Usuwanie plam z kawy: najlepsze wskazówki ”,

Ale nie martw się, dzięki kilku bardzo prostym domowym sposobom kawa może poplamić ubrania i tekstylia domowe (tak, często rozlewamy kawę na kanapie lub w łóżku

..

) od teraz nie ma już szans. Jak szybko i skutecznie usunąć plamy z kawy.
 

 • Woda mineralna: Woda mineralna jest prawie zawsze pod ręką – idealna, bo pomaga usunąć świeże plamy po kawie. Po prostu połóż go na czystej szmatce i przetrzyj nim plamę.
   
 • Letniej wody: Ubrania lub obrusy zabrudzone plamami z kawy można namoczyć w letniej wodzie. Następnie zakończ czyszczenie cyklem prania w pralce.
   
 • Mydło i płyn do mycia naczyń: Tych dwóch super pomocników rozwiązuje prawie każdą plamę!

Mydło i płyn do mycia naczyń można łatwo wymieszać w sprayu i rozpylić na plamę. 

Zdjęcie: iStock/Moussa81
 • Proszek do prania: Wlej detergent do kąpieli wodnej i zanurz w nim plamę z kawy na 15 minut. Następnie wypierz w pralce jak zwykle.
   
 • Proszek do pieczenia: Ten domowy środek powinien być stosowany tylko na białych lub bardzo jasnych tkaninach, ponieważ ma działanie wybielające. Umieść sodę oczyszczoną i wodę na plamie z kawy i wcieraj wilgotną ściereczką. Wyszczotkować lub spłukać wodą.
   
 • Sól: Jeśli nie masz pod ręką proszku do pieczenia, równie łatwo możesz użyć soli. Działa to co najmniej równie dobrze w przypadku usuwania plam z kawy!
   
 • Szampon: Plamy z kawy są szczególnie trudne do usunięcia z delikatnych tkanin, takich jak wełna czy jedwab. Skutecznym, ale wciąż delikatnym środkiem czyszczącym może być tutaj szampon. Nałożyć, pozostawić i spłukać zimną wodą.
   
 • Mleko: Na początku brzmi dziwnie, ale jest całkiem wydajny. Namoczyć plamę z kawy w mleku, a następnie spłukać ciepłą wodą. Działa szczególnie dobrze na jasnych tkaninach.
Porady domowe dotyczące usuwania plam: odplamiacz Z naszym odplamiaczem nie będziesz już mieć problemów z usuwaniem plam. Najlepsze domowe środki w porządku alfabetycznym!

Jak usunąć zaschnięte plamy po kawie

Te domowe środki działają cuda na świeże plamy po kawie. Ale co zrobić, jeśli w zasięgu nie było środka czyszczącego, a plama wyschła przez kilka godzin? Z tymi silnymi pomocnikami możesz usunąć ubrania i tekstylia ze starych plam po kawie:

 • Tabletki do zmywarki
 • Mydło żółciowe
 • Soda do prania
 • Sól
 • alkohol
 • spirytus salmiak

Poniższe informacje dotyczą wszystkich tych środków czyszczących: Proszę używać ostrożnie. Ponieważ środki mogą być dość agresywne i nie tylko usuwają plamę z kawy podczas stosowania, ale także silnie wybielają tkaninę. Alkohol salmiak działa szczególnie dobrze z filcem. Z kolei wełnę i jedwab najlepiej traktuje się alkoholem. Wszystkie inne zmywalne tkaniny można myć tabletkami do zmywarki, mydłem żółciowym, sodą do prania lub solą.

Możesz być także zainteresowany Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Usuwanie plam z czerwonego wina: najlepsze domowe środki zaradcze Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Usuwanie plam z potu: te proste domowe środki zaradcze Praca 's Household Wskazówki Usuwanie plam z tłuszczu: najlepsze domowe środki zaradcze

Jeśli żadne domowe środki nie pomagają, w drogerii dostępne są specjalne środki czyszczące na plamy z kawy, które można selektywnie nakładać na zabrudzone miejsca. Dodatkowo warto spróbować profesjonalnego sprzątania. Dzięki tym wskazówkom i sztuczkom plamy po kawie to już przeszłość. 

dr. Beckmann Fleckenteufel przeciwko plamom z kawy teraz w Amazon.

Zdjęcie: Dr. Beckmanna

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here