom z uznanym stopniem opieki długoterminowej świadczenie w wysokości do 4 na wniosek.000 euro na poprawę środowiska życia. Maksymalna kwota obowiązuje na osobę. Jeśli w jednym mieszkaniu mieszka kilka osób potrzebujących opieki, każdy mieszkaniec może mieć do 4.Złóż wniosek o 000 euro. Fundusze ubezpieczenia na opiekę długoterminową zatwierdzają maksymalnie 16.000 euro za lokal mieszkalny. Jeżeli w jednym mieszkaniu jest więcej niż czterech świadczeniobiorców, łączna kwota nie zostanie przydzielona proporcjonalnie do ubezpieczycieli.
Program finansowania KfW "Życie dostosowane do wieku" (program finansowania 455) oferuje właścicielom domów opcję finansowania. Możliwa dotacja do 6 na jednostkę mieszkalną.250 euro możliwe.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here