KfW-Baukindergeld: Do tego celu potrzebne są te dokumenty „,

Po przeprowadzce masz sześć miesięcy na osiedlenie się w nowym domu. Wniosek o zasiłek rodzinny musi wpłynąć do KfW Bank najpóźniej po sześciu miesiącach. Niniejsze rozporządzenie obowiązuje do 31. grudzień 2023.
Możesz łatwo wypełnić formularz wniosku online w portalu grantowym KfW i odesłać. Otrzymanie potwierdzenia nie trwa długo. To jest strzał startowy dla twoich dokumentów. Masz trzy miesiące na zgłoszenie.
 

  • Ocena podatku dochodowego: Czy kwalifikujesz się do finansowania?? KFW-Bank sprawdzi to na podstawie Twojego rozliczenia podatku dochodowego. Potrzebuje zawiadomień z drugiego i trzeciego roku przed złożeniem wniosku. Przykład: składasz wniosek w 2021 r. Wtedy potrzebujesz rozliczenia podatku dochodowego z 2018 i 2019 r. Ważne: poproś współmałżonka lub partnera życiowego o przedstawienie rozliczenia podatku dochodowego.
Więcej artykułów na temat budowania oszczędności i finansowania budowania zasiłków rodzinnych: Interesujące fakty dotyczące nowej dotacji mieszkaniowej Oszczędności budowlane i finansowanie Oszczędności budowlane i finansowanie sprytnie łącząc oszczędności budowlane i finansowanie budowanie zasiłków rodzinnych nie tylko dla początkujących właścicieli
  • Potwierdzenie Rejestracji: Po przeprowadzce złóż wizytę w urzędzie meldunkowym mieszkańców. Tutaj otrzymasz potwierdzenie rejestracji na nowe główne miejsce zamieszkania. Dzięki temu możesz udowodnić, że sam korzystasz z domu. Ważne: Cała rodzina, w tym Twój partner i dzieci, potrzebują takiego potwierdzenia. To jest teraz również przesłane do Baukindergeld.
     
  • Wypis z księgi wieczystej: Jesteś dumnym właścicielem domu lub współwłaścicielem (co najmniej 50 procent). A z wpisem w księdze wieczystej jest nawet całkowicie urzędowy. Bank KfW uwierzy Ci tylko wtedy, gdy będziesz mógł dostarczyć wyciąg z niego. W razie potrzeby zadowoli się również zawiadomieniem o pierwszeństwie. Uwaga: Wpis do księgi wieczystej i ogłoszenie meldunkowe to dwie różne rzeczy. KfW nie uznaje tego ostatniego za dowód.
     
  • Notarialna umowa kupna lub pozwolenie na budowę: Masz dom między 1. Styczeń 2018 i 31. Marzec 2021 zbudowany lub kupiony. Musisz być w stanie to udowodnić jednym z dwóch dokumentów. Termin dla nowych budynków to dzień pozwolenia na budowę. W przypadku istniejących nieruchomości liczy się data zawarcia poświadczonej notarialnie umowy kupna.

Przy okazji: Jeśli masz jakiekolwiek pytania, KfW-Bank może zażądać dodatkowych dokumentów, które możesz złożyć w określonym terminie.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here