Styl industrialny: umeblowanie w stylu loftu”,

Industrialny styl w perfekcji: autentyczne konstrukcje stalowe i ściany z odsłoniętej cegły.

Zdjęcie: Maisons du Monde

Dopasowanie mebli i dekoracji do stylu industrialnego

Czy to stare stoły warsztatowe, wiszące lampy czy obrotowe stołki - to, co było już dostępne, było używane jako meble lub dekoracja, eksperymentowano z drucianą siatką lub żeliwem i dodawane były tanie i znalezione przedmioty, takie jak proste palety lub skrzynki na wino i owoce. Stare fabryczne meble takie jak żelazne krzesła i taborety czy fabryczne lampy wykonane z litego metalu i surowego, surowego drewna z patyną minionych czasów podkreślały trzeźwy urok obiektu.
 

Styl industrialny staje się trendem w meblach

Nowoczesna, surowa estetyka, a przede wszystkim przestronne lofty z ich dużymi, otwartymi planami pięter, które łączyły spanie, mieszkanie i gotowanie w jednym pomieszczeniu, z biegiem czasu stawały się coraz bardziej popularne, tak że coraz więcej zabytkowych budynków fabrycznych zamienione na mieszkania. Fabryczny wygląd powoli stał się popularnym i modnym stylem. Metalowe meble, nożycowe lampy i surowe materiały przeniosły się do wielu mieszkań. Duża zaleta: ponieważ wygląd jest tak prosty, można go łatwo połączyć z innymi istniejącymi stylami wyposażenia.
Więc dzisiaj nie musisz posiadać loftu, aby przenieść industrialny styl do swoich czterech ścian. Nowe wzory w stylu industrialnym łączą teraz surowy industrialny charakter z dużą dozą komfortu. W trakcie miejskiego exodusu trend miejskiego życia można odnaleźć również na obszarach wiejskich. Coraz więcej starych domów agroturystycznych jest przekształcanych w nowoczesne lofty w industrialnym stylu. Twoje odsłonięte stare drewniane belki idealnie pasują do stylu umeblowania i nadają mu indywidualny charakter.

Te trendy w meblowaniu mogą Cię również zainteresować Trendy w mieszkaniu 5 wskazówek dotyczących skandynawskiego designu w salonie Trendy w mieszkaniu Japandi: Styl umeblowania podbija Niemcy Trendy w mieszkaniu Urban Jungle: Życie w tropikalnym stylu

Czym styl industrialny różni się od stylu skandynawskiego??

Natura kontra przemysł to prawdopodobnie największy kontrast między tymi dwoma stylami. Podczas gdy skandynawski styl wyposażenia Hygge skupia się na szlachetnych, naturalnych materiałach, jasnym drewnie oraz miękkich, delikatnych naturalnych kolorach i wygodzie dzięki ciepłym tkaninom, styl industrialny charakteryzuje się chłodnym, szorstkim, niedokończonym, raczej kanciastym i męskim wyglądem.
Tym, co łączy styl industrialny i skandynawski, jest minimalistyczny, zredukowany i prosty wygląd, bez dodatków i ozdobników. W obu stylach na pierwszy plan wysuwa się funkcjonalność – zgodnie z mottem „forma podąża za funkcją”, które jest również podstawą stylu Bauhaus.
Preferowanie mebli z patyną i odpryskiwaną farbą to także połączenie stylu industrialnego z popularnym shabby chic i modnym stylem vintage. Jednak w porównaniu z industrialnym wyglądem oba style mają bardziej kobiecą i figlarno-romantyczną nutę.

Prosty i minimalistyczny jak styl Scandi, wysłużone meble (tu krzesła) jak shabby chic: styl industrialny łączy w sobie cechy wielu modnych stylów wyposażenia, ale wyróżnia się na tle innych trendów chłodem i kanciastością.

Zdjęcie: Maisons du Monde

Jak umeblowanie w stylu industrialnym?


