Listwa świetlna Ikea Myrvarv lub Hue Lightstrip: co jest lepsze?

Oświetlenie pośrednie to świetna alternatywa dla abażurów i spotów, które zabierają przestrzeń i potrafią olśnić. Listwa świetlna firmy Ikea jest niewidocznie zawieszona w przykręcanej lub klejonej prowadnicy i zapewnia przyjemne oświetlenie za meblami i telewizorami. Myrvarv zapewnia również dodatkowe światło w szafkach lub skośnych sufitach.

Dzięki listwie świetlnej Myrvarv firmy Ikea meble i urządzenia mogą być idealnie oświetlane pośrednio. 

Zdjęcie: Ikea

Za 20 euro (RRP) pasek świetlny, który jest kompatybilny nawet z HomeKit, Amazon Alexa i Google Assistant, jest praktycznie rzucany za klientem. Oceniliśmy testy i recenzje, aby dowiedzieć się, czy listwa świetlna Myrvarv firmy Ikea porównuje się z popularną taśmą świetlną Philips Hue.

Porównanie Ikea Myrvarv i Philips Hue Lightstrip

Model listwy świetlnej * Listwa oświetleniowa Ikea Myrvarv Philips Hue Lightstrip Plus Lumeny / wat Długość / można przyciąć Zabarwienie

Sekcje dalej
użyteczny /
Możliwość rozszerzenia

Kompatybilny z Długość kabla zasilającego Cena za bramkę Cena za
Wymagane akcesoria Cena za lekkie paski
1.200 lumenów / 12 watów 1.600 lumenów / 20 watów
2 metry / tak 2 metry / tak
Ciepły biały 16 milionów
Nie? Nie Tak / tak (do 10m)
Philips Hue, Amazon Alexa,
HomeKit, Google Home
Amazon Alexa, HomeKit,
najbardziej otwarty
Systemy inteligentnego domu
3,5 metra 2,4 metra
20 euro 45 euro
Sterownik ZigBee - 25 euro
Przewód zasilający Fornimma - 5 euro
Pochodzi bez akcesoriów i
generalnie również bez bramki
wyłączony, ponieważ jest włączony Bluetooth
20 euro 65 euro

*Wszystkie oświadczenia bez gwarancji

Ikea Myrvarv w przeglądzie testów

W teście praktycznym pasek świetlny Myrvarv firmy Ikea wykonuje solidną robotę. Robi to, co obiecuje - nie więcej i nie mniej. Oświetlenie jest przyjemne i ma 1.200 lumenów zapewnia wystarczającą ilość światła do oświetlania większych obszarów. W zależności od przeznaczenia masz trochę problemów z ukryciem kabla zasilającego – to dumne 3,5 metra. Przy 12 watach rachunek za prąd jest tylko znikomy i możesz zaoszczędzić energię elektryczną.

Taśmę LED Ikea można przyciąć na wymiar za pomocą czarnych oznaczeń. 

Zdjęcie: Ikea

Większym obciążeniem niż oczekiwano jest jednak cena zakupu. Oprócz 20 euro za wąż, łącznie 30 euro za przewód zasilający i sterownik ZigBee. Ten ostatni łączy w system oświetleniowy łącznie 10 lampek – nie ma potrzeby inwestowania w sterownik na każdy dodatkowy wąż. Jeśli sam nie masz bramki z Philips Hue lub Ikea, możesz dodać co najmniej 20 euro, aby kontrolować całość za pośrednictwem aplikacji.

zalety wady
Ogólnie trochę taniej niż
Hue Lightstrip Plus
Tylko ciepłe białe światło, bez kolorów!
Łatwy montaż za pomocą pasków samoprzylepnych Przewód zasilający nie jest dołączony
Kompatybilny z Philips Hue,
Amazon Alexa, HomeKit,
Strona główna Google
Niezbędny sterownik
Możliwość elastycznego skracania Sekcje należy wyrzucić
Dekoracyjna świetlówka, która
niekoniecznie musi być ukryty
Nieodnawialne

Tak mówią użytkownicy

  • „Gadżety techniczne są oczywiście stosunkowo łatwe w zarządzaniu dzięki tylko jednej temperaturze barwowej. Jeśli jednak potrzebujesz tylko temperatury barwowej i inteligentnego sterowania oświetleniem, listwa świetlna Ikea Myrvarv jest dobrym produktem. „- inteligentne światła.de
  • „Ikea Myrvarv można przyciemnić, ale temperatury barwowej nie można zmienić. Pozostaje ciepła biel. Niestety nie jest również możliwe zwieszenie kilku pasów świetlnych razem w celu stworzenia dłuższego, ciągłego oświetlenia. „- golem.de

