Odnawianie frontów kuchennych: nowy wygląd starych szafek”,

Stań przed kuchnią i zastanów się, o czym dokładnie myślisz. Czy to kolor?? Czy to uchwyty kuchenne? Panele nad podłogą? Zlew? Kran? Osłona przeciwbryzgowa? Blat? Cokolwiek Cię niepokoi, zmierz to i zanotuj wszystko. Przede wszystkim długość i szerokość frontów meblowych oraz długość uchwytów lub odległość między otworami, w których są mocowane.

Przeprojektowanie frontu kuchni: jakie są opcje?

W zasadzie istnieją następujące możliwości wymiany frontów meblowych w kuchni:
 

  • reszta
  • farba
  • folia

Przy wszystkich trzech opcjach przeprojektowania ważne jest, aby najpierw odkręcić uchwyty i przechowywać śruby (najlepiej w słoiku lub torbie). Następnie samodzielnie odkręć fronty kuchenne i wyjmij zawiasy garnków. Więc ta mała metalowa część, która łączy drzwi i wnętrze szafki. Należy je również zachować, gdy są nadal w użyciu i nie trzeba wymieniać zepsutego zawiasu. Ponieważ wbudowane zawiasy nadają się dokładnie do wbudowanych zawiasów. 
 

Kiedy kuchnia robi się latami, zwykle wystarczy wymienić fronty zamiast inwestować w nową, drogą kuchnię.

Zdjęcie: iStock/sturti

Wymień fronty kuchenne 

Masz ogromny wybór frontów kuchennych w specjalistycznych sklepach kuchennych, a także w salonach meblowych i oczywiście w Internecie. Niektórzy producenci wciąż mają na stanie wymienne fronty, nawet jeśli sami nie sprzedają już modelu kuchennego. Warto zapytać, czy chcesz wymienić uszkodzone fronty kuchenne. Chcąc mieć zupełnie inne fronty kuchenne, należy zwrócić uwagę na wymiary mebli. Mniejsze standardowe drzwi mają zwykle wymiary 60 x 60 centymetrów. Ale oczywiście są też inni. W takich przypadkach istnieje kilka stron w Internecie, na których można wykonać nowe fronty kuchenne na wymiar. Doświadczeni rzemieślnicy mogą również kupić większe fronty i przyciąć je na wymiar. Lub możesz zapytać stolarza na miejscu. Zwróć także uwagę na otwory na zawiasy i zawiasy oraz na uchwyty. Być może będziesz musiał je specjalnie wywiercić, aby nie było żadnych problemów podczas mocowania i instalacji.  

Najłatwiejszą drogą do wizualnie nowej kuchni są nowe fronty kuchenne. 

Zdjęcie: iStock / PixelsEffect

Malowanie frontów kuchennych 

Aby móc przemalować swoje fronty kuchenne, musisz wiedzieć z jakiego materiału są wykonane i czy są powlekane. Ponieważ zależy to od tego, jaką farbę musisz kupić. Chyba że masz fronty kuchenne wykonane z olejowanego drewna – wtedy niestety nie możesz ich w ogóle pomalować. Kupując farbę upewnij się, że jest naprawdę odporna na ścieranie i wodoodporna. W przeciwnym razie zetrzyj go pierwszą plamą z sosu z suszonych pomidorów. Zanim jednak przystąpisz do malowania, musisz najpierw dokładnie wyczyścić zdemontowane fronty kuchenne. Najlepiej ze środkami rozpuszczającymi tłuszcze, pomaga również ścieranie czystym octem. Polecamy również szlifowanie i gruntowanie frontów kuchennych. Niektóre lakiery nakłada się tylko raz, inne dwa, niektóre trzy razy. Należy bezwzględnie przestrzegać czasów schnięcia podanych przez producenta pomiędzy poszczególnymi warstwami. Jeśli pracujesz pędzlem i wałkiem do lakieru piankowego, ryzykujesz, że później będą widoczne linie i plamy brudnej pracy. Lepszy byłby pistolet natryskowy. Następnie wystarczy ponownie zamontować uchwyty i zawiasy garnkowe i nowy wygląd Twojej kuchni jest gotowy. 

Białe kuchnie to klasyczne, czarne kuchnie modne. Dlaczego nie wyjść poza linię??

Zdjęcie: living4media / Jalag / Struve, Nina

Owiń front kuchni 

Pytanie „Czy można owinąć fronty kuchenne?? „Możemy odpowiedzieć tylko twierdząco. Ale tylko wtedy, gdy na froncie mebla nie brakuje narożnika. W przeciwnym razie nadal byś to widział po foliowaniu. Owijanie mebli kuchennych to kreatywny, stosunkowo szybki i bardzo skuteczny sposób na zniknięcie rys i plam. Jednak ważne jest, aby wybrać dobrą folię do kuchni. Im grubsze, tym wyższa jakość i trwalsze. Jeśli chodzi o design, dziś wszystko jest możliwe: monochromatyczne, wielobarwne, drewnopodobne lub kamienne, matowe lub błyszczące - co tylko zechcesz.

