Finansowanie KfW dla większego bezpieczeństwa ”,

Kreditanstalt für Wiederaufbau (KfW) jest prawdopodobnie najważniejszym punktem kontaktowym w zakresie dotacji i dotacji w sektorze prywatnym, komercyjnym i publicznym. Jest największym na świecie narodowym bankiem rozwoju i powstał z ideą pobudzenia niemieckiej gospodarki po II wojnie światowej. W ten sposób powstały cztery główne moduły finansowania KfW:

 1. Finansowanie średnich firm i start-upów
 2. Finansowanie budowy, życia i oszczędzania energii
 3. Finansowanie infrastruktury miejskiej
 4. Finansowanie edukacji i szkoleń

Finansowanie to albo niskooprocentowane pożyczki o szczególnie długim terminie i/lub jednorazowa wypłata dotacji na określony cel.
Wiele osób zna KfW poprzez programy finansowania dla studentów, potocznie znane jako „KfW Student Loan” lub poprzez programy finansowania w nowych budynkach, zwłaszcza KfW Efficiency Houses. W szczególności promocja energooszczędnych domów doprowadziła do tego, że „dom KfW 55” lub „dom KfW 40 +” są dziś powszechnymi terminami. Producenci domów stosują różne standardy KfW jako cechę jakości oferowanych domów.
Nieco mniej znanymi programami KfW są dotacje na ochronę antywłamaniową i redukcję barier, które są częścią budulca „buduj, mieszkaj i oszczędzaj energię”. Właśnie tym systemom bezpieczeństwa finansowanym przez KfW chcemy się bliżej przyjrzeć w tym artykule.

KfW i bezpieczeństwo: przegląd różnych programów finansowania

program

Sztuka

postęp

159 Odśwież odpowiedni do wieku

kredyt

50.000 euro

Od 0,04 procent APR

Redukcja bariery 455-B

dotacja

Do 6.250 euro

455-E ochrona antywłamaniowa

dotacja

Do 1.600 euro

* Stan na wrzesień 2021 r

Program: przebudowa 159 według wieku

Adekwatny do wieku program 159 to pożyczka z możliwą łączną kwotą do 50.000 euro. Pożyczka dostępna ze szczególnie korzystnym oprocentowaniem od 0,04% efektywnej rocznej stopy procentowej. Jak zwykle w KfW, wniosek o pożyczkę występuje u jednego z partnerów współpracujących, na przykład w kasie oszczędnościowej.

Programy: redukcja bariery 455 i ochrona antywłamaniowa 455-E

Z drugiej strony programy redukcji barier 455-B i ochrony przed włamaniem 455-E to dotacje od KfW do 6.250 euro (redukcja bariery) i 1.600 euro (zabezpieczenie antywłamaniowe). Możesz łatwo ubiegać się o to samodzielnie za pośrednictwem portalu grantowego KfW. Nie jest konieczne angażowanie partnera do współpracy.
Pożyczki i dotacji nie można ze sobą łączyć. Z drugiej strony te dwa programy grantowe mogą być używane razem. Ważne, aby prace remontowe lub modernizacyjne przeprowadziła specjalistyczna firma. Dlatego sfinansowanie czystego materiału do samodzielnego montażu nie jest możliwe.

Ważne wskazówki i informacje dotyczące finansowania KfW

Porozmawiaj ze swoją firmą handlową, czy możesz sam zdobyć materiał i zlecić tylko instalację?. Fakturę za materiał i fakturę rzemieślnika można następnie przesłać razem. Ważne jest, aby wniosek o oba rodzaje finansowania trzeba było złożyć przed rozpoczęciem działania. Jeśli tego nie zrobisz, kolejny wniosek, a tym samym finansowanie, nie są już możliwe.

Kwalifikuje się nie tylko system alarmowy, ale cały system inteligentnego domu.

Zdjęcie: iStock/PhonlamaiPhoto

Dla kogo odpowiednie jest finansowanie KfW??

 • Budowniczowie i właściciele domów jedno-, dwurodzinnych lub mieszkania: Każdy, kto właśnie kupił nieruchomość, a teraz chce przeprowadzić remont, powinien wziąć pod uwagę KfW i jej oferty podczas planowania. Ale młodzi lub przyszli właściciele domów również dobrze zrobią, jeśli zaplanują środki dotyczące dostępności i bezpieczeństwa. Zwłaszcza w nowych budynkach nie jesteś jeszcze przywiązany do istniejących warunków, ale możesz planować całkowicie swobodnie.
   
