Prawidłowe karmienie psów: powinieneś wiedzieć, że ”,

Niewłaściwa alergia pokarmowa? Podobnie jak my ludzie, niektóre psy są uczulone na niektóre składniki w ich karmach i cały czas zaczynają swędzieć.

Zdjęcie: iStock/Wavetop

Karmienie psów: czworonożni przyjaciele też są wybredni

Raz za razem psy przerażająco tracą na wadze przed pełną miską z karmą, ponieważ odmawiają karmienia. Jednak nie zawsze kryje się za tym choroba. Często pies jest po prostu wybredny i po prostu nie lubi oferowanego jedzenia. W takim przypadku właściciel psa musi zareagować szybko, aby uniknąć niedoborów i zaoferować psu kilka rodzajów karmy. Może to być inny rodzaj suchej lub mokrej karmy.
Tak jak są ludzie, którzy mają awersję do niektórych potraw, tak są też wybredne psy. Każdy właściciel psa powinien to uszanować i wybrać karmę, którą będzie jadł jego pies.
Niestety wielu właścicieli psów twierdzi, że pies żyjący na wolności nie może być wybredny, aby przeżyć. Niestety zbyt często zapomina się, że psy we współczesnym społeczeństwie otrzymują karmę przetworzoną przemysłowo, która w żaden sposób nie może się równać z naturalną karmą.
Uwaga: Stwierdzenie „pies nie umiera z głodu przed pełną miską z jedzeniem” jest z gruntu błędne! Jeśli pies nie lubi jedzenia, zje tylko to, co niezbędne, aby przeżyć. Konsekwencją jest wychudzenie i niedostateczna podaż niezbędnych składników odżywczych.

Jeśli psy nie chcą jeść, niekoniecznie oznacza to, że są chore.

Zdjęcie: iStock / Photoboyko

Psy karmiące zróżnicowane

Odpowiedzialny hodowca zwraca uwagę na urozmaiconą dietę psów od najmłodszych lat. W ten sposób przewód pokarmowy szczeniaka na bardzo wczesnym etapie przyzwyczaja się do szerokiej gamy pokarmów. Szczeniak poznaje smak karmy suchej i mokrej, a także surowego mięsa, nabiału oraz owoców i warzyw.
Jeśli właściciel psa zdecyduje się później na konkretną karmę mokrą lub suchą, powinien zaoferować swojemu czworonożnemu przyjacielowi urozmaicenie, przyzwyczajając go do trzech do czterech różnych rodzajów karmy wysokiej jakości. Pozytywnym skutkiem ubocznym takiego podejścia jest niezawodne dostarczanie wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Ponieważ różne rodzaje pasz różnią się składem. Zawierają różne ilości składników odżywczych, od wysoko przyswajalnego białka po witaminy, pierwiastki śladowe i minerały. Regularna zmiana karmy niezawodnie pokrywa potrzeby żywieniowe czworonożnego przyjaciela i zapobiega nadmiernej lub niedostatecznej podaży. Psy, które otrzymują tę samą karmę przez bardzo długi czas, mogą rozwinąć nietolerancję na inne składniki karmy. W takim przypadku pierwsza zmiana paszy odbywa się małymi krokami.
Wskazówka: Dla wielu psów dodanie ryżu, ziemniaków oraz puree owocowo-warzywnego jest mile widzianą zmianą.

Zróżnicowana dieta dla Twoich ukochanych jest ważna nawet jako szczenię.

