Płyta indukcyjna lub ceramiczna: pomoc w podjęciu decyzji”,

Płyta indukcyjna lub ceramiczna: pomoc w podjęciu decyzji.

Pytanie, czy Twoja nowa płyta kuchenna powinna być płytą ceramiczną, czy indukcyjną, można zadać z różnych powodów. Możliwe, że Twój piec jest uszkodzony i chcesz dowiedzieć się, jakie zalety i wady oferuje inna technologia płyt grzejnych. Ale można sobie również wyobrazić, że obecnie zastanawiasz się nad modernizacją lub kupnem nowej dla całej kuchni, a następnie musisz zdecydować, czy w przyszłości chcesz gotować na płycie indukcyjnej czy ceramicznej. Aby zapewnić Ci aktualne informacje, opracowaliśmy poniższy przewodnik jako pomoc w podejmowaniu decyzji.

Płyta indukcyjna czy płyta ceramiczna: co jest lepszym wyborem i kiedy?

Płyty indukcyjne są modne: są bezpieczne i wydajne.

Płyta indukcyjna © FSEID, stock.cegła suszona na słońcu.com

To przede wszystkim te dwa argumenty sprawiają, że coraz więcej zainteresowanych decyduje się na płytę indukcyjną:

 1. Z zewnątrz konstrukcja wygląda jak płyta szklano-ceramiczna, ponieważ to właśnie ta płyta szklano-ceramiczna opiera się na prądach magnetycznych płyty indukcyjnej szybkie podgrzewanie jedzenia opiekować się. W praktyce oznacza to: Gotowanie można zrobić szybko - a to oszczędza energię (koszty).
 2. Prądy magnetyczne pod płytą witroceramiczną zapewniają nie tylko szybkie nagrzewanie się patelni i garnków, ale także Sama płyta grzejna nie jest podgrzewana. W praktyce oznacza to: płyty indukcyjne doskonale nadają się do użytku w kuchniach rodzinnych, ponieważ płyta może zmniejszyć ryzyko poparzenia palców.
Płyta indukcyjna: cechy, zalety i wady

Oprócz tych dwóch głównych argumentów, które jako pierwsze należy wymienić przy sprzedaży płyt indukcyjnych, istnieją inne zalety, ale także wady, jak pokazuje poniższa tabela:

Zalety płyty indukcyjnejWady płyty indukcyjnej
 • Szczególnie precyzyjna regulacja dopływu ciepła
 • Szlachetny, ponadczasowy design; Indywidualizacja poprzez projekt ramy
 • Niskie zużycie energii
 • Gotowanie bez podgrzewania (podobnie jak na kuchence gazowej)
 • Powierzchnia do gotowania nie jest ogrzewana bezpośrednio
 • Łatwa w pielęgnacji powierzchnia szklano-ceramiczna
 • Wysokie koszty akwizycji
 • Możliwie. Koszty dodatkowe związane z zakupem naczyń ferromagnetycznych
 • Długofalowe konsekwencje drgań elektromagnetycznych są niejasne
Płyty indukcyjne są bardzo odpowiednie dla małych dzieci w gospodarstwie domowym © ronstik, stock.cegła suszona na słońcu.com Informacje: Nie jest konieczne wyrzucanie wszystkich garnków i patelni z kuchni tylko dlatego, że płyta indukcyjna wymaga specjalnych garnków i patelni. Prosta sztuczka może pomóc Ci w dalszym korzystaniu ze starego naczynia i zaoszczędzić pieniądze potrzebne na zakup nowego. Sprawdź, czy Twoje naczynia mają symbol spirali, co oznacza, że ​​garnki i patelnie nadają się do kuchenek indukcyjnych. Jeśli nie widać grawerunku, prosty magnes może pomóc sprawdzić, czy Twoje garnki i patelnie nadają się do kuchenki indukcyjnej. Zasadniczo: naczynia wykonane z materiału magnetycznego nadają się do kuchenek indukcyjnych. aż do 30% zapisać

Najlepsze oferty dla kuchni

porównaj oferty
 • Sieć ogólnokrajowa
 • Kwalifikowani dostawcy
 • Nie wiążący
 • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze kuchnie marzeń, porównaj oferty i zaoszczędź.

Płyty ceramiczne zastąpiły piec płytowy: są łatwe w utrzymaniu i niedrogie.

Płyta ceramiczna © Africa Studio, stock.cegła suszona na słońcu.com

Za zakupem płyty ceramicznej przemawiają dwa główne argumenty:

 1. Powierzchnia – wykonana ze szkła o właściwościach zbliżonych do ceramiki – jest wyjątkowa łatwa w pielęgnacji.
 2. Z Cena zakupu na płytę ceramiczną stosunkowo niski.
Płyta ceramiczna: cechy, zalety i wady

Ponadto poniższa tabela przedstawia inne zalety i wady płyty witroceramicznej:

Zalety płyty ceramicznejWady płyty ceramicznej
 • Szlachetna optyka, zmienne oprawki
 • Prosta obsługa, wygodne funkcje
 • Niedrogi w zakupie
 • Łatwa w pielęgnacji powierzchnia szklano-ceramiczna
 • Nagrzewanie i schładzanie zajmuje więcej czasu, co oznacza wyższe koszty energii i większe ryzyko oparzeń
Informacje: Jeśli mówimy o płycie ceramicznej, to za nią znajduje się płyta szklano-ceramiczna pochodząca z firmy Schott z Moguncji. Ceran to marka ceramiki szklanej firmy Schott. Jeśli mówimy tylko o płycie szklano-ceramicznej, to inny producent mógłby się za nią chować, ponieważ określenie „ceramika szklana” odnosi się tylko do specjalnej metody produkcji, w której szkło jest doprowadzane do stanu zbliżonego do ceramiki. Wynik: specjalny stan krystaliczny nadaje szkłu specjalne właściwości. Porównanie między płytą ceramiczną a płytą indukcyjną

Wniosek dotyczący porównania płyty indukcyjnej i ceramicznej

Płyta indukcyjna i ceramiczna to tylko dwie opcje z kategorii płyt kuchennych. Więcej informacji na temat płyt masowych, płyt gazowych, a także piekarników, kuchenek mikrofalowych i innych urządzeń kuchennych i armatury można znaleźć w tym przewodniku planowania.

Oprócz zalet i wad płyt indukcyjnych i ceramicznych, które teraz szczegółowo wyjaśniliśmy, wielu producentów oferuje również tę rekomendację zakupu:

 • Płyta indukcyjna to właściwy zakup, jeśli rodzina wprowadza się do nowo wybudowanego domu i chce kupić nowoczesną kuchnię z nowoczesną technologią. Przede wszystkim aspekt bezpieczeństwa, który może zapobiec poparzeniom palców dzieci, a także idea długoterminowej oszczędności energii, przemawiają wyraźnie na korzyść płyty indukcyjnej. Ta inwestycja zwraca się w każdym przypadku.
 • Z drugiej strony płyta ceramiczna jest zawsze dobrą decyzją, gdy wprowadzasz się do wynajmowanego mieszkania, które jest wynajmowane bez kuchni. Szansa, że ​​potencjalny nowy najemca w którymś momencie doceni zalety (drogiej) płyty indukcyjnej i zapłaci za nią odpowiednią opłatę, jest niewielka. Dlatego tańsza płyta jest w tym momencie lepszym wyborem.

Jeśli w końcu zdecydowałeś się na płytę indukcyjną lub ceramiczną, tutaj znajdziesz pomoc w podjęciu decyzji, aby rozważyć zalety i wady wyciągu oparów.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here