Hue Universe: Najpopularniejsze lampy Philips Hue w teście”,

Oświetlenie pośrednie: Philips Hue Light Strips + (wersja 4/2020)

Nowa wersja popularnej taśmy Hue Lightstrip sprawia, że ​​pośrednie oświetlenie np. szafek kuchennych lub obrazów jest jeszcze bardziej elastyczne. Tak jak poprzednio listwę można ciąć co 33 centymetry - teraz pozostałą część można ponownie połączyć z podstawą dzięki dołączonemu łącznikowi, o ile jest również z nowej wersji 4. Nowością jest również bezpośrednie połączenie Bluetooth ze smartfonem. Light Strip + można również przełączać i regulować kolor bez mostka Hue za pomocą aplikacji Hue Bluetooth. Ci, którzy mogą obejść się bez nowych dodatków, po prostu zostają z tańszą taśmą Lightstrip V3.
Alternatywą dla nowej serii Hue Play jest Gradient Lightstrip, która jest przeznaczona do montażu za telewizorem i może jednocześnie wyświetlać różne kolory w celu odzwierciedlenia obrazu na ekranie telewizora. Efekt specjalny tła telewizora kosztuje dodatkowo 100 euro. Ponadto nie można nim sterować przez Bluetooth.
 

Hue Lightstrips + należą do najpopularniejszych rozszerzeń Philips Hue. Dwa metry kosztują na Amazonie około 70 euro.

Zdjęcie: Signify

Przegląd

Listwa świetlna Plus V.4

Pobór energii

zakres kolorów

usługa

Kompatybilny z Alexa przez mostek Hue

Ocena Amazon

20 watów

16.000 kolorów

Aplikacja (przez mostek Hue lub Bluetooth)

tak

4,5 z 5 gwiazdek (ponad 550 ocen)

Philips Hue Lightstrip V4 w lustrze testowym:

 • „Pasek Philips Hue Lightstrip Plus z Bluetooth prawie nie różni się od swojego poprzednika, obsługa za pomocą specjalnej aplikacji Bluetooth jest intuicyjna, nieskomplikowana i idealna dla początkujących. Tak jak na przykład nowy Philips Hue Bloom. Jeśli nie potrzebujesz funkcji bluetooth, a i tak polegasz na mostku Hue, możesz również użyć "starego" Lightstrip, który jest obecnie tańszy w sprzedaży."(Blog trendów.euronika.de / test praktyczny)
 • „Jeśli szukasz inteligentnego, jasnego i łatwego w montażu paska świetlnego LED, który zaakcentuje kuchnię, korytarz lub inne pomieszczenia wewnętrzne, taśma Philips Hue Lightstrip Plus jest prawdopodobnie najlepszym wyborem. Jesteśmy fanami szerokiej gamy inteligentnych funkcji sterowania i automatyzacji, szczególnie w połączeniu z mostkiem Hue, podczas gdy nowicjusze mogą na razie zignorować mostek. ”(Ula techniczne.com)

Lampa sufitowa: Philips Hue Flourish w teście

Oprawa wisząca Flourish wnosi do salonu dużo ciepła dzięki okrągłemu kształtowi i matowemu szkłu. Jednak instalacja jest trochę kłopotliwa i nie może być wykonana przez jedną osobę w pojedynkę. Ale gdy oprawa się zawiesi, robi cenne wrażenie. Ze względu na matowe szkło Hue Flourish jest nieco ciemniejszy i dlatego nadaje się szczególnie jako nastrojowa lampa wisząca nad stołem jadalnym. Nawiasem mówiąc, Flourish jest również dostępny jako lampa stołowa.

Użytkownikom niezmiennie bardzo podoba się wygląd „latającego jajka”. Tylko cena nieco poniżej 350 euro na Amazon nie jest całkowicie pozbawiona.