Zdjęcie: iStock / graffoto8

Karm psy w cichym otoczeniu

Jednym z najważniejszych wymagań prawidłowego karmienia jest odpoczynek. Właściciele psów w żadnym wypadku nie powinni sięgać do psiej miski, aby zapobiec obronie zasobu poprzez ten wątpliwy trening. Nie ma absolutnie żadnego powodu. Wręcz przeciwnie, może to wywołać u psa trwałą negatywną nieporozumienie, jeśli właściciel psa ukarze reakcję obronną czworonożnego przyjaciela. W takim przypadku, w przyszłości, do uruchomienia mechanizmu obronnego może wystarczyć tylko podejście osoby.
Jeśli pies nie znajduje odpoczynku, którego potrzebuje podczas jedzenia, wywołuje to silny stres z wieloma różnymi objawami. Obejmują one od wyuczonej obrony zasobów po problemy z trawieniem spowodowane nadmiernym połykaniem. Karmienie pokarmem zwykle nie sprawia problemów, pod warunkiem, że nie jest wywołane przez stresujące otoczenie. Działanie jest wymagane tylko wtedy, gdy pies cierpi na problemy trawienne, takie jak gaz. Wtedy rozwiązaniem mogą być specjalne miski antyskręcające.

Tutaj możesz kupić miskę dla psa anti-Schling od Simply Natural na Amazon.

Wskazówka: Kiedy pies je, potrzebuje spokojnego i bezstresowego otoczenia. Dlatego dzieci i dorośli powinni trzymać się z dala od miejsca karmienia! To nie pies powinien nauczyć się tolerować stres, ale ludzie w każdym wieku powinni szanować psie potrzeby!

Karmienie psów: właściwy rytm

Na ile posiłków właściciel psa dzieli dzienną rację pokarmową, zależy od wieku psa i innych kryteriów, takich jak osobiste możliwości i wrażliwość przewodu pokarmowego. Eksperci zalecają podawanie dorosłym psom co najmniej dwóch posiłków dziennie, aby odciążyć przewód pokarmowy. 

Interwały karmienia

  • Szczenięta do 4 lat. Miesiąc życia: 4 posiłki 
  • Młode psy do 1. Rok życia: 3 posiłki
  • Od 1. Rok życia: od 2 do 3 posiłków
  • Seniorzy: 3 posiłki

Kiedy pies faktycznie jest seniorem jest bardzo indywidualny, a podawanie trzech posiłków od 8 do 9 roku życia w niczym nie szkodzi.

Starsze psy powinny być karmione trzy razy dziennie, szczenięta nawet cztery razy dziennie.

Zdjęcie: iStock / Chalabala

Korzyści z wielokrotnego karmienia

Jeśli pies otrzymuje porcję karmy kilka razy dziennie, jego ogólna wydajność wzrasta, ponieważ dopływ energii rozkłada się bardziej równomiernie. Ponadto karmienie kilka razy dziennie odciąża cały układ pokarmowy, w tym nerki, wątrobę i trzustkę.
Eksperymentalne badanie Holly C dostarczyło ciekawych wyników. Miller i Charlotte Bender. Przedstawili dowody na to, że psy na pusty żołądek radziły sobie znacznie gorzej niż psy przy co najmniej połowie porannej racji pokarmowej.
Dobrze wiedzieć: Psy uwielbiają rutyny i cenią regularną codzienną rutynę. Obejmują one regularne pory karmienia w określonych porach dnia. 

Wady pojedynczego karmienia

Podawanie pokarmu raz dziennie stanowi poważne wyzwanie dla przewodu pokarmowego ze względu na dużą ilość. 

  • Żołądek i jelita pracują na pełnych obrotach.
  • Stres na nerki i wątrobę z powodu metabolizmu.
  • pojedyncze źródło energii ma negatywny wpływ na wydajność.
  • duże ilości suchej karmy wymagają spożycia dużych ilości wody.
  • Zwiększone ryzyko skręcenia żołądka u niektórych ras.

Wniosek na temat "karmienia psa"

Regularne i wielokrotne karmienie odciąża organizm psa i pozytywnie wpływa na wydajność, gdyż pies jest stale zaopatrywany w energię. Ze względu na mniejsze obciążenie narządów trawiennych psy również odnoszą korzyści ze zdrowotnego punktu widzenia.

Tutaj możesz kupić przewodnik dla psów "Zdrowe odżywianie psów" na Amazon.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here