KfW 70: Modernizacja z pomocą państwa ”,

Wraz z wprowadzeniem budynku referencyjnego, Efficiency House 100, EnEV 2009 ułatwił planowanie niskiego budynku i przekształcenie istniejących budynków. Podczas gdy nowe budynki są teraz zmuszone do utrzymywania maksymalnego zapotrzebowania na energię pierwotną na jak najniższym poziomie (Dom o efektywności KfW 55 i niższy), standard domu KfW 70 można osiągnąć również przez istniejące nieruchomości - dzięki dobrze przemyślanej renowacji energetycznej. Zgodnie z tym zapotrzebowanie na energię domu musi wynosić 30 procent, a straty ciepła przez przenoszenie 15 procent niższe niż w przypadku KfW Efficiency House 100. W związku z tym dom KfW Efficiency 55 zużywa o 45 procent mniej energii pierwotnej rocznie niż dom standardowy. Wyjątkiem jest budynek zabytkowy, który po remoncie może sięgać 115 proc.

Wyremontuj istniejącą nieruchomość w dom KfW 70

W celu znacznego zmniejszenia zapotrzebowania na energię pierwotną oraz strat ciepła przesyłowego, modernizatory mają kilka możliwości:

  • Przymocuj izolację termiczną do elewacji lub - jeśli nie jest to możliwe - zaizoluj ściany wewnętrzne
  • Zaizoluj strop poddasza i piwnicy
  • Wymień stare okna
  • Zainstaluj nowe drzwi
  • Przejdź na wydajne systemy grzewcze, takie jak pompy ciepła, ogrzewanie pelletem lub połącz stare ogrzewanie z energią odnawialną w celu ogrzewania hybrydowego

Zdecydowanie powinieneś wziąć konsultację energetyczną. Ekspert omówi z Tobą najlepsze opcje dla Twojego indywidualnego projektu modernizacji. Bez profesjonalnego wsparcia nie otrzymasz żadnego dofinansowania od KfW.
Finansowane są zarówno indywidualne działania, jak i kompletne remonty. Jednak zainteresowane strony muszą mieć eksperta potwierdzającego, że środki zostały wykorzystane zgodnie z programem. Jest wtedy do 42 dla indywidualnych środków.000 euro dotacji. Na całkowity remont energetyczny, który podnosi budynek do poziomu domu efektywnościowego KfW, bank rozwoju udziela niskooprocentowanych pożyczek do 120.000 euro z 35-procentową dopłatą do spłaty. Jeśli w przyszłości do ogrzewania będą wykorzystywane odnawialne źródła energii, możesz otrzymać pożyczkę nawet do 150.Zdobądź 000 EUR z 40-procentową dotacją na spłatę.

Najlepszym sposobem na sfinansowanie modernizacji domu KfW 70 jest pożyczka KfW w połączeniu z kredytem mieszkaniowym i umową oszczędnościową.

Zdjęcie: iStock / Andrey Popov

Przykładowe finansowanie domu KfW 70

Dzięki nowemu „Federalnemu finansowaniu efektywnych budynków” nieco bardziej rozległe renowacje, takie jak te, które rodzina Becker z Rottweil w Badenii-Wirtembergii zaplanowała w przypadku domu jednorodzinnego wybudowanego w 1972 r., mogą być sfinansowane niezwykle tanio w ciągu dwunastu i pół roku.

Według kosztorysu ocieplenie ścian zewnętrznych oraz wymiana wszystkich drzwi i okien powinna wynosić około 125.Koszt 000 euro. W ciągu ostatnich kilku lat czteroosobowa rodzina była w stanie osiągnąć 18.Oszczędź 000 euro. 107 potrzebnych dodatkowo.Właściciele domów mogą pozyskać 000 EUR dzięki połączeniu pożyczki KfW i pożyczki na modernizację z LBS rekomendowanej przez ich doradcę LBS: Renowatorzy natychmiast otrzymują pożyczkę od KfW - rodzina Becker płaci odsetki tylko przez pierwsze dwa lata. Ze względu na dotację na spłatę 42.000 euro od 107.000 euro tylko 65.000 euro do spłaty. Rodzina odkłada tę kwotę umową kredytu mieszkaniowego i oszczędnościowego, od której wpłaca miesięcznie 452 euro. Po około sześciu latach kontrakt jest wart 65.000 euro gotowe do przydziału i zastępuje pożyczkę KfW. Począwszy od siódmego roku, 520 euro wpływa na pożyczkę z kasy oszczędnościowo-budowlanej na kolejne sześć lat i siedem miesięcy.
Przykład modernizacji energooszczędnej
Całkowity koszt: 125.000 euro
Kapitał własny: 18.000 euro
Dofinansowanie: 107.000 euro

 

Umowa kredytu mieszkaniowego i oszczędnościowego

Pożyczka KfW

Nazwisko

Klasyczny F5

152 zakres

Kwota dofinansowania

65.000 euro

107.000 euro

Stała stopa oprocentowania kredytu

1,15 procent

0,75 procent

Efektywna stopa procentowa

2,01 procent

-2,43 procent

Efektywna stopa procentowa
w fazie pożyczki

2,99 procent

Stałe oprocentowanie

12 lat

Czas trwania kadencji

Oszczędzanie czasu

5 lat, 11 miesięcy

 

Termin pożyczki

6 lat, 7 miesięcy

 

Kto otrzymuje dofinansowanie??

Uprawnieni są nie tylko właściciele nieruchomości zajmowanych przez właścicieli, ale także wynajmujący. Jednak właściciele-mieszkańcy mogą skorzystać z dodatkowej dotacji: premii z tytułu budowy domu na wpłaty do umowy kredytu w towarzystwie budowlanym. I to znów wzrosło w styczniu 2021 r. Modernizacja do KfW Effzienzhaus 70 jest warta dwa razy więcej.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here