Zdjęcie: Signify

Przegląd

Lampa wisząca rozkwitać

Pobór mocy/jasność

zakres kolorów

usługa

Kompatybilny z Alexa przez mostek Hue

Ocena Amazon

31 watów / 800 lumenów

16 milionów kolorów

Ściemniacz, aplikacja (przez Hue Bridge)

tak

4,4 / 5 gwiazdek (45+ ocen)

Philips Hue Flourish w teście

 • "Po połączeniu z mostkiem Hue i skonfigurowaniu aplikacji Hue pierwszy wynik był zdecydowanie bardzo zadowalający: dzięki głowicy lampy wykonanej z matowego szkła lampa wisząca Flourish zapewnia naprawdę przyjemne, miękkie światło. Dzięki temperaturze barwowej masz wszystkie opcje dzięki White i Color Ambiance, a jeśli chcesz czegoś bardziej niezwykłego, możesz również wybrać jasny kolor."
 • „Ta lampa oświetla pomieszczenie ok. 20m2 i wysokość do 3,40 świetnie prezentują się.
  + światło jest bardzo ładne i równomierne.
  + funkcja ściemniania i spektrum kolorów są świetne.
  - montaż był trochę kłopotliwy, ponieważ nie ma bezpiecznika, aby go zawiesić. Więc potrzebujesz kogoś, kto pomoże utrzymać lampę."

Kinkiet: Philips Hue Fair

Lampa Hue Fair wygląda prosto, ale wysokiej jakości. Ponieważ zastosowano tu szkło zamiast plastiku, lampa jest odpowiednio ciężka i nie jest tak łatwa w montażu. Wskazane jest wciągnięcie przewodów połączeniowych do obudowy lampy. Następnie podstawę można przykręcić do sufitu i stosunkowo łatwo podłączyć lampę. Kable są niewidocznie schowane wewnątrz mlecznego szkła. Targi to również dobra opcja dla początkujących Hue lub początkujących Smart Home, ponieważ dzięki połączeniu Bluetooth lampą można sterować również za pomocą smartfona bez mostka Hue.

Lampa sufitowa i ścienna Fair to jedna z niewielu lamp Hue w teście, którymi można już sterować przez Bluetooth. Luksus kosztuje na Amazonie około 208 euro.

Zdjęcie: Signify

Przegląd

Lampa wisząca Hue Fair

Pobór mocy/jasność

zakres kolorów

usługa

Kompatybilny z Alexa przez mostek Hue

Ocena Amazon

33,5 watów / 2.400 lumenów

16 milionów kolorów

Ściemniacz, aplikacja (przez aplikację Bluetooth lub mostek Hue)

tak

5/5 gwiazdek (5+ ocen)

Philips Hue Fair w testowym lustrze:

 •   „Lampa jest dobrze wykonana z wysokiej jakości materiału. To również sprawia, że ​​są trudne. Z tego powodu i z innych powodów montaż lampy jest naprawdę trochę skomplikowany. Szczególnie trudne staje się, jeśli lampa powinna wisieć dokładnie w jednym punkcie i nie kilka centymetrów od niej. Kiedy się zawiesza, wygląda całkiem nieźle. Różne ustawienia światła i dołączony ściemniacz są praktyczne. „(Praktyczny test na digitech.ch)
 • „System Hue działa absolutnie niezawodnie w życiu codziennym – niezależnie od tego, czy sterujemy oświetleniem za pomocą aplikacji na smartfona, Alexy czy włącznika światła (Hue Tap). „(Praktyczny test przeprowadzony przez kontrolerów domowych.de)

Lampa stołowa: Philips Hue Wellner w teście

Lampa stołowa Wellner przyciąga wzrok dzięki zakrzywionemu kształtowi. W przeciwieństwie do lampy stołowej Hue Flourish nie ma jednak połączenia Bluetooth, ale w zestawie znajduje się ściemniacz. Oczywiście można nim również sterować w systemie inteligentnego domu za pośrednictwem mostka Hue lub Amazon Alexa. W praktyce światło jest przyjemnie miękkie i ciepłe - a nawet bardzo jasne. Szklany klosz jest chroniony gumowanym spodem i można go elastycznie umieścić. Tylko przewód zasilający ogranicza promień. Przedłużacz musi być używany na więcej niż 145 centymetrów.

Dzięki Wellner firma Philips stworzyła prawdziwy designerski element. Lampa stołowa Hue z porównania testowego jest dostępna na Amazon za niecałe 110 euro. 

