Tępiciel: kiedy przychodzi i ile kosztuje ”,

W dzisiejszych czasach praca kontrolera szkodników jest znacznie bardziej złożona. Oczywiście nadal głównym zadaniem jest pozbywanie się z budynków, biur, piwnic, mieszkań, kuchni, magazynów, strychów czy basenów nieproszonych gości zwierzęcych i szkodników chorobotwórczych, a nawet przenoszących choroby. Ale z jednej strony pole działania przesunęło się również na zewnątrz: tępiciele zabierają się również do niszczenia ogrodu i zarażonych przez szkodniki drzew, usuwają gniazda os czy siedliska szerszeni. Z drugiej strony większy nacisk kładzie się na zapobieganie inwazji szkodników i ochronę środowiska podczas kontroli.
Oznacza to, że: w zależności od budynku i sytuacji na miejscu eksterminator dobiera środki, które chronią dom lub magazyn przed wnikaniem robactwa. W związku z tym jest aktywny w charakterze prewencyjno-doradczym. W przypadku inwazji szkodników tępiciel decyduje, jakie odpowiednie środki należy zastosować, aby rozwiązać problem w sposób jak najbardziej przyjazny dla środowiska. Każdy używany produkt musi być udokumentowany. Oznacza to, że kontrolerzy szkodników w 21. Stulecie aktywny w dziedzinie ochrony roślin, ochrony drewna i budynków oraz ochrony zdrowia i przechowywania.

Kiedy mam sam wypędzać szkodniki, kiedy muszą przyjechać profesjonaliści??

To, czy powinieneś natychmiast skontaktować się z tępicielem, czy też możesz spróbować szczęścia z jednym lub drugim domowym lekarstwem, zależy od dwóch rzeczy: Które szkodniki złapałeś?? A jak szybko zauważyłeś plagę? Im szybciej podejmiesz działania przeciwko zwierzęcemu problemowi, tym skuteczniej sam go rozwiążesz, np.:

 • Ćmy spożywcze, ćmy odzieżowe, ćmy mączne lub inne gatunki ćmy
 • mrówki
 • Muszki owocówki
 • muchy domowe
 • Sciaridas komary
 • Wszy kurzu
 • Chrząszcze boczek, chrząszcze dywanowe, chrząszcze mączne lub inne rodzaje chrząszczy
 • Ryba srebrna
 • Gołębie
 • Homary w piwnicy
 • Szkodniki roślin
 • Kornik
 • Voles

W przypadku mrówek możesz spróbować się ich pozbyć na własną rękę. 

Zdjęcie: iStock/wakila

Jeśli podejmiesz odpowiednie kroki natychmiast przy pierwszym podejrzeniu lub pierwszym zauważonym zwierzęciu, możesz sam to opanować. Odpowiednie środki oznaczają, że nie tylko oczyszczasz zaatakowany obszar od podstaw, ale także używasz środków zwalczających te szkodniki, ale nie zatruwasz swojego zwierzaka ani malucha. Jeśli nadal nie widzisz żadnych sukcesów po dniu lub dwóch, zalecamy zatrudnienie eksterminatora, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się problemu.
W przypadku następujących szkodników należy uruchomić tępicę szybciej niż w przypadku wspomnianych szkodników:

 • Karaluchy
 • Szczury i brązowe szczury
 • Myszy
 • Roztocza
 • Osy
 • Szerszenie
 • Pchły
 • Szopy pracze
 • kuna

Ponieważ te zwierzęta mogą być niebezpieczne dla ludzi i zwierząt domowych i bardzo szybko się rozmnażać. Nawet jeśli złapałeś w pułapkę na myszy jedną mysz, która przeszła przez otwarte drzwi na patio do twojego mieszkania – kto może ci powiedzieć, że nie zbudowała jeszcze gniazda w kącie za szafą i że siedzi tam grupka młodych zwierząt w tym? Albo że w ścianie czeka więcej myszy? Dokładnie przeszukaj mieszkanie w poszukiwaniu możliwych gniazd. Jeśli znajdziesz to, czego szukasz, radzimy natychmiast wezwać tępiciela. Pozbywanie się szkodników może być długotrwałym procesem, który nie kończy się na usunięciu samego robactwa, ale wymaga również dalszej opieki i regularnych kontroli.

