Izolacja rdzenia: wełna mineralna lub twarda pianka”,

Długotrwała bezpieczna ochrona przed utratą ciepła

Izolacja rdzenia: uproszczona konstrukcja © thingamajiggs, stock.cegła suszona na słońcu.com
W nowych budynkach izolacja rdzenia jest właściwym wyborem dla budowniczych, którzy chcą połączyć wytrzymałość muru dwuwarstwowego z wysokiej jakości izolacją termiczną. Ale uwaga: elewacja z muru dwuwarstwowego jest niezwykle trwała, dlatego efekt izolacyjny izolacji rdzenia należy dobrać tak, aby w długim okresie spełniał wysokie standardy energetyczne.

Grubość izolacji ograniczona normami

Izolacja rdzenia nie może być montowana w dowolnej grubości, ponieważ przestrzeń między dwiema powłokami ścian jest ograniczona przez obowiązujące normy budowlane. Obecnie dozwolone jest 150 milimetrów. Dalsze rozstawy szalunków do 200 mm wymagają osobnej aprobaty nadzoru budowlanego. Jednak materiały izolacyjne o odpowiednio dobrym współczynniku przewodności cieplnej (WLS) umożliwiają bardzo niskie wartości przenikania ciepła, nawet przy dopuszczonym przez normy odstępach szalunków, które spełniają wymogi prawne ustawy Prawo Budowlane (GEG). Efekt ten można następnie dodatkowo poprawić, zwiększając rozstaw szalunków.

Izolacja żyły: wdmuchiwana izolacja lub płyty izolacyjne do 30% zapisać

Firmy specjalizujące się w izolacjach
Tanie oferty

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze firmy specjalizujące się w izolacji, porównaj oferty i zaoszczędź.

Twarda pianka lub wełna izolacyjna - materiały do ​​izolacji rdzenia w nowych budynkach

Podobnie jak w przypadku późniejszej izolacji rdzenia metodą wdmuchiwania, materiały izolacyjne muszą być również trwale wodoodporne (hydrofobowe) w nowych budynkach. Ponieważ izolacja jest wbudowana bezpośrednio w ścianę, idealne są panele izolacyjne wykonane ze sztywnej pianki lub włókniny izolacyjnej z wełny mineralnej. Odpowiednie materiały izolacyjne do izolacji rdzenia to:

  • Sztywna pianka polistyrenowa (EPS)
  • Ekstrudowana sztywna pianka polistyrenowa (XPS)
  • Wełna mineralna
  • Wełna szklana
Izolacja żyły © IVPU

Tylna wentylacja może, ale nie musi być

Podczas budowy izolację mocuje się za pomocą kotew, które są osadzane w spoinach poprzecznych muru. Mocowanie to umożliwia montaż izolacji rdzenia w formie wentylowanej. Oznacza to, że podobnie jak w przypadku wentylowanej ściany osłonowej, pomiędzy izolacją a murem licowym pozostaje wąska warstwa powietrza, która może odprowadzać wilgoć, która może się pojawić. Przy dzisiejszych systemach izolacji rdzenia ta tylna wentylacja nie jest już absolutnie konieczna.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here