Zdjęcie: Philips

Przegląd

Lampa stołowa Hue Wellner

Pobór mocy/jasność

zakres kolorów

usługa

Kompatybilny z Alexa przez mostek Hue

Ocena Amazon

9,5 watów / 800 lumenów

16 milionów kolorów

Ściemniacz, aplikacja (tylko przez Hue Bridge)

tak

4,6 / 5 gwiazdek (140+ ocen)

Hue Wellner w testowym lustrze

 • „Ogólnie bardzo podobała nam się lampa Hue Wellner firmy Philips. Moc świetlna jest bardzo wydajna i ekonomiczna – 800 lumenów przy 9,5 watów. Dostajesz ładnie oświetlone pomieszczenie, w naszym przypadku pomieszczenie o powierzchni 25 metrów kwadratowych, które można zanurzyć w różnych temperaturach barwowych. Jeśli ustawisz lampę nieco wyżej, oprawa sprawi, że pomieszczenie będzie wydawać się nieco większe lub wyższe. „(Praktyczny test pomysłu na prezent-natychmiast.de)
 • „Nieważne, kiedy wstajesz wcześnie rano, czy pod przytulnym kocem na sofie – Wellner podkreśla każdą chwilę, a jednocześnie emanuje prostotą i elegancją. Jak widzisz, jestem bardziej niż podekscytowany produktem. „(Praktyczny test na eon.de)

Oświetlenie Ambilight: Play Lightbars wystawione na próbę

Przede wszystkim zła wiadomość: obudowa paska świetlnego jest w całości wykonana z tworzywa sztucznego. Dobra wiadomość później: ze względu na orientację w kierunku ściany nie jest to tak naprawdę zauważalne. A reflektory faktycznie rzucają ładny, szeroki stożek światła na ścianę. Jak większość lamp Philips Hue, Play Lightbars powinny być naszym zdaniem nieco tańsze. Niemniej jednak warto zastanowić się nad kolumnami świetlnymi w zestawie po dwa, np. aby stworzyć efekt ambilight, w którym oświetlenie dopasowuje się do obrazu telewizyjnego. Właściwie właśnie po to zostały opracowane. Możesz także wykazać się kreatywnością, ponieważ firma Philips zawiera akcesoria do listew Play Lightbar do montażu świateł poziomo lub pionowo lub na telewizorze.
Jeśli nie chcesz wydawać 60 euro na plastikową lampę, możesz alternatywnie spojrzeć na wyższej jakości Hue Signe. Jednak za niecałe 150 euro za lampę jest to wariant luksusowy do oświetlenia pośredniego lub wykonania instalacji Ambilight.

Play Lightbars można umieszczać pionowo lub poziomo. Dwupak kosztuje około 120 euro na Amazon.

Zdjęcie: Philips

Przegląd

Pasek świetlny Hue Play

Pobór mocy/jasność

zakres kolorów

usługa

Kompatybilny z Alexa przez mostek Hue

Ocena Amazon

12 watów / 530 lumenów

16 milionów kolorów

Ściemniacz, aplikacja (tylko przez Hue Bridge)

tak

4,6 / 5 gwiazdek (ponad 1000 ocen)

Philips Hue Play Lightbar w lustrze testowym

 • „Paski świetlne, szczególnie w sieci trójdrożnej, doskonale współpracują z Hue Sync (Ambilight do modernizacji). Podobnie jak w przypadku wszystkich produktów Signify, wysoka cena wynosząca prawie 130 euro w sugerowanej cenie detalicznej za dwa paski świetlne i jeśli jesteś całkowicie uczciwy, kolorowe lampy generalnie nie są absolutnie konieczne. Oferują jednak dodatkowy poziom luksusu i komfortu, który może mieć również pozytywny wpływ na samopoczucie ludzi. „(Praktyczny test przez techstage.de)
 • „Zasadniczo bardzo podoba mi się nowa listwa świetlna. Zapisałem już jedno lub drugie dodatkowe miejsce (za ramą łóżka, jako lampka nocna, na okapie kuchennym) w głębi umysłu. Dla mnie to mała alternatywa dla Odcień pasków świetlnych przedstawiać. Do tej pory zawsze pakowałem to w pokrowiec, bo nieszczególnie podobały mi się luźne paski. „(Praktyczny test przeprowadzony przez techboys.de)

Kinkiet wewnętrzny: Philips Hue Sana w teście

Dzięki Sana Hue odniósł sukces w innym szczególnie niezwykłym projekcie. Pierścień świetlny ma blask 1.500 lumenów - dla porównania diody E27 świecą tylko 800 lumenami. Metalowa powierzchnia zapewnia wysokiej jakości wygląd nawet przy wyłączonej lampie. Ale źródło światła jest naprawdę imponujące, zwłaszcza w odcieniach od żółtego do pomarańczowego. Dzięki lampie Philips Hue w teście jasne kolory szybko wyglądają tanio. Niestety światło nie ma połączenia Bluetooth. W związku z tym do sterowania za pomocą aplikacji wymagany jest mostek Hue. Opcjonalnie można również zastosować ściemniacz ręczny (nie wchodzi w zakres dostawy). Lampa najlepiej prezentuje się nad komodą lub kanapą. W ten sposób możesz ukryć nieestetyczny kabel. Gniazdko powinno znajdować się w bezpośrednim sąsiedztwie, ponieważ kabel ma tylko 1,70 metra długości.