Philips Hue Lightstrip w przeglądzie testów

Najnowsza wersja Philips Hue Lightstrip ma kilka decydujących rzeczy przed listwą świetlną Ikea Myrvarv: może wyświetlać wszystkie kolory tęczy, jasność jest jeszcze silniejsza, a całość działa nie tylko przez WLAN, ale także przez Bluetooth. Mostek Hue, który kosztuje prawie 50 euro jako brama, nie jest zatem na ogół absolutnie konieczny, chyba że chcesz podłączyć listwę świetlną do systemu inteligentnego domu, takiego jak Magenta lub Homematic IP.

Ścieżkę do łazienki można również oświetlić taśmami LED. 

Zdjęcie: Philips Hue

Elastyczny plastikowy pasek ze świata Hue i tak jest oczywiście drogi. Ponieważ jednak taśma LED Ikea Myrvarv oszczędza mniej pieniędzy niż oczekiwano, zalety funkcjonalne Philips Hue przeważają nad resztą. Z drugiej strony Ikea może zdobyć punkty, to optyka. Gumowy wąż Szwedów jest wyższy i półokrągły. Dzięki temu nadaje się również jako widoczne źródło światła na ścianie. Firma Philips oferuje tylko jeden pasek oświetlenia zewnętrznego, który jest podobnie okrągły w opakowaniu.

zalety wady
Swobodny wybór koloru Nieco drogie niż Ikea Myrvarv
Generalnie nie ma mostu
wymagane, ponieważ obsługuje Bluetooth
Pełna funkcjonalność
tylko z drogim mostem
Możliwość rozbudowy i może być
skracać elastycznie
Wygląda bardziej przez płaską konstrukcję
pod względem technologicznym niż ten bardziej zaokrąglony
Listwa świetlna Ikea Myrvarv
Złącze do odcięcia
Części zawarte w dostawie
 
Zasilacz w zestawie  
Kompatybilny z Amazon Alexa,
HomeKit i wiele popularnych
Systemy inteligentnego domu
 

Tak mówią użytkownicy

  • „Po przetestowaniu nowej taśmy Lightstrip Plus, w tym pocięciu, naprawdę zastanawiam się, dlaczego nie odważyłem się zrobić tego wcześniej. Możesz znacznie lepiej ułożyć pasek świetlny i uwolnić swoją kreatywność. „- blog trendów.euronika.de
  • „Lighttrip Plus dobrze wykonuje swoją pracę. Dzięki dużej mocy świetlnej jej właściciele nie muszą już rozróżniać źródeł światła dekoracyjnego od użytkowego. Możesz ustawić kolorowe akcenty na meblach, pod szafkami kuchennymi lub za lustrem i nadal mieć jasne, białe światło, jeśli to konieczne. „- cyfrowy pokój.de
Mogą Cię również zainteresować Lampy stołowe Philips Hue Light Current w teście 2021 Light Philips Hue w ogrodzie: Oświetlenie zewnętrzne w porównaniu do testu Multimedia Philips Hue Smart Plug i Smart Button w teście

Wniosek: Jak porównuje Ikea Myrvarv?

To, czy zdecydujesz się na listwę świetlną Ikea Myrvarv, czy Hue Lightstrip Plus, zależy również od tego, jak i ile taśm świetlnych ma być użytych: jeśli chcesz zainstalować kilka taśm LED w jednym pomieszczeniu, zaoszczędzisz dużo pieniędzy z Ikea wymaganym sterownik łączy do 10 świateł. Jeśli listwy świetlne mają być również umieszczone w widoczny sposób, Ikea Myrvarv wygląda lepiej dzięki zaokrąglonej konstrukcji. Wymieniliśmy tutaj wszystkie kompatybilne urządzenia Ikea HomeSmart.
Jeśli jednak ważna jest dla Ciebie swoboda projektowania, chcesz poeksperymentować z jasnymi kolorami i wymagana jest również jasność światła dziennego, Philips Hue oferuje bardziej zaawansowany system. Prezentujemy tutaj kompatybilne urządzenia i systemy.
Nie jestem jeszcze pewien, czy powinien wprowadzić się Ikea HomeSmart lub inna tania alternatywa Hue? Istnieją inne niedrogie systemy oświetleniowe ze sterowaniem z aplikacji jako alternatywa.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here