 • Stowarzyszenia właścicieli mieszkań, składające się z osób prywatnych: Jako stowarzyszenie właścicieli mieszkań możesz również skorzystać z dofinansowania, a tym samym przeprowadzić modernizacje lub przebudowy dla społeczności, na przykład wejście do domu.
   
 • lokator: Najemcy mogą również skorzystać z dofinansowania na różne działania, na przykład na nowe zamki do drzwi lub inteligentne urządzenia alarmowe. Ważne jest, aby był to system modernizacji finansowany przez KfW, na przykład system bezpieczeństwa Lupusec, pierwszy opłacalny system inteligentnego domu.

KfW wspiera Twój projekt w zakresie wdrożenia systemu bezpieczeństwa.

Przykłady środków: Co jest konkretnie finansowane?

Finansowanie KfW koncentruje się przede wszystkim na bezpieczeństwie, nie tylko w odniesieniu do ochrony przed włamaniem, ale także w odniesieniu do zmieniających się wymagań i wymagań na starość. Program pożyczkowy może być wykorzystany na przykład do sfinansowania remontu łazienki w celu zainstalowania prysznica na poziomie podłogi bez barier wejścia i większej swobody poruszania się. Jeśli natomiast chcesz, aby Twoja łazienka była bezpieczniejsza dzięki uchwytom na toalecie, umywalce i pod prysznicem, odpowiedni jest program dopłat z podziałem kosztów.
W ramach programu ochrony antywłamaniowej można sfinansować następujące systemy:
 

 • Montaż antywłamaniowych drzwi wejściowych, okien i drzwi balkonowych
 • Montaż systemów modernizacyjnych do drzwi wejściowych, okien i drzwi balkonowych
 • Montaż okiennic i krat antywłamaniowych
 • Montaż systemów alarmowych
 • Montaż systemów ostrzegania o zagrożeniach i technologii bezpieczeństwa w aplikacjach inteligentnego domu, warunek: funkcja alarmu antywłamaniowego

Programy redukcji bariery i renowacji dostosowane do wieku są odpowiednie dla następujących projektów:
 

 • Środki mające na celu zmniejszenie barier
 • Przebudowa łazienki
 • Orientacja, komunikacja i wsparcie w życiu codziennym: systemy alarmowe i systemy inteligentnego domu dla seniorów

Nowa strefa wejściowa łączy w sobie odpowiednie dla wieku korzyści z estetyką.

Zdjęcie: iStock / phanasitti

Przykłady kwalifikujących się środków ochrony antywłamaniowej i redukcji barier

 • System inteligentnego domu: Połączenie całego systemu grzewczego lub termostatów ogrzewania podłogowego i grzejników jest tak samo możliwe, jak inteligentne sterowanie oświetleniem. Ważną rolę odgrywa również ochrona antywłamaniowa. Elementy takie jak czujniki ruchu w połączeniu z kontrolą światła lub wykrywaniem nieobecności i obecności, kamery monitorujące i wideodomofon, kontakty okienne do monitorowania położenia okna lub system alarmowy z bezpośrednim połączeniem z firmą ochroniarską to środki finansowane przez KfW.
   
 • Wideodomofon: Odpowiednia do wieku modernizacja pod kątem zabezpieczenia antywłamaniowego nie musi być dużym projektem. Z wideodomofonem jesteś już w trakcie wdrażania kwalifikującego się środka.
   
 • Zamykane klamki okienne: Zamykane klamki okienne to ekonomiczne rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo.

Klamki okienne zamykane na klucz - proste, ale skuteczne.

Zdjęcie: iStock / Devenorr
 • Winda schodowa: Montaż windy schodowej lub windy do pokonania zewnętrznej lub wewnętrznej klatki schodowej.
   
 • Dostęp do domu: Poszerzyć ścieżki do budynku; Garaż i tworzenie miejsc parkingowych dla wózków, chodzików, rowerów; Baldachim wejściowy; Pokonywanie schodów i/lub stopni, na przykład windy schodowe lub platformy, rampy, poręcze.
   
 • Życie bez barier: Poszerzenie drzwi, ale także otworów w ścianach dla większej swobody ruchu.
   
 • Przebudowa łazienki: W szczególności prysznice bezbarierowe oraz modernizacja urządzeń sanitarnych, ale także montaż systemów podtrzymujących i podtrzymujących.
   
 • System połączeń alarmowych: Instalacja domowego systemu alarmowego, który może być używany do wysyłania wezwania alarmowego za naciśnięciem przycisku, na przykład w przypadku upadku.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here