Hue Sana najlepiej radzi sobie ze słonecznym żółtym. Niezwykła lampa jest dostępna w Amazon za około 170 euro.

Zdjęcie: Philips

Przegląd

Hue Sana

Pobór mocy/jasność

zakres kolorów

usługa

Kompatybilny z Alexa przez mostek Hue

Ocena Amazon

20 watów / 1500 lumenów

16 milionów kolorów

Ściemniacz, aplikacja (tylko przez Hue Bridge)

tak

4,1 / 5 gwiazdek (75 ocen)

Hue Sana w testowym lustrze

 • "Z 1.500 lumenów, Philips Hue Sana świeci znacznie jaśniej niż pokrewny kinkiet Liane, który ma około 900 lumenów. A pod koniec dnia jest zupełnie inna sprawa z ok. 25-centymetrowym podświetlanym kołem, który dzieli opinie: projekt. „(Test praktyczny przez hueblog.de)
 • „Nie mam do tego przyrządu pomiarowego, ale soczewka była już bardzo jasna. W każdym razie tam, gdzie E27 i Sana się nie różnią, to odwzorowanie kolorów. Philips Hue Sana może odtwarzać wszystkie kolory z bogatym kontrastem i bez opóźnień. Ponadto jest stale ściemniany i można go przypisać do różnych scen. „(Test praktyczny przez smartlight.de)

Kinkiet zewnętrzny: Philips Hue Resonate w teście

W teście lamp Hue Resonate udowadnia, że ​​jest wysokiej jakości nastrojowym światłem do użytku na zewnątrz, odpornym na zachlapanie wodą i kurz. Woda deszczowa przepływa przez boczne otwory w osłonie z pleksi, dzięki czemu nie gromadzi się wilgoć. Potężny 1.200 lumenów jest wychwytywane do przodu przez opcjonalnie srebrną lub czarną obudowę, dzięki czemu dwa duże stożki światła tworzą się powyżej i poniżej i oświetlają pośrednio ścianę. Warunkiem korzystania z lampy Hue jest mostek Hue, Bluetooth nie obsługuje rezonansu.

Prawdopodobnie najpiękniejszy kinkiet zewnętrzny firmy Philips Hue. Resonate jest dostępny w Amazon za około 132 euro.

Zdjęcie: Philips

Przegląd

Odcień rezonuje

Pobór mocy/jasność

zakres kolorów

usługa

Kompatybilny z Alexa przez mostek Hue

Ocena Amazon

16 watów / 1.200 lumenów

16 milionów kolorów

Aplikacja (tylko przez Hue Bridge)

tak

4,7 / 5 gwiazdek (75 ocen)

Rezonans barwy w lustrze testowym:

 • „W zależności od wysokości montażu stożek światła wystaje tylko kilka metrów od ściany. Jest więc bardziej prawdopodobne, że można oświetlić mniejsze obszary, niekoniecznie cały taras. Ale oczywiście rezonans tworzy ładny efekt świetlny na ścianie. „(Test praktyczny przez hueblog.de)
 • „I to jest mój jedyny punkt krytyczny wobec Resonate. Cena jest moim zdaniem trochę za wysoka, chciałbym obszar około 100 euro o wiele lepiej tutaj. „(Praktyczny test smartlights.de)
Przeczytaj więcej interesujących artykułów testowych tutaj Multimedia Google Home: konkurent Amazon Echo w testowym świetle Pasek świetlny Ikea Myrvarv lub Hue Lightstrip: co jest lepsze? Dom i technologia Kamery do monitoringu przetestowane w 2021 r.: Przegląd kamer WLAN

Co jest kompatybilne z Philips Hue?

Philips Hue oferuje szeroką gamę inteligentnych żarówek, lamp i inteligentnych urządzeń domowych. Na przykład system można rozbudować o czujnik ruchu. Philips Hue jest również kompatybilny z różnymi systemami inteligentnego domu. Pozwala to na dalszą automatyzację światła i podłączenie go do urządzeń zewnętrznych producentów. Tutaj znajdziesz przegląd urządzeń i systemów kompatybilnych z Hue.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here