Malowanie podłogi w piwnicy: Należy zwrócić na to uwagę ”,

Podłogi betonowe można pomalować, jeśli użyjesz odpowiednich kolorów i materiałów. Jeśli chcesz pomalować podłogę piwnicy, zależy to również od tego, czy jest to podłoga w piwnicy grzewczej, czy hobbystycznej. Dzieje się tak, ponieważ w kotłowni obowiązują specjalne przepisy dotyczące koloru i powłoki. Malowanie należy tutaj wykonać farbą olejoodporną w trzech warstwach.
 

Zanim zaczniesz malować podłogę w piwnicy, musisz zastanowić się, w jaki sposób piwnica będzie później wykorzystywana. 

Zdjęcie: iStock / piovesempre

Jakie kolory pasują do podłogi w piwnicy?

Betonową podłogę piwnicy najlepiej pomalować cementem lub farbą do podłóg, którą można rozcieńczyć wodą. Ta powłoka jest nie tylko łatwa w pielęgnacji, ale także odporna na ścieranie i wytrzymała. Ponadto kolor może wytrzymać różne chemikalia, które możesz wrzucić do piwnicy. Jeśli chcesz pomalować podłogę do piwnicy, możesz również użyć specjalnych kolorów podłogi do piwnicy lub kombinacji kolorów, które już zawierają podkład. Taki kolor dostaniesz w każdym sklepie specjalistycznym lub ze sprzętem.

Możesz być także zainteresowany Renowacja Uszczelnianie podłogi piwnicy: Jak postępować Wykładziny podłogowe Planowanie budowy Prefabrykowane piwnice: zalety, wady i koszty

Maluj podłogę piwnicy krok po kroku

Krok 1: przeszlifuj podłogę piwnicy

Jeżeli posadzka w piwnicy była już intensywnie użytkowana, powierzchnia jest zwykle nierówna. Trzeba je zeszlifować i wyprostować szlifierką do betonu przed malowaniem podłogi w piwnicy. Gładkie podłogi piwniczne można malować bezpośrednio.

Krok 2: zagruntuj podłogę piwnicy

Przed nałożeniem podkładu należy dokładnie wyczyścić podłogę piwnicy miotłą i odkurzaczem. Następnie nałóż głęboki podkład na wysoce chłonne podłogi piwniczne. W przypadku mniej nasiąkliwych podłóg wystarczy podkład adhezyjny. W wilgotnych piwnicach zastosuj podkład barierowy, który zapobiegnie przedostawaniu się wody do podłogi. Następnie pozwól podkładowi wyschnąć. Jak długo to trwa, zależy od użytego produktu i można je znaleźć w instrukcjach producenta - zwykle od 12 do 48 godzin.

Krok 3: pomaluj podłogę piwnicy

Jeśli chcesz pomalować podłogę piwnicy, musisz najpierw przygotować farbę. Aby to zrobić, rozcieńcz farbę cementową lub betonową do dziesięciu procent wodą. Następnie najpierw pomaluj rogi i krawędzie odpowiednim pędzlem. Następnie za pomocą wałka z jagnięcej skóry z teleskopowym przedłużeniem nanieś kolor podłogi w piwnicy. Najlepiej zacząć od ściany najbardziej oddalonej od drzwi i iść w górę do drzwi. W przeciwnym razie „zamkniesz się” w piwnicy. Gdy farba wyschnie, możesz nałożyć drugą warstwę nierozcieńczonej farby. Druga warstwa zwiększa trwałość podłogi piwnicy. Pozostaw podłogę w piwnicy do wyschnięcia na 24 godziny przed ponownym wejściem na nią.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here