Pomysły na kąpiel w tubie”,

Najlepsze pomysły na kąpiel w tubie

Długa, ponura i wysoka: wanna do węży to prawdziwe wyzwanie, jeśli chodzi o optymalny projekt. Ale dzięki sprytnie dobranym przedmiotom sanitarnym, odpowiedniemu oświetleniu i odrobinie koloru taka łazienka może również zamienić się w oazę dobrego samopoczucia.

Mieszkańcom starych budynków nieobce jest problem tzw. wanien rurowych: małe okna, wydłużony rzut i wysokie sufity sprawiają, że są nieapetyczne i nie spełniają dzisiejszych potrzeb dobrego samopoczucia w łazience. A nie zawsze można powiększyć łazienkę przesuwając ścianę. Jednak dzięki starannemu planowaniu możesz również zamienić ciemny i wąski wąż w przyjazną i zachęcającą łazienkę.

Różne poziomy i kabina prysznicowa na środku pomieszczenia zapewniają strukturę w wannie z wężem © kontrastwerkstatt, stock.cegła suszona na słońcu.com

Problem z wannami do wanien: pomyśl jeszcze raz!

Przy przebudowie wanny rurowej warto przemyśleć dotychczasową aranżację. Czy przedmioty sanitarne i meble łazienkowe muszą stać w tym samym miejscu, czy można zyskać więcej miejsca, układając je inaczej? Zamiast podkreślać kształt węża przedmiotami sanitarnymi i meblami na ścianie, prysznic lub wanna na węższym końcu mogą znacząco zmienić poczucie przestrzeni.

Łazienka Planowanie kąpieli w rurce © Suwatchai, fotolia.com

Być może nie korzystasz często z wanny, a nawet możesz się bez niej obejść? W tej fazie planowania pomocne może być sporządzenie przybliżonego planu piętra i przesuwanie obiektu tam i z powrotem w przybliżonych wymiarach na planie piętra.

aż do 30% zapisać

Firmy specjalizujące się w hydraulikach
Tanie oferty

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze firmy specjalistyczne sanitarne, porównaj oferty i zaoszczędź.

Oszczędność miejsca, kompaktowość i lekka podbudowa - obiekty sanitarne i meble łazienkowe do wanny rurowej

Retail oferuje szeroką gamę inteligentnych rozwiązań dostosowanych do wymagań wąskich lub małych łazienek. Dzięki drzwiom harmonijkowym kabina prysznicowa bez brodzika i ścian frontowych może prawie zniknąć, gdy nie jest potrzebna. Jeśli nie chcesz przegapić relaksującej kąpieli, znajdziesz oferty na kombinacje kąpieli i prysznica.

Alternatywą są wanny dostosowane do ograniczonej dostępnej przestrzeni: czy to wanna o asymetrycznym kształcie, szersza dla górnej części ciała i węższa dla stóp. Lub wannę biodrową, która dzięki dodatkowej wysokości zajmuje mniej miejsca. Wanny narożne rozluźniają przestrzeń, jeśli znajdą swoje miejsce z przodu. Wanna na węższym końcu skraca wannę z rurką i tworzy przestrzeń na długim boku.

Dalsze opcje oszczędzania miejsca: oszczędzające miejsce toalety o skróconej głębokości oraz umywalki i stoły, które są szersze, ale mniej głębokie. W przypadku umywalek otwarta konstrukcja odsłaniająca naczynia i ręczniki sprawia, że ​​łazienka wydaje się bardziej przestronna niż w modelach zamkniętych.

Szafki i półki o normalnej głębokości zwykle nie nadają się do wyposażenia łazienki, ponieważ mogą zawęzić przejście. Chcąc schować przybory łazienkowe i ręczniki, warto stosować szczególnie płaskie wzory. Jeśli przestrzeń, którą to tworzy, nie pomieści wszystkiego, czego potrzebujesz w łazience, możesz skorzystać z wysokości. Dodatkową przestrzeń do przechowywania można stworzyć za pomocą wysokich szafek lub półek nad drzwiami.

Sprytnie wykorzystuj kolor i światło w wannie w tubie

Jasne kolory pomagają optycznie powiększyć pomieszczenie. Należy również wziąć pod uwagę tę zasadę w przypadku mniejszych i wąskich przestrzeni podczas przebudowy wanny rurowej. Meble łazienkowe oraz kolory płytek i ścian w odcieniach jasnego beżu, brązu lub szarości tworzą wrażenie większej przestrzeni i wyglądają elegancko. Wybrane akcenty kolorystyczne przyciągają wzrok - ale należy ich używać tylko oszczędnie. W ramach wybranej rodziny kolorów jaśniejsze i ciemniejsze odcienie tworzą harmonijne i spokojne ogólne wrażenie.

Mała łazienka z wbudowanymi punktami świetlnymi © interiorphoto, stock.cegła suszona na słońcu.com

Okna w później dobudowanych łazienkach są w większości małe i znajdują się z przodu, przez co nie ma wystarczającego oświetlenia. Jeśli nie ma możliwości powiększenia okna, pomieszczenie może być odpowiednio doświetlone, a dodatkowe akcenty można ustawić sprytnym oświetleniem. Oprócz lamp po prawej i lewej stronie lustra łazienkowego, dodatkowe punkty w rogach mogą zapewnić optymalne oświetlenie. Możliwe są również spoty sufitowe, które oświetlają całą łazienkę zamiast zwykłego oświetlenia sufitowego.

Kąpiel w rurce po kapitalnym remoncie. Teraz świeci olśniewającą bielą iz dużą ilością światła dziennego © hanohiki, stock.cegła suszona na słońcu.com

Ekonomiczny z akcesoriami w wannie na wąż

Zbyt wiele akcesoriów sprawia, że ​​wanna z rurką wydaje się zagracona i nieporządna. Zmniejsz wybór tak bardzo, jak to możliwe, aby nie przeciążać nowej łazienki. Tutaj też stawiaj tylko akcenty i wybieraj obrazy, dekoracje i lustra, które przerywają długość pomieszczenia i go nie podkreślają.

Ta łazienka została zbudowana z różnych materiałów, kolorów i formatów, dzięki czemu wydaje się mniej wąska © photographee.ue, akcje.cegła suszona na słońcu.com

Nasze wskazówki w skrócie

  1. Sporządź wstępny plan piętra do planowania
  2. Dobierając i układając przedmioty sanitarne i meble łazienkowe tworzysz przestrzeń i wizualnie zmniejszasz długość wanny rurkowej
  3. Kolor i światło podkreślają akcenty i powiększają pomieszczenie
  4. Wykorzystaj wysokość pomieszczenia i stwórz pionową przestrzeń do przechowywania
  5. Jeśli chodzi o akcesoria, mniej znaczy więcej! Minimalistycznie zaprojektowane akcesoria łączą funkcję i design w jedną całość i zastępują akcesoria.
Wskazówka: Możesz również przeczytać nasz przewodnik 8 najlepszych wskazówek dotyczących małych łazienek i Najlepsze wskazówki dotyczące problemów z prysznicem w małych łazienkach

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here