Finansowanie KfW: 41 miliardów euro wpłynęło do tego ”,

Ponad połowa wszystkich funduszy KfW trafiła do priorytetu finansowania „Efektywność energetyczna i energia odnawialna”. Oznacza to, że w szczególności programy z obszaru zrównoważonego rozwoju otrzymały wsparcie finansowe. Obejmuje to również dotacje na prywatną infrastrukturę ładowania w związku z e-mobilnością - na przykład na wallbox - oraz dotacje na energooszczędne remonty i budowę. Około 1,8 mld euro popłynęło w ramach programu efektywności energetycznej KfW, który wspierał firmy przy budowie, zakupie lub renowacji nieruchomości - w celu stworzenia infrastruktury energooszczędnej. Podstawa: federalny program renowacji budynków CO2.

Spójrz na poniższą interaktywną mapę, aby uzyskać bardziej szczegółowy przegląd kwot finansowania w sektorze energetycznym dla danego kraju związkowego:

Promocja prywatnych stacji ładowania KfW

Chociaż liczba nowo zarejestrowanych samochodów elektrycznych wzrosła ponad dwukrotnie od początku 2021 r., stacje ładowania wciąż pozostają w tyle. Brakuje odpowiedniej infrastruktury, według KfW na jeden punkt ładowania przypada obecnie ponad 20 e-samochodów. Klucz do rozwoju elektromobilności w Niemczech: promocja prywatnych stacji ładowania. KfW przyznaje zryczałtowaną stawkę 900 euro za stację ładowania, jeśli energia elektryczna jest wytwarzana z odnawialnych źródeł energii, a stacja jest inteligentna i sterowana. Od rozpoczęcia tego programu finansowania w listopadzie 2020 r. prawie 700.000 aplikacji z ponad 800.000 punktów ładowania udostępnionych w celu napędzania transformacji energetycznej w dziedzinie mobilności.

Dotacje KfW dla własnego domu

Obszar mieszkalnictwa i życia również nie został zaniedbany z finansowaniem w wysokości około 3,7 miliarda euro. Jest to szczególnie interesujące dla osób prywatnych, które są wspierane finansowo przez program własności domu KfW z niskooprocentowanymi, długoterminowymi pożyczkami, aby zrealizować swoje marzenie o posiadaniu domu. Inne programy finansowania obejmują budowanie zasiłku na dziecko i finansowanie remontów odpowiednich do wieku - na przykład w celu uzyskania większej dostępności we własnych czterech ścianach.
Zdecydowanie największy kawałek tortu w obszarze Living & Living otrzymała Nadrenia Północna-Westfalia (946 mln. euro), a następnie Badenia-Wirtembergia (494 mln euro). euro) i Dolnej Saksonii (445 mln. Euro). Poniższa grafika przedstawia przegląd poszczególnych programów finansowania tematu dla danego kraju związkowego:

Rośnie pragnienie dostępności

Zmiany demograficzne oznaczają starzenie się społeczeństwa w Niemczech. Co to ma dla finansowania KfW? Gwałtownie rośnie zapotrzebowanie na dotacje z programu „Renowacja dostosowana do wieku”. Nacisk kładziony jest na zmniejszanie barier. KfW wspiera niezbędne działania renowacyjne dotacją do 6.250 euro - np. aby poszerzyć ścieżki do budynku lub usunąć schody. Bank promocyjny wspiera również montaż wind domowych lub schodowych. KfW przyznało w pierwszej połowie 2021 r. łącznie ponad 100 mln euro krajom związkowym na samą redukcję barier.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here