Sufit piwnicy

Wyklucz piwnicę z ogrzewanej obudowy budynku

Zaizoluj strop piwnicy © IVPU
Piwnica niekoniecznie musi być ogrzewana, aby mogła służyć jako pomieszczenie magazynowe lub warsztat. W ten sposób ochrona termiczna jest znacznie uproszczona. Bo wtedy wystarczy ocieplić strop piwnicy od dołu zamiast martwić się o ściany piwnicy czy podłogę. Jedyny minus: ten środek izolacyjny zmniejsza również wysokość pomieszczenia w piwnicy. Materiał izolacyjny powinien mieć grubość około sześciu centymetrów, wysokowydajne materiały izolacyjne mogą tutaj zapewnić cieńsze warstwy. Docieplenie stropu piwnicy opłaca się na parterze przy cieplejszych podłogach i niższą kwotę na rachunku za ogrzewanie.

aż do 30% zapisać

Firmy specjalizujące się w izolacjach
Tanie oferty

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze firmy specjalizujące się w izolacji, porównaj oferty i zaoszczędź.

Systemy izolacji stropu piwnicy

W specjalistycznych sklepach dostępnych jest wiele systemów do izolacji spodniej części stropu piwnicy. Podstawowe opcje to:

  • Płyty izolacyjne przykleja się od spodu pod strop piwnicy, a w przypadku słabego podłoża dodatkowo mocuje się kołkami rozporowymi.
  • Pod sufitem mocowane są panele kompozytowe, które składają się z warstwy materiału izolacyjnego oraz warstwy wierzchniej np. z płyt gipsowo-kartonowych.
  • Sufit jest podwieszany: najpierw montowana jest podkonstrukcja. Szczeliny wypełnia się materiałem izolacyjnym, a następnie zamyka się od strony pomieszczenia np. z płyt gipsowo-kartonowych lub innych płyt izolacyjnych.
  • Płatki celulozy są natryskiwane jako izolacja pod strop piwnicy.

Dzięki odpowiedniemu systemowi wykwalifikowani majsterkowicze mogą samodzielnie zaizolować strop piwnicy.

Izolacja stropu piwnicy

Połączenie z izolacją cokołu ma sens

Izolacja stropu piwnicy od dołu zapobiega dużym stratom ciepła. Nie da się jednak wyeliminować mostków termicznych w rogach pomieszczenia na parterze. Do tego zadania warto zamontować izolację cokołu. Odbywa się to z zewnątrz na ścianie domu.

Na poziomie stropów piwnic panele izolacyjne mocowane są do ściany zewnętrznej od zewnątrz, sięgając około 50 centymetrów pod powierzchnię ziemi. W ten sposób zamykane są mostki termiczne w dolnych rogach pomieszczenia na parterze.

Wskazówka: Przeczytaj tutaj: Izolacja stropu piwnicy: materiał i konstrukcja

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here