Wskazówki dotyczące umeblowania w stylu industrialnym: to sprawia, że ​​wygląd jest idealny
 

 • otwarty plan, w którym kuchnia, jadalnia, salon i sypialnia płynnie łączą się
 • wysokie sufity, odsłonięte ceglane ściany (można imitować również tapetą), odsłonięte rury, beton lub wyeksponowany jastrych jako posadzka, duże okna fabryczne
 • dużo metalu i surowego drewna
 • Znaczące ślady użytkowania: Meble z patyną i łuszczącą się farbą
 • improwizowane i przywłaszczone użycie przyborów przemysłowych
 • stonowane, ziemiste odcienie beżu i brązu, niuanse rdzawej czerwieni, a także dominujące kolory szary, antracyt i czerń
 • fajny, szorstki, niedokończony, charakterystyczny i prosty język materiałów i projektowania
 • Ograniczone umeblowanie w myśl hasła „mniej znaczy więcej” (kilka dobrze dobranych i sprytnie rozmieszczonych mebli, które dają poczucie przestrzeni i otwartości) oraz „forma podąża za funkcją” (wykorzystaj np. meble modułowe)
 • Ponadgabarytowe lampy przemysłowe wykonane z metalu lub emaliowanej blachy stalowej w połączeniu z gołymi żarówkami i lampami nożycowymi
 • Skórzana sofa lub fotel
 • Przedmioty dekoracyjne, takie jak neony, koła zębate czy metalowe tabliczki

Wygląd betonu na ścianach i podłogach w połączeniu ze skórą i drewnem: styl industrialny jest gotowy!

Zdjęcie: Maisons du Monde

Urządź swój salon w stylu industrialnym

Aby wprowadzić do mieszkania surowy urok niedoskonałości, najlepiej zacząć od odpowiedniej ramy podłogi i ścian. Przy wyborze wykładziny podłogowej kluczowa jest kwestia wytrzymałości. Podstawą industrialnego stylu są materiały takie jak wylany beton lub jastrych, solidna drewniana podłoga czy ciemne płytki z kamienia naturalnego, które można spotkać również w budynkach fabrycznych. Nieotynkowane ściany z cegły, odsłonięty beton, odsłonięte rury i konstrukcje stalowe to elementy autentycznego stylu, które można bez większego wysiłku imitować za pomocą tynku lub tapety; często wystarczy podkreślić pojedynczą ścianę lub niewielką powierzchnię, aby nadać szorstkie akcenty.
Zalecana jest mieszanka starego i nowego, miękkiego i twardego, aby salon urządzony w stylu industrialnym nie wydawał się zbyt chłodny. Kiedy meble ze stali, szkła i metalu spotykają się z elementami wykonanymi z surowego drewna, szorstkiego lnu i przytulnych tekstyliów, wygląd staje się domowy. Jeśli nie chcesz całkowicie zrezygnować z koloru, powinieneś trzymać się stonowanych odcieni szarości i zieleni w połączeniu z jaskrawoczerwonymi detalami. Na przykład czerwone metalowe taborety dodają odpowiednie akcenty kolorystyczne.
Meble o wyraźnych, zredukowanych formach skupiają się na tym, co najważniejsze i wydają się zdecydowanie spokojne, ale zawsze stoją za sobą. W salonie uwagę przykuwa prosta, brązowa skórzana sofa, najlepiej w formie klasycznej kanapy Chesterfield. Przerobione stare pudełka lub palety na wino i owoce, porzucony sprzęt gimnastyczny jako stołki lub wiaderka cynkowe jako donice na rośliny pasują do stolika kawowego.

Nacisk kładziony jest na skórzanej sofie, a wokół niej niewiele się dzieje: salon w stylu industrialnym nie potrzebuje wielu dodatków.

Zdjęcie: HKliving

Stare elementy z oryginalnych budynków przemysłowych, takie jak klasyczne okna fabryczne, można cudownie przekształcić w stylowe ścianki działowe. Duże zegary ścienne, szyldy blaszane, neony czy koła zębate dopełniają wystrój salonu jako przedmioty dekoracyjne.
 

Jak styl industrialny sprawdza się w jadalni

Stół z litego drewna zyskuje industrialny charakter dzięki połączeniu zwietrzałych metalowych krzeseł, oldschoolowych krzeseł i dużej lampy przemysłowej wykonanej z emaliowanej blachy stalowej. Idealnym uzupełnieniem tego są zabytkowe metalowe regały, szafki na akta, szafki i pojemniki z nieużywanych pomieszczeń fabrycznych.

