Wyszukiwanie nieruchomości: 70 procent zainteresowanych przeszukuje internet ”,

Czy to immoscout24, immowelt czy immonet: z głównych portali nieruchomości i ich ofert korzysta 52 procent niemieckich poszukiwaczy nieruchomości. Z prywatnych reklam, takich jak na ebay, korzysta też 24 proc. Ponadto mniej więcej co szósta osoba przegląda specjalistyczne platformy nieruchomości, takie jak neubaukompass, aby za pośrednictwem dostawcy znaleźć tam wymarzoną nieruchomość. Ponadto istnieją portale społecznościowe, z których obecnie korzysta jedenaście procent ankietowanych, aby znaleźć dom lub mieszkanie.

Analogowe poszukiwanie nieruchomości nie wygasło

To, że 70 proc. ankietowanych szukało również nieruchomości w Internecie, nie oznacza, że ​​nic nie robi się analogicznie. Brokerzy wciąż są poszukiwani, z którymi konsultowało się 41 proc. uczestników badania. Ponad jedna czwarta (28 proc.) Niemców również dowiaduje się o ofertach nieruchomości z ogłoszeń w prywatnej prasie. Popularnymi punktami kontaktowymi są również spółdzielnie i spółdzielnie mieszkaniowe – odpowiednio 18 i 13 proc.

Przeczytaj więcej interesujących artykułów tutaj Oszczędności i finansowanie w towarzystwie budowlanym Kupno domu bez kapitału własnego: Szanse i ryzyko pełnego finansowania Know-how w zakresie nieruchomości Sprzedaż domu bez pośrednika: Zalety, wady i wskazówki Know-how w zakresie nieruchomości Ceny nieruchomości 2021: Drastyczny wzrost cen

Cyfryzacja rynku nieruchomości

dr. Bernhard Rohleder, dyrektor zarządzający Bitkom: „Cyfryzacja zyskuje na znaczeniu w całym cyklu życia nieruchomości. Zaczyna się od planowania, finansowania i budowy budynków, a nie kończy się na utrzymaniu, zarządzaniu i marketingu. Za pośrednictwem reklam internetowych dostawcy mogą szczególnie skutecznie promować swoje nieruchomości i zwracać się do zainteresowanych stron bardzo konkretnie za pomocą zdjęć, filmów lub symulacji."

Co jest ważne w reklamie

Najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Nic więc dziwnego, że 96 proc. wyszukiwarek przywiązuje wagę do tego, aby ogłoszenia na portalach zawierały sensowne zdjęcia. Ponadto dla 86 proc. istotne jest, aby mogli skontaktować się ze sprzedawcą lub wynajmującym przez internet. Zdjęcia 360 stopni są również popularne wśród zainteresowanych.
Oprócz wyglądu przy poszukiwaniu nieruchomości liczą się również inne kryteria: możliwości zakupów i lekarze w pobliżu, sposób pracy oraz porównanie cen z podobnymi nieruchomościami. Portale nieruchomości ułatwiają to: czas dojazdu do szkoły i pracy można obliczyć bezpośrednio na wielu stronach, a kalkulatory porównujące ceny oszczędzają długie poszukiwania. To nie tylko te narzędzia sprawiają, że wyszukiwanie nieruchomości za pośrednictwem portali jest tak popularne. Niemniej jednak: przy poszukiwaniu nieruchomości nie brakuje osobistego kontaktu. Jak dotąd tylko 38 proc. ankietowanych może sobie wyobrazić kupno lub wynajem nieruchomości w oparciu o oglądanie online.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here