Myszy są zagrożone, że zbudowały już gniazdo w twoim domu. 

Zdjęcie: iStock / LightFieldStudios

Ile kosztuje eksterminator?

Stawka godzinowa tępiciela wynosi około 100 do 150 euro. Wiele osób poszkodowanych zbyt późno decyduje się na zlecenie kontrolera szkodników, co sprawia, że ​​korzystanie z usług eksperta jest droższe. Nie tylko dlatego, że być może będą musieli zapłacić dopłatę weekendową lub dopłatę awaryjną.
Poniższe punkty określają cenę za korzystanie z tępiciela:

 • Jak duży jest zainfekowany obszar?
 • Jakie środki musi podjąć tępiciel??
 • Jakie środki są używane w walce?
 • Jak często kontroler szkodników musi się zatrzymywać, dopóki problem nie zostanie rozwiązany??
 • Najważniejszym decydentem cenowym jest: który szkodnik szaleje na ciebie? Ponieważ ta informacja jest podstawą, na której zbudowana jest reszta.

Nasza tabela zawiera wskazówki, ile może kosztować eksterminator:

Koszty inwazji zwierząt
Dębowa ćma procesyjna 150 do 250 euro (za drzewo)
Gniazdo osy lub szerszeni 50 do 200 euro
Gołębie 20 do 80 euro za metr długości dotkniętego obszaru
Latać 50 do 150 euro
kuna od 200 euro
mrówki 50 do 150 euro
Myszy 100 do 220 euro
Szczury 100 do 550 euro (dodatkowa utylizacja tuszy)
Pchły 100 do 500 euro (w zależności od wielkości mieszkania)
Roztocza 200 do 600 euro (w zależności od wielkości mieszkania)
Ćmy 50 do 400 euro
Zeskrobać 50 do 150 euro
Szkodniki drewna od 600 euro w przypadku porażenia tkaniny budowlanej

Jeśli kuna jest z tobą, możesz najpierw skontaktować się z odpowiedzialnym myśliwym lub leśnikiem, ponieważ może nawet zająć się problemem szkodników za darmo.

Wynajmowane mieszkanie: Czy wynajmujący lub najemca płaci tępiciele??

Zasadniczo właściciel lokalu jest odpowiedzialny za ochronę wynajmowanej nieruchomości przed inwazją szkodników i wolną od szkodników. Jeśli nie wywiąże się z tego zadania, to musi pokryć koszty eksterminatora. Jeśli jednak wynajmujący może udowodnić, że obecni najemcy są odpowiedzialni za inwazję szkodników, musi zapłacić rachunek - bezpośrednio, a nie za pośrednictwem rachunku za media. Najemcy muszą również zapłacić, jeśli nie zgłosili natychmiast wynajmującemu szkodnika. Nawiasem mówiąc, eksterminatora możesz zatrudnić jako najemcę tylko wtedy, gdy właściciel nie jest dostępny lub istnieje bezpośrednie niebezpieczeństwo. Jeśli istnieją stałe koszty zapobiegania inwazji szkodników w wynajmowanej nieruchomości, wynajmujący może przekazać je Tobie jako najemcy w ramach kosztów dodatkowych.

Które ubezpieczenie płaci za korzystanie z eksterminatora?

W zależności od polisy ubezpieczeniowej możesz przesłać jednorazowy rachunek za zwalczanie szkodników do swojego ubezpieczenia domu.

Możesz być również zainteresowany majsterkowaniem i naprawami Naprawa drewna: Jak naprawić rysy i pęknięcia Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Jak prawidłowo czyścić podczas kryzysu koronowego: Tak to działa Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Produkty z jaskini lwów: Jakie pomysły na dom i ogród zwyciężyły?

Jak znaleźć dobrego tępiciela?