Zbyt fajnie do szkoły: kuchnia i jadalnia w stylu industrialnym z betonową podłogą, płytkami metra i drewnianymi panelami na suficie.

Zdjęcie: living4media / Bauer Syndication

Jak zaprojektować sypialnię w industrialnym stylu

Spanie w uroku surowych hal fabrycznych jest zbyt niewygodne na słodkie sny i relaksujące godziny? W żadnym wypadku nawet sypialnia urządzona w stylu industrialnym może być naprawdę przytulna. Przede wszystkim, w otoczeniu odsłoniętych murów, rezultatem jest rustykalny charakter jaskini. Jeśli tego nie masz, możesz wrócić na tapetę o wyglądzie cegły. Dla tych, którzy lubią chłodniejsze rzeczy, betonowe ściany są w sam raz. Można je łatwo imitować tapetą lub specjalnym tynkiem.

Cegły ścienne nadają industrialnemu stylowi nutkę Nowego Jorku.

Zdjęcie: pan Perswall

Nieotynkowane rury grzewcze lub rury grzewcze mogą emanować własnym urokiem w sypialni i mogą być używane do wieszania ubrań lub mocowania świateł. Gołe żarówki i lampy przemysłowe lub fotograficzne nadają sypialni industrialny styl w modnym świetle. Jako lampka do czytania, elastycznie regulowane lampy nożycowe są idealnym partnerem obok łóżka. Sam obóz nocny może być utrzymany w szorstkim, surowym drewnie dla kontrastu, typowe są również meble z palet lub skrzynie na wino zamienione na stoliki nocne. Możliwa jest również własnoręcznie wykonana huśtawka przy łóżku z drewna. Hit w sypialni w stylu industrialnym: meblościanka z szafek. Puszyste tekstylia domowe, takie jak narzuty, pledy, poduszki i dywaniki, najlepiej wykonane z grubego lnu lub wełny, zapewniają większą przytulność.

Z dzianinowym kocem i co. wprowadza przytulność do sypialni w stylu industrialnym.

Zdjęcie: HKliving

Ten typowo industrialny mebel sprawia, że ​​prezentują się perfekcyjnie

Wszystkie meble w stylu industrialnym mają jedną wspólną cechę: muszą być czyste, fajne i funkcjonalne. Metale ciężkie, takie jak żelazo, aluminium i stal nadają ton jako światła, grubo spawane krzesła, łóżka, półki lub ramy stołów. Matowy lakier lub zardzewiały metal sprawiają, że fabryka wygląda idealnie.
Popularnym klasykiem stylu industrialnego jest wciąż sprężyste „Krzesełko zdrowotne”, które kiedyś miało ułatwiać pracę robotnikom fabrycznym. Stylowe elementy to także stalowe szafki, obrotowe krzesła z regulacją wysokości oraz stoliki kawowe z czarnej stali. Późniejsze klasyki designu, takie jak krzesło wspornikowe Marta Stama, kultowe lampy Edouarda-Albina Grasa czy krzesła Nicolle ze stali. Szlachetny fotel Eames świetnie prezentuje się również przed ścianą z odsłoniętego kamienia.

Żywe trendy Style umeblowania: który z nich Ci odpowiada? - Przystąpić do egzaminu! Boho, Styl industrialny, Scandi, Vintage, Styl wiejski, Miejska dżungla, Minimalizm? Zrób test, aby przekonać się, który nowoczesny styl umeblowania jest dla Ciebie idealny!

Imponujące lampy przemysłowe wykonane z emaliowanej blachy stalowej, lampy fotograficzne lub lampy z gołymi żarówkami zwisające z sufitu nadają oświetleniu industrialnego charakteru. Typowe są również lampy nożycowe, takie jak klasyczny Bauhaus „Kaiser Idell ” Fritza Hansena. Dzięki wysuwanemu ramieniu nożycowemu i obrotowemu kloszowi lampa idealnie nadaje się do ukierunkowanego oświetlenia miejsc pracy, kącików do czytania lub łóżka.
Ciężkie skórzane sofy w stylu vintage, półki z postarzanego drewna czy duże stoły z litego drewna zapewniają ciepło i wygodę.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here