Gry dla psów w domu ”,

Know-how na temat nieruchomości Szukanie mieszkania dla właścicieli psów: cierpliwość, wdzięk i kłótnia do celu Szukanie mieszkania z psem nie jest łatwe. Tutaj możesz przeczytać na co uważać i jak przekonać właściciela swojego pupila.

Zwłaszcza w przypadku starszych i chorych psów, które muszą o siebie zadbać, gra z psami jest doskonałym substytutem regularnych długich spacerów. Ale doskonale sprawdzają się również przy bardzo wysokich temperaturach zewnętrznych lub przy złej pogodzie, kiedy żaden rozsądny pies nie wychodzi na zewnątrz dłużej niż to konieczne.
Warto wiedzieć: wspólna zabawa sprawia, że ​​właściciel psa jest interesujący dla czworonożnego przyjaciela i wzbudza u psa oczekiwania. Ma to pozytywny wpływ na posłuszeństwo psa.

Jeśli regularnie będziesz miał do czynienia ze swoim psem, staniesz się bardziej interesujący dla swojego czworonożnego przyjaciela - wpływa to również na jego posłuszeństwo.

Zdjęcie: iStock / nortonrsx

Psy grają tylko w gry, które znają

Ważnym aspektem gier z psami jest to, że psy grają w gry, o których wiedzą, tylko z własnej inicjatywy. Są to głównie genetycznie predysponowane sekwencje gier lub gry, które poznałeś jako szczeniak. Nowych gier trzeba się nauczyć - dotyczy to zarówno gry wywiadowczej, jak i zabawy w łapanie, chowanie się lub wspólne ryczenie o podłogę.
Aby wzbudzić w czworonożnym przyjacielu zrozumienie do zabawy, właściciel psa często potrzebuje dużo cierpliwości i dobrej zabawy. Nowa gra z psem jest tworzona bardzo małymi krokami. W którym wszystko jest grą dla psów: czy właściciel psa prowadzi go jako psa ratowniczego, używa go w psich sportach, czy po prostu uczy go sztuczki. Pies ratownik nie planuje ratowania życia, pies sportowy nie dba o punkty, a pies podstępny nie planuje własnego show na scenie. Wszyscy chcą po prostu dobrze się bawić ze swoim mistrzem.
Wskazówka: Właściciel psa powinien zawsze komunikować się werbalnie i fizycznie wyraźnie i jednoznacznie podczas zabawy i treningu, aby pies miał szansę zrozumieć, czego właściciel psa od niego chce!

Włóż smakołyk do przegródek kostki - Twój pies będzie przez chwilę zajęty wąchaniem ich i wyciąganiem. Tutaj możesz zamówić grę wąchania od Amazon. 

Różne formy psiej zabawy

Handel oferuje duży wybór zabawek dla psów, które idealnie nadają się do wspólnej zabawy z psem. Należą do nich liczne gry wywiadowcze, a także piłki, pierścienie lub różne akcesoria sportowe dla psów do ogrodu. Jednak popularna gra z psami nie ogranicza się tylko do tego. Więc tam jest:
 

 • Gry wywiadowcze w różnych wersjach
 • Pobieranie gier
 • Szukaj gier
 • Ćwiczenia posłuszeństwa
 • Gry zręcznościowe, takie jak slalom lub płotki
 • Pomoc w codziennych czynnościach
 • Naucz się sztuczek (klikacz, cel)
 • gra bez obiektów
   

Uwaga: Nie każdy pies lubi każdą formę gry. Gdy tylko właściciel psa zauważy, że czworonożny przyjaciel tylko apatycznie uczestniczy w zabawie, chwali psa za chęć współpracy i przerywa. Ponieważ zabawa powinna zawsze być dla psa tak zabawna, jak to tylko możliwe i nie powodować frustracji!

Psie sport wyłonił się z gier zręcznościowych, takich jak slalom czy płotki – powinien zawsze pozostać formą zabawy dla psa.

Zdjęcie: iStock / DODDYTANK

Pomysły na psie zabawy w domu

Przy odrobinie wyobraźni nawet typowe gry na świeżym powietrzu nadają się do własnych czterech ścian. Jednak właściciele psów powinni być świadomi ryzyka obrażeń spowodowanych śliską podłogą lub ostrymi krawędziami. Poniżej kilka praktycznych przykładów różnych kategorii gier dla obszaru wewnętrznego.
 

 • Gry wywiadowcze
  Kategoria gier wywiadowczych obejmuje gry, w których psy muszą znaleźć rozwiązanie, aby zdobyć smakołyk. Przy odrobinie wprawy właściciele psów mogą też sami robić takie zabawy, np. przypinając paski do szuflad, a pies uczy się je podciągać za pomocą liny. Pudełka kartonowe we wszystkich rozmiarach są również idealne do tworzenia wspaniałych gier, których rozwiązanie jest wyzwaniem psychicznym dla twojego czworonożnego przyjaciela.

Tutaj możesz zamówić grę wywiadowczą Karlie Doggy Brain Train 2w1 przez Amazon.

 • Pobieranie i wyszukiwanie gier
  Wiele ras psów ma genetyczną skłonność do aportowania. Do urozmaiconej zabawy w aportowanie wystarczy długi korytarz lub przekątna salonu. Gry wyszukiwania są popularne wśród wszystkich psów. Psy są entuzjastycznie nastawione do szukania smakołyków w torbie na karmę lub bez niej w całym domu. Wielu czworonożnych przyjaciół równie dobrze odnajduje wąchające dywany lub kartony wypełnione papierem, w których ukryte jest upragnione jedzenie.
   
 • Sztuczki we wszystkich odmianach
  Wiele psów uwielbia ścisłą współpracę z przewodnikiem psa, która jest niezbędna do nauki różnych sztuczek. Wyposażony w kliker i kij do celowania, właściciel psa wykonuje różne sztuczki małymi krokami.
   

Wskazówka: Każdy, kto chce ćwiczyć triki ze swoim psem, dzieli trik na najdrobniejsze pojedyncze kroki. Dopiero gdy pies opanuje jeden krok, przejdzie do następnego.

Psy lubią uczyć się małych sztuczek. Zwiększa to poczucie wspólnoty między psem a właścicielem.

Zdjęcie: iStock / Jevtic
 • Gra bez obiektów
  Do zabawy bez przedmiotów wymagany jest tylko pies i człowiek. Można go upolować, schować, ryczeć na podłodze lub na kanapie, popychać i szturchać. Cztery łapy psa są tak samo aktywne jak jego pysk, podczas gdy pies i człowiek są na tym samym poziomie. Właściciele psów, którzy opanowali tę formę zabawy, są w oczach swoich psów niemal idealni.

W książce "111 Dog Games" jest jeszcze więcej pomysłów, zamów teraz w Amazon. 

Ale strzeż się! W tej grze musisz zwracać szczególną uwagę na reakcję psa. Ponieważ podczas gdy jeden pies postrzega przyjazne szturchnięcie w bok jako zaproszenie do szalonej zabawy, drugiemu psu wydaje się to lekceważące, a nawet onieśmielające! 
Niektóre psy uwielbiają pomagać w pracach domowych i pomagają załadować pralkę, przekazując je kawałek po kawałku. Albo kij na dwóch krzesłach służy jako przeszkoda, a same krzesła jako slalom. Tutaj też nie ma ograniczeń dla własnej wyobraźni. Pomiędzy kilkoma twórczo zaprojektowanymi ćwiczeniami posłuszeństwa, a czworonożny towarzysz jest zadowolony ze swojego przewodnika psa.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here