Aby mieć pewność, że masz do czynienia z profesjonalistą, musisz pamiętać o kilku rzeczach, szukając eksterminatora:

 1. Sprawdź, czy firma, z którą się kontaktujesz, znajduje się w katalogu firm specjalistycznych lub na liście Niemieckiego Stowarzyszenia Zwalczania Szkodników (DSV).
 2. Absolutnie 100 procent stałych cen nie można podać za zwalczanie szkodników. Każdy, kto obiecuje ci to przez telefon lub reklamuje to na swojej stronie internetowej, nie jest poważny. Doświadczeni eksterminatorzy dadzą Ci co najwyżej ramy, w których przeniosą się koszty. I już w tym VAT.
 3. A propos strony internetowej: Musi mieć nadruk, który zawiera pełną nazwę firmy, siedzibę firmy, numer NIP i zalecany numer telefonu stacjonarnego do biura. Certyfikowane firmy wskazują swoją certyfikację swoim logo i pieczęcią. Za pomocą kilku kliknięć, w razie potrzeby bezpośrednio na pieczęci, możesz sprawdzić online, czy instytucja, a dokładnie ta certyfikacja, naprawdę istnieje. Niestety, niektórzy fałszywi tępiciele ozdabiają się piórami, których nawet nie ma.
 4. Wielu kontrolerów szkodników oferuje bezpłatne wycieczki po nieruchomościach. Innymi słowy: najpierw przychodzisz na swoje miejsce i masz wyobrażenie o sytuacji na miejscu, zanim przyjmiesz zlecenie i rozrzucisz figurki. Tępiciel omówi z Tobą, jakie środki zostaną użyte. Specjaliści biorą przy tym pod uwagę także dzieci, zwierzęta domowe czy alergie mieszkańców domu. Każdy, kto chce poszaleć z chemicznym klubem, rozdawać czerwone kulki lub po prostu coś spryskać, nie nauczył się fachu.
 5. Żaden poważny eksterminator nie wymaga przedpłaty, płatności gotówką i natychmiast. Eksperci prześlą fakturę zawierającą nazwę firmy, adres, NIP, nazwę sądu, w którym dokonano wpisu do rejestru handlowego oraz numer rejestracyjny. Jeśli możesz przeczytać "w formacji" lub "w toku" zamiast liczby, coś jest nie tak. Ponadto profesjonaliści chętnie udzielą informacji, jeśli nie rozumiesz pozycji na fakturze - ponieważ powinno być świadczonych kilka usług, a nie tylko "ryczałt za czas pracy".
 6. Jeśli podejrzewasz lichwę, radzimy skontaktować się z poradnią konsumencką lub ekspertem.

Poważni eksterminatorzy pobierają opłaty tylko za wykonaną pracę.

Zdjęcie: iStock / Aleksandar Pirgic

Jak długo trwa eksterminator??

Tak długo zajmuje kontrolerowi szkodników wykonanie swojej pracy, aż wszystkie robactwo zniknie z twojego siedliska. W zależności od szkodnika i nasilenia inwazji, czas do zakończenia pracy tępiciela jest różny. Podczas gdy plaga os trwa zwykle kilka dni po usunięciu gniazda os, walka ze szczurami, ciemami, pchłami i pluskwami ​​może trwać tygodnie. Zależy to również od tego, jakie zasoby są używane. Przyjazne dla środowiska produkty, które mają odstraszyć zwierzęta, zwykle działają wolniej niż pełne chemiczne dronowanie. To musi być stosowane na przykład w domu wakacyjnym, który został poważnie dotknięty szkodnikami drewna. Tam też łatwo to zrobić, bo nikt nie będzie tam mieszkał przez kilka tygodni i nikt nie będzie wdychał toksycznych oparów.

Wskazówki dotyczące przeróbek i zapobiegania szkodnikom

Aby mieć pewność, że po inwazji szkodników był i pozostanie jednorazowy problem, rozważ te siedem punktów i przeczytaj nasz artykuł o tym, jak zapobiegać i kontrolować szkodniki w domu:

 1. Posłuchaj eksterminatora i wskazówek, które ci daje.
 2. Jeśli szkodniki nie mogą znaleźć na tobie pożywienia, odejdź ponownie. Pakuj jedzenie szczelnie i nie zostawiaj jedzenia stojącego w mieszkaniu. Rozsypaną karmę dla kota lub psa należy szybko wytrzeć. Czyść prawidłowo.
 3. Regularnie wyrzucaj śmieci.
 4. Prawidłowo wietrzyć.
 5. Używaj moskitier i moskitier. Również na drzwiach balkonowych lub tarasowych. Inwestowanie w drzwi z moskitierą się opłaca.
 6. Uszczelnij małe dziury w ścianach zewnętrznych lub pęknięcia pod parapetem i od razu w oknie się odsłania.
 7. Działaj natychmiast, jeśli wykryjesz szkodnika.
   

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here