Planowanie kuchni: Wskazówki dotyczące małych kuchni ”,

5 wskazówek dotyczących małych kuchni

Jednoosobowa kuchnia, mini kuchnia lub aneks kuchenny: liczba pojedynczych gospodarstw domowych rośnie, a przestrzeń życiowa w dużych miastach staje się coraz droższa, dlatego w wielu mieszkaniach poszukuje się sprytnych rozwiązań dla małych kuchni. Funkcje gotowania, chłodzenia, prania, przechowywania – a często nawet jedzenia – muszą być umieszczone na najmniejszej powierzchni. Nie jest to łatwe zadanie, ale przy odpowiednim planowaniu i kilku profesjonalnych sztuczkach nawet małe kuchnie mogą zrobić dużą różnicę.

Przykład ładnej małej kuchni © yo camon yo camon, stock.cegła suszona na słońcu.com

Wskazówka 1: Wybierz odpowiednią koncepcję kolorystyczną!

Jasne kolory, takie jak biel, krem, pastelowe odcienie i jasne drewno, tworzą przestrzeń, podobnie jak powierzchnie na wysoki połysk, stal nierdzewna i przeszklone witryny. Kolorystyka ścian i sufitów również powinna być dobierana jako jasna. Unikaj używania zbyt dzikiej mieszanki materiałów i kolorów – lepiej świadomie używać akcentującego koloru, który ton w ton przechodzi przez całą kuchnię, na przykład drewniany blat lub optymistyczna okładzina niszy.

Kuchnia: Wybierz odpowiednią koncepcję kolorystyczną do 30% zapisać

Najlepsze oferty dla kuchni

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze kuchnie marzeń, porównaj oferty i zaoszczędź.

Wskazówka 2: baw się światłem!

Dobrze oświetlone kuchnie wydają się bardziej przestronne. Nie ma znaczenia, czy światło wpada naturalnie, czy przez inteligentny system oświetleniowy. W każdym razie unikaj ciemnych lub mocno wzorzystych zasłon, wysokich roślin lub zbyt dużej ilości dekoracji na parapecie. Jeśli konieczna jest ochrona przed słońcem, idealnie sprawdzą się przezroczyste, świetlne zasłony lub plisy.

Wskazówka 3: Nie oddawaj ani cala!

Inteligentne rozwiązania do przechowywania są ważne: Wysuwane szuflady sprawiają, że ograniczona przestrzeń jest bardziej dostępna niż szafki kuchenne z drzwiami. Inteligentne rozwiązania narożne, takie jak „Magic Corner”, LeMans lub klasyczna karuzela wykorzystują przestrzeń magazynową aż do ostatniego rogu. A jeśli masz mało miejsca pod względem szerokości, pomyśl tylko w górę: meblościanki ze szklanymi frontami i otwartymi półkami można montować do sufitu, nie wyglądając na zbyt duże.

Przestrzeń do przechowywania w kuchni zyskuje Magic Corner

Wskazówka 4: Użyj sprytnych szczegółów i technologii!

Okapy kuchenne blokują dużo miejsca — poznaj inteligentne alternatywy, takie jak wyciągi oparów zintegrowane bezpośrednio z płytą kuchenną. Istnieją również inteligentne rozwiązania dla wielu innych obszarów kuchennych, takie jak dopasowane blaty robocze jako pokrywa zlewu lub rozkładany barek jadalny. Dobre pomysły pochodzą od stolarzy kuchennych, którzy dostosowują kuchnię dokładnie do istniejących wymiarów, aby nie było martwych punktów czy niewykorzystanych nisz.

Kuchnia: Inteligentne rozwiązania dla małych kuchni

Wskazówka 5: Uważaj na ozdoby i ozdoby!

Jasne, dekoracja sprawia, że ​​dom jest przytulny. Ale w małych kuchniach drobiazgi szybko tworzą bałagan, podobnie jak ściereczki kuchenne na uchwycie piekarnika, nisza pełna przyborów kuchennych lub małych urządzeń, takich jak tostery i urządzenia do gotowania jajek na blacie roboczym. Listwy ozdobne i fronty kasetonowe są również przytłaczające w małych kuchniach - zamiast tego wybierz gładkie, bez fanaberii wzornictwo. Popularne są również fronty bez uchwytów.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here