Usuwanie sierści psa: najlepsze wskazówki ”,

Usuń sierść psa z dywanu

1. Turboszczotki

Sierść psa szczególnie lubi zaplątać się w dywany. Potężne odkurzacze do sierści zwierząt domowych wykonują tutaj dobrą robotę. Są one wyposażone w obrotową turboszczotkę, która bez wysiłku wyciąga wszystkie włosy z tkanki. A tak przy okazji, odkurzane są również łuski, piasek i brud, które twój czworonożny przyjaciel przyniósł ze spaceru. Jeśli niekoniecznie chcesz kupować nowy odkurzacz, możesz doposażyć stary - za pomocą uniwersalnej turboszczotki.

2. Zetrzyj włosy

W razie potrzeby możesz również użyć standardowej miotły lub szorowarki z gumowymi paskami. Zwilż go i „wyszczotkuj” nim swój dywan. Futro dobrze przylega do gumy - a możesz je szybko i łatwo usunąć. Jeśli jesteś nie tylko właścicielem psa, ale także konia, możesz również wypróbować gumowy grzebień do curry. To działa równie dobrze.

3. Zbierz w gumowych rękawiczkach

Niektórzy właściciele psów przysięgają na gumowe rękawiczki podczas usuwania sierści: załóż rękawiczkę, zwilż ją i przejedź nią po dywanie okrężnymi ruchami. Futro skleja się i tworzy kulkę, którą można następnie wyrzucić. Jedyna wada: ta metoda nie jest szczególnie łatwa na plecach.

Usuń sierść psa z sofy

1. Odkurzacz do sierści zwierzęcej i wałek do kłaczków

Twój pies będzie uwielbiał przytulać się do Ciebie na sofie? Wtedy gwarantowane jest pozostawienie za każdym razem małego futrzanego dywanu na pokrowcu. Tutaj również mogą pomóc w pierwszym kroku odkurzacze do sierści zwierząt ze specjalnymi końcówkami lub gumowe rękawiczki. Resztę wykonuje wałek do kłaczków do sierści zwierzęcej. To niezawodnie zbiera wszystkie włosy i zbiera je w małym pojemniku. Możesz oczywiście użyć również konwencjonalnego samoprzylepnego wałka do kłaczków. Ale: te środki do usuwania włosów nie są szczególnie przyjazne dla środowiska. Taśma jest często pełna kłaczków i sierści po zwijaniu jej w przód iw tył, a następnie należy ją wyrzucić. W trosce o środowisko lepiej użyć silikonowego wałka do kłaczków. Można je czyścić i ponownie używać.

Specjalny wałek do kłaczków do sierści zwierząt łatwo usuwa sierść psa na kanapie. 

Zdjęcie: iStock / Iuliia Zavalishina

2. Lepiej obejść się bez taśmy

Nawiasem mówiąc, to samo dotyczy taśmy malarskiej i dostępnej w handlu taśmy samoprzylepnej. Choć oba są niezwykle skuteczne w walce z sierścią zwierząt. Ponieważ jeśli owiniesz kilka pasków wokół dłoni i przejedziesz lepką stroną po sofie, sterty włosów na pewno utkną. Jednak paski trzeba wymieniać tak często, że rolka jest na końcu pusta - a kosz (prawie) pełny.

Usuń sierść psa z ubrania

1. Zdmuchnij w suszarce bębnowej 

Jeśli Twój pies przywita Cię burzliwie, psia sierść nieuchronnie przyklei się do Twoich ubrań. Jeśli to możliwe, wrzuć owłosione ubrania do suszarki na pięć minut. Silny strumień powietrza wdmuchuje włosy z koszulki i spodni bezpośrednio do filtra kłaczków. Po opróżnieniu sitka należy je również na koniec wypłukać zimną wodą.

2. Zbieraj kłaczkowymi kulkami

Jeśli nie masz suszarki, możesz użyć kłaczków lub kłaczków w pralce. Żadne kłaczki nie uciekną z tych łapaczy włosów - a Twoja maszyna również będzie czysta od środka. Ale są też pralki, które mają specjalny program mycia sierści zwierząt. Sprawdź instrukcję obsługi.

3. Załóż prześwitujące rajstopy

Jeśli nadal masz w domu stare, gładkie rajstopy, możesz również użyć ich do usunięcia sierści psa: włóż rękę, lekko zmocz cienką tkaninę, a następnie przejedź nią owłosioną część garderoby - rajstopy naciągną się zgubione futro. Możesz wtedy wyrzucić kłębek włosów. Nawiasem mówiąc, rękawiczki z mikrofibry mają ten sam efekt.

Przeczytaj więcej interesujących artykułów tutaj Poradniki dla psów: Wszystko, co powinieneś wiedzieć Życie Regularna pielęgnacja dla zdrowej skóry psa Życie Jak prawidłowo karmić psy: Co powinieneś wiedzieć

Usuwanie sierści psa w samochodzie

1. Odkurzacz ręczny do podróży

Sierść psa to prawdziwy problem w samochodzie: może utknąć na siedzeniach i tapicerce oraz we wszystkich trudno dostępnych zakamarkach i pęknięciach - i to nie tylko w bagażniku. Bo jeśli włączysz klimatyzację lub jedziesz przy otwartym oknie, włosy rozchodzą się po całym aucie. Tutaj też najważniejszą bronią w walce z psią sierścią jest odkurzacz. Jednak konwencjonalny model często nie radzi sobie sam z niesfornymi włosami. Odkurzacz wymaga wsparcia nasadki turboszczotki lub szczotki do tapicerki, aby wyłapać wszystkie włosy. Możesz też użyć odkurzacza ręcznego. Dzięki temu bezprzewodowemu urządzeniu na baterie możesz usunąć sierść psa w samochodzie zawsze i wszędzie. Ważne: Upewnij się, że podręczny odkurzacz ma wystarczającą moc. To jedyny sposób na usunięcie uporczywych włosów.

2. Zmień przeznaczenie rękawicy do pielęgnacji

Rękawica do pielęgnacji futra z wypustkami zapewnia wykończenie. Większość właścicieli psów i tak ma go w swoim domu. Ale może być również używany jako środek do depilacji w samochodzie. Sierść psa dobrze przylega do gumowanej powierzchni.

3. Spróbuj pumeksu

Lub spróbuj pumeksu. Szczególnie nadaje się do usuwania sierści psa z dywaników w samochodzie. Najlepiej działa z kamieniem prostokątnym. Pociągnij mocno jego krawędź po dywanie. Natychmiast tworzą się małe kulki włosów.
Ważne: podczas czyszczenia samochodu nie zapomnij wytrzeć okuć. Sierść psa jest również zdeponowana tutaj. Dostaną się one na tapicerkę podczas następnej jazdy - i wkrótce będziesz musiał zacząć od nowa.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here