Kupowanie kuchni: Gdzie kupić wymarzoną kuchnię ”,

Szukasz nowej wyposażonej kuchni? - Masz te opcje przy zakupie kuchni

Kupując kuchnię na wymiar, masz wybór między licznymi sklepami. Możesz kupić nową kuchnię w pracowni kuchennej lub fabrycznej, części kuchennej w sklepie meblowym lub w sklepie stolarskim. Jako łowca okazji nie powinieneś też ignorować ofert placówek kuchennych i korzystać z Internetu jako źródła informacji.

Kupowanie kuchni: która marka najbardziej mi odpowiada?

Studia kuchenne i sklepy meblowe

Nie spiesz się kupując kuchnię © Kzenon, stock.cegła suszona na słońcu.com
W studiu kuchennym otrzymujesz kuchnie do zabudowy różnych producentów. To jednak, czym one są, różni się w zależności od studia. Dlatego najlepiej jest odwiedzić kilka studiów na początku fazy planowania, aby uzyskać przegląd. Decydujące dla Twojej decyzji dla danej marki może być np. front idealnie pasujący do Twojego domu lub szczególnie praktyczny wystrój wnętrz szafek. Często można znaleźć tylko nietypowe fronty i specjalne udoskonalenia techniczne od jednego producenta. Jeśli są dla Ciebie ważne, możesz zatem ograniczyć się do studiów kuchennych, które noszą tę markę. Jednak wybierając sklep, nie daj się zwieść ogromnym rabatom i innym rzekomym prezentom. Jeśli po fazie planowania od całkowitej ceny zostanie odjęty hojny rabat, został on dodany wcześniej.

Dobra rada jest ważna przy zakupie kuchni © Kadmy, stock.cegła suszona na słońcu.com

Studio kuchenne różni się od działu kuchennego w sklepie meblowym tylko tym, że sprzedaje tylko kuchnie na wymiar, podczas gdy w sklepie meblowym można kupić również inne meble. Nasze wskazówki dotyczące kupowania kuchni w pracowni kuchennej odnoszą się zatem również do działów kuchennych w sklepach meblowych.

Sklep fabryczny i pracownie

Prawie nieograniczony - wybór frontów © JackF, stock.cegła suszona na słońcu.com

Większość dużych producentów kuchni nie oferuje klasycznego outletu. Są jednak firmy, które sprzedają swoje kuchnie poprzez pracownie. W tych studiach otrzymujesz tylko wyposażone kuchnie od odpowiedniego producenta. Jesteś częścią firmy, dlatego nie ma marży na handel przy zakupie kuchni w pracowni fabrycznej. Z drugiej strony mniejszy wybór jest niekorzystny. Nie można go porównać z działami kuchennymi w dużych sklepach meblowych, które oferują wiele modeli różnych marek. Jeśli pracownia fabryczna ma wbudowaną kuchnię zgodnie z Twoimi pomysłami, outlet to dobry sposób na zaoszczędzenie pieniędzy.

Cel osiągnięty - doskonale zaplanowana wyposażona kuchnia © fizkes, stock.cegła suszona na słońcu.com

Do najważniejszych producentów kuchni prowadzących sprzedaż fabryczną należą alma, Dassbach, Marquardt i Ratiomat. Firma Marquardt jest najbardziej znana ze swoich zabudowanych kuchni z granitowymi blatami. Prowadzi studia w całych Niemczech. Dassbach ma prawie tak szeroką ofertę ze studiami pracy w Berlinie, Brandenburgii, Nadrenii-Palatynacie i Nadrenii Północnej-Westfalii. Z kolei firma alma skupia się na Nadrenii Północnej-Westfalii, a producent Ratiomat na wschodzie. Jego pracownie znajdują się w Brandenburgii, Turyngii, Saksonii i Saksonii-Anhalt.

aż do 30% zapisać

Najlepsze oferty dla kuchni

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze kuchnie marzeń, porównaj oferty i zaoszczędź.

Stolarnie

Stolarnie zazwyczaj produkują kuchnie do zabudowy w niewielkich ilościach. Dlatego też, jeśli kupujesz nową kuchnię w sklepie stolarskim, jest mało prawdopodobne, że kiedykolwiek zobaczysz model, który wybrałeś w innym gospodarstwie domowym. Stolarze są również ekspertami w znajdowaniu indywidualnych rozwiązań. Na przykład, jeśli potrzebujesz szafki lub półki o określonej szerokości, zwykle nie stanowi to problemu przy zakupie kuchni w warsztacie stolarskim. Możesz dodatkowo zamówić inne meble i okładziny sufitowe lub ścienne. Całą kuchnię można zatem zaaranżować przy pomocy warsztatu stolarskiego.

