Bezpieczeństwo dzieci: 9 najlepszych wskazówek ”,

Szczególnie w pokoju dziecięcym należy zwrócić uwagę na meble uchylne i zamykane okna.

Zdjęcie: iStock / sl-f

Wskazówka 1: Właściwe meble w przedszkolu

Wszystkie meble muszą być stabilne i zabezpieczone przed przewróceniem. W tym celu półki i szafki muszą być przymocowane do ściany. Wszystkie meble dziecięce muszą być zgodne z normami DIN. Zwróć uwagę na etykiety, znaki jakości i informacje producenta. Dzieci lubią wspinać się po półkach lub szafie. Dlatego upewnij się, że wszystkie ciężkie przedmioty, takie jak domki z zabawkami, leżą na podłodze lub nawet nie wyposażaj pokoju dziecięcego w meble do wspinaczki. W pozostałej części domu należy obić wszystkie krawędzie mebli, są tu specjalne akcesoria zabezpieczające krawędzie. Ponadto nie zostawiaj żadnych ostrych, spiczastych lub ciężkich przedmiotów ani długich sznurków i sznurków leżących w domu.

Tutaj możesz zamówić ochronę krawędzi Norjews od Amazon. 

Zdjęcie: Norevs

Wskazówka 2: bezpieczeństwo dzieci i elektryczność

Wyposaż wszystkie gniazdka w domu w blokady zabezpieczające przed dziećmi. Wkładki ochronne przewidziane do tego są idealne. Wszystkie linie energetyczne muszą być poza zasięgiem dziecka. Dlatego kable powinny znajdować się pod tynkiem, a wszystkie kable do lamp i innych urządzeń powinny być solidnie zainstalowane. W przeciwnym razie szybko staną się przeszkodami.

Gniazda można zabezpieczyć zabezpieczeniem przed dziećmi.

Fot. iStock / Krystyna Taran

Wskazówka 3: bezpieczne okna

Dociekliwe oczy dzieci lubią patrzeć na zewnątrz. Dlatego należy podłączyć bezpieczniki do wszystkich okien. Są tu specjalne zatrzaski, a nawet zamykane klamki. Dzięki tym specjalnym urządzeniom do drzwi i okien dzieci nie mogą ich samodzielnie otworzyć.

Tutaj możesz zamówić zamykane klamki okienne KW-Commerce od Amazon. 

Zdjęcie: KW-Commerce

Wskazówka 4: zabezpiecz balkon przed dziećmi

Aby balkon był zabezpieczony przed dziećmi, należy przede wszystkim zamontować siatki zabezpieczające. Ponadto nie powinno być żadnych pomocy do wspinaczki, takich jak półki lub duże doniczki.

Nawet z poręczą bezpieczną dla dzieci, upewnij się, że doniczki i inne pomoce wspinaczkowe pozostają niedostępne dla dzieci.

Zdjęcie: iStock / jacek_kadaj

Wskazówka 5: łazienka bezpieczna dla dzieci

Wszystkie armatury w łazience można wyposażyć w ochronę przed wstrząsami. Zwłaszcza gdy dzieci są jeszcze małe, warto wyposażyć deski sedesowe w zabezpieczenie przed dziećmi. Używaj wyłącznie mat antypoślizgowych na podłodze i w wannie. I nigdy nie zostawiaj urządzeń elektrycznych leżących w pobliżu. Last but not least, nigdy nie zostawiaj dziecka samego w łazience.

Tutaj możesz zamówić antypoślizgową matę do kąpieli od Magicfun na Amazon. 

Zdjęcie: Magicfun

Wskazówka 6: bezpieczeństwo dzieci w kuchni

W kuchni wymagana jest szczególna ostrożność! Dla bezpieczeństwa dzieci zamknij wszystkie środki czyszczące. Mimo że większość zamknięć jest zabezpieczona przed dziećmi, szczególnie małe dzieci lubią wkładać wszystko do buzi. Może to prowadzić do poważnych zatruć i oparzeń chemicznych. Blokowanie dotyczy również przekąsek, orzeszków ziemnych i wiśni, ponieważ małe dzieci mogą się nimi zakrztusić. Wszystkie urządzenia takie jak czajniki czy tostery powinny być ustawione w taki sposób, aby żadne kable nie zwisały w dół.
Ostre przedmioty, takie jak lekarstwa, zapałki, plastikowe torby, nożyczki i zapalniczki powinny być przechowywane w miejscu niedostępnym dla dzieci. Do tego celu służą blokady do szuflad i szafek. Podczas gotowania upewnij się, że uchwyty patelni są zwrócone w stronę ściany – w ten sposób nie można ich oderwać. Specjalne osłony pieca chronią również przed oparzeniami i są łatwe do zamocowania. Aby zabezpieczyć zawartość lodówki przed dziećmi, są specjalne bezpieczniki lodówki, które nie kosztują dużo. Zabezpiecz również obrusy na końcach, aby uniknąć spadających przedmiotów.

Podczas gotowania uchwyty patelni powinny być skierowane w stronę ściany. 

Zdjęcie: iStock/ronstik

Wskazówka 7: bezpieczne schody

Aby uniknąć poważnych upadków na stromych schodach, należy zamontować bramkę schodową na górnym i dolnym piętrze. Podczas mocowania tralek bardzo ważne jest, aby były blisko siebie. W przeciwnym razie małe dzieci mogą złapać w to głowę. Jak tylko dziecko będzie mogło chodzić, na schodach należy zamontować wykładziny antypoślizgowe.

Upewnij się, że pręty bramy schodowej są blisko siebie.

Zdjęcie: iStock / shank_ali

Wskazówka 8: bezpieczne łóżeczko

Kupując łóżeczko zadbaj o to, aby dziecko nie wypadło w nocy z łóżka. W tym celu z boku przymocowane są drewniane belki. Ponadto materac nie powinien być zbyt miękki. Wyjmij wszystkie zabawki z łóżeczka i upewnij się, że dziecko nie może wyciągnąć się z łóżeczka. W takim przypadku materac należy obniżyć. Łóżka na antresoli są przeznaczone tylko dla dzieci w wieku około sześciu lat i również powinny być tutaj zabezpieczone. Nie wieszaj półki nad łóżeczkiem. Dotyczy to również przewijaka.

Nie zostawiaj w łóżeczku żadnych zabawek i regularnie dopasuj wysokość materaca do wzrostu dziecka.

Zdjęcie: iStock / poligonchik

Wskazówka 9: zabezpiecz drzwi

Użyj stoperów do wszystkich drzwi w domu, w przeciwnym razie dziecko może złapać palce. Ponownie powinieneś amortyzować ostre krawędzie.

Tutaj możesz zamówić odbojnik CSDSTORE od Amazon. 

Zdjęcie: CSDSTORE Możesz być także zainteresowany Pokój dziecięcy Łóżko dziecięce: To się liczy Pokój dziecięcy Wyposażenie pokoju dziecięcego: Tak to działa w każdym wieku Bezpieczeństwo Inteligentne elektroniczne nianie z aplikacją w porównaniu

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here