Kup teraz folię samoprzylepną od Amazon.

Ile kosztuje front kuchenny?

Ile dokładnie będzie kosztować przeprojektowanie frontu kuchennego, zależy od tego, co zmienisz i czy wszystko robisz sam, zasięgasz porady profesjonalisty, czy części muszą być wykonane na zamówienie. 
Fronty kuchenne kosztują od 20 do kilkuset euro za front. To zależy od materiału, producenta i powłoki. Trzeba obliczyć około 30 euro na dobrą folię kuchenną za metr bieżący kuchni. To daje kilkaset euro za cały front kuchni. Litr farby do mebli kuchennych kosztuje około 31 euro, a można pomalować około dziesięciu metrów kwadratowych. Niektórzy producenci farb sprzedają zestawy kuchenne do dowcipów. A więc wszystko, czego potrzebujesz do pomalowania frontów kuchennych w zmontowanym zestawie. 

Może zainteresować Cię także Kuchnia Planowanie kuchni: 10 wskazówek dotyczących ergonomicznej pracy Kuchnia Konfiguracja małej kuchni: Wszystko w idealnym miejscu Kuchnia Konfiguracja kuchni amerykańskiej

Jak mogę przeprojektować swoją kuchnię??

Zwykle nie chodzi tylko o wymianę frontów kuchennych, ale w procesie odnawiane są również inne części kuchni. Możliwości renowacji kuchni są nieograniczone. To, gdzie zaczniesz, logicznie zależy od tego, co się zepsuło lub czym się zmęczyłeś. Zainspiruj się naszymi 20 prostymi wskazówkami upiększania kuchni. A proces przebudowy kuchni również powinien być sprytnie zaplanowany.
Podłoga: Zanim wyrwiesz całą podłogę, zastanów się, czy chcesz położyć podłogę winylową lub linoleum na starych płytkach? Istnieje duży wybór możliwych pokryć podłogowych do kuchni.
Osłona przeciwbryzgowa na ścianie: Nawet w przypadku płytek ściennych nie musisz od razu brać do ręki młotka. Co powiesz na malowanie płytek lub wklejanie starych płytek?? Jeśli jednak kafelki same odpadną, możesz również samodzielnie przymocować nowe lustro kafelkowe. A może to inny rodzaj tylnej ściany kuchni?? Co powiesz na szkło, lakier do tablic lub płytę łupkową?

Możesz łatwo nadać starym kafelkowym lusterkom nowy wygląd za pomocą odrobiny farby.

Zdjęcie: living4media / Mondadori Portfolio

Blat: Który blat kuchenny lubisz najbardziej? Jeśli widziałeś taki, w którym już się zakochałeś, to reszta kuchni powinna pasować do blatu.
Projekt oświetlenia: Czy to po prostu zbyt słabe?? Brak światła to duży problem, szczególnie w kuchni, bo gdy jest trochę ciemno, pomieszczenie może szybko wydać się obskurne i uciążliwe. Zebraliśmy dziesięć wskazówek dotyczących idealnego oświetlenia kuchni.
Więcej miejsca: Chcesz więcej miejsca do przechowywania? Zebraliśmy najlepsze pomysły. Aby stworzyć dodatkową przestrzeń do pracy, możesz dodać wyspę kuchenną. Lub nieco szybszy wariant: stół warsztatowy do kuchni.
Uchwyty: Nie lekceważ uchwytów w kuchni. Mogą dopełnić wygląd lub samemu stać się przeszkodą. Jeśli uchwyty nadal działają, a kształt podoba Ci się, nie ma powodu, aby je wyrzucać. Następnie podczas remontu kuchni możesz po prostu spryskać uchwyty kolorem pasującym do nowych frontów kuchennych i przymocować je ponownie. Jest to również bardzo proste, ponieważ uchwyty są zwykle mocowane od wewnętrznej strony frontu kuchennego za pomocą dwóch śrub. 
Jeśli chcesz nowe uchwyty, zwróć uwagę na rozmiar. Albo czy można ponownie wykorzystać otwory we frontach kuchennych na nowe uchwyty, czy też trzeba je zamknąć drewnianą szpachlą i ewentualnie wywiercić nowe, bliżej siebie otwory. Jeśli chcesz zmienić uchwyt na mniejszy, przypominający guzik z jednym punktem mocowania zamiast uchwytu z dwoma punktami mocowania, powinieneś to zrobić tylko z lekkimi drzwiami kuchennymi lub szufladami. W przeciwnym razie będziesz mieć uchwyt w ręku za każdym razem, gdy otworzysz szafę.   

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here