Stolarze również często korzystają ze znormalizowanych kuchni na wymiar, z możliwością ich dostosowania lub przekształcenia © ArchiVIZ, stock.cegła suszona na słońcu.com

Kupno kuchni w warsztacie stolarskim jest szczególnie przydatne, jeśli zależy Ci na wyposażonej kuchni z frontami litymi lub fornirowanymi lub kuchni wykonanej w całości z litego drewna. Jednak kuchnie do zabudowy z innymi frontami dostępne są również w sklepach stolarskich.

Kupno kuchni: stolarze spełniają również nietypowe życzenia

Gniazda kuchenne

W salonach kuchennych znajdziecie kuchnie wystawiennicze z salonów meblowych oraz kuchnie wystawiennicze, które pokazywali producenci na targach. Z reguły oba nigdy nie były używane, ale można je lekko uszkodzić. Powstają podczas montażu i demontażu mebli oraz przez zainteresowanych, którzy niedbale oglądają kuchnię. W sklepach kuchennych często można również kupić kuchnie na wymiar z nadprodukcji i upadłości, modele wycofane z produkcji i towary B.

Ceny w lokalach kuchennych są często drastycznie obniżone. Przy odrobinie szczęścia w takim sklepie można znaleźć prawdziwą okazję. Należy jednak pamiętać, że dostawa i montaż niekoniecznie są zawarte w cenie oferty. To samo dotyczy urządzeń elektrycznych. Zanim podpiszesz umowę sprzedaży, powinieneś więc dokładnie wyjaśnić, co otrzymujesz za swoje pieniądze. W przypadku kuchni używanych, do których w sensie prawnym zalicza się także kuchnie wystawowe, punkt sprzedaży kuchni nie może udzielić żadnej gwarancji.

Nie takie proste: montaż kuchni na wymiar © Bomix, stock.cegła suszona na słońcu.com

Zamawianie dodatkowych szafek, które można wykorzystać do dostosowania kuchni modelowej do długości i szerokości Twojej kuchni, również może być trudne w przypadku kuchni na wymiar z gniazdem. Być może będziesz musiał sam znaleźć rozwiązanie. Nawet blat w modelowej kuchni rzadko ma dokładne wymagane wymiary, a wycięcia na zlew i płytę grzejną w żądanym miejscu. Można go jednak zastąpić nowym blatem kuchennym ze sklepu z narzędziami. Jeśli jednak chciałbyś dokonać takich zmian samodzielnie, powinieneś być technicznie wyszkolony, a najlepiej również trochę kreatywny.

Internet

W Internecie można znaleźć gniazdka kuchenne. Tam operatorzy stron internetowych oferują studiom kuchennym możliwość oferowania swoich kuchni wystawowych na sprzedaż. Zaglądając na tę stronę, zaoszczędzisz sobie wielu wycieczek do poszczególnych studiów kuchennych, aby przyjrzeć się ich przecenionym modelom kuchni. Jeśli chcesz najpierw poszukać w Internecie, możesz również zajrzeć na strony internetowe studiów kuchennych w Twojej okolicy. Zbyt często publikują oferty specjalne na swoich stronach internetowych. Możesz również przejrzeć różne modele na stronach internetowych studiów kuchennych i sklepów meblowych i wygodnie dokonać wstępnej selekcji na kanapie.

Blaty kamienne: szczegółowa ocena poszczególnych elementów - niemożliwa przy zamówieniu online © Michael, stock.cegła suszona na słońcu.com

Internet to dobry sposób na zapoznanie się z ofertami, kolekcjami różnych producentów i najnowszymi trendami. Zamawianie kuchni na wymiar przez Internet nie jest jednak zalecane, ponieważ podczas planowania należy wziąć pod uwagę wiele punktów, takich jak istniejące przyłącza i prawidłowa wysokość robocza. Szczegółowa konsultacja i zaplanowanie kuchni na wymiar może więc zająć szybko kilka godzin. Dodatkowo zdjęcia nie pozwolą zweryfikować jakości szafek. Często też fronty w rzeczywistości wyglądają inaczej niż na zdjęciach.

Kupowanie kuchni: Outlety w Internecie przyciągają niskimi cenami

Kolejną wadą zamawiania online jest to, że wymagane wymiary, takie jak długość blatu, trzeba określić samemu. Zostanie przycięty zgodnie z twoimi specyfikacjami i wyposażony w wycięcia na płytę grzejną i zlew. Robiąc to, ryzykujesz, że może nie pasować. Jeśli nie posiadasz niezbędnej wiedzy specjalistycznej, późniejsze zamówienie online może być drogie, ponieważ żaden sprzedawca nie odbierze dla Ciebie blatu kuchennego, który został przycięty na wymiar. Jeśli masz mniejsze doświadczenie w branży manualnej, lepiej skorzystaj z kompleksowych usług dealerów, którzy przejmą wszystkie czynności od burzy mózgów po wykończenie Twojej kuchni.

Wskazówka: Przeczytaj także nasze artykuły Kuchnie wystawowe: okazyjna cena lub nie? i osiem wskazówek dotyczących oszczędzania w nowej kuchni na wymiar

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here