Usuwanie plam z wiśni: najlepsze domowe środki zaradcze”,

Co roku czekamy na sezon wiśniowy. Latem, kiedy jest ciepło i można skubać słodkie owoce prosto z drzew, wszystko jest w porządku. Są w sezonie od maja do lipca i wtedy najlepiej smakują. Ale to jest dokładnie ten czas, kiedy wolisz nosić na skórze lekkie i lekkie tkaniny - nie jest to dobry pomysł w połączeniu z sokiem z czerwonej wiśni. Im bardziej rześkie i świeższe wiśnie, tym łatwiej o kroplę lub dwie ochlapać ukochaną letnią sukienkę lub lnianą koszulę, gdy się w nią wgryziesz. Jeśli masz na ubraniach wiśniowe plamy, musisz działać szybko. Ponieważ plamy z wiśni są dość uporczywe na tekstyliach. Czerwony sok dobrze utknął we włóknach. Ale nie martw się, możesz pozbyć się tych plam dzięki naszym wskazówkom. Musisz tylko wiedzieć jak.

Jak usunąć plamy ze świeżych wiśni

Jeśli tak się właśnie stało, a plamy wiśni są nadal świeże, najlepiej zrobić to w tej kolejności: namoczyć, namoczyć, uprać.

 1. Łata: Zwilżyć wodą kawałek ręcznika kuchennego i dokładnie zwilżyć nim plamę z wiśni. Zapobiega to dalszemu rozprzestrzenianiu się plamy. Uwaga: proszę nie pocierać, w przeciwnym razie sok wiśniowy wbije się głębiej w tkaninę.
   
 2. Moczenie: Następnie włóż ubranie do kąpieli z zimną wodą i namocz tam na kilka godzin. Wskazówka: moczenie w wodzie mineralnej działa jeszcze lepiej, ponieważ dwutlenek węgla zawarty w wodzie pomaga usunąć plamę.
   
 3. Myć: Na koniec po prostu włóż ubranie do pralki i wypierz je detergentem. Wtedy plama powinna zniknąć. 

Po namoczeniu odzież można prać w pralce. 

Zdjęcie: iStock / ssuaphoto

Najlepsze domowe sposoby na plamy z wiśni

Jeśli w tej chwili nie masz szansy namoczyć wiśni, plama wyschnie. To sprawia, że ​​czyszczenie jest nieco trudniejsze. To już nie tylko sama woda, teraz musisz użyć potężnych domowych środków. Klasyczne domowe środki, które na pewno masz w domu, pomogą w walce z plamami z wiśni lub ogólnie z owocami. Po co kupować aż nazbyt chemiczne środki czyszczące, gdy proste artykuły gospodarstwa domowego wykonują swoją pracę?? Te domowe środki zaradcze są szczególnie skuteczne:
 

 • Mleko lub maślanka: Mikroorganizmy i enzymy naturalnie zawarte w mleku i maślance zapewniają, że kwas garbnikowy w soku wiśniowym nadal rozkłada włókna tekstyliów. Namocz w nim odzież lub tekstylia, a następnie spłucz i wypierz jak zwykle.
   
 • Ocet lub sok z cytryny: Kwas w tych dwóch domowych środkach jest doskonałą pomocą w przypadku plam z wiśni. Nałóż trochę kwasu na czystą, bawełnianą szmatkę o trwałym kolorze i przetrzyj nim plamę, aby zaczęła działać. Dzięki temu plama nie wnika zbyt głęboko w tkankę, a nawet lekko blednie. Następnie umyj jak zwykle.

Zamów teraz bawełniane ręczniki MAKIAN w Amazon. 

Zdjęcie: MAKIAN
 • Sól: Konwencjonalna sól w magiczny sposób usuwa świeże plamy z tekstyliów. Posyp plamę solą, pozostaw, a następnie wypierz.
   
 • Mydło: Tak proste, tak skuteczne: mydło twarogowe lub zwykły detergent można nakładać na plamę jako środek do wstępnego czyszczenia i lekko wcierać. Następnie umyj.
   
 • Woda mineralna: Dwutlenek węgla zawarty w wodzie mineralnej wiąże wilgoć i wyciąga z tekstyliów świeże wiśniowe plamy. Namoczyć w wodzie mineralnej, a następnie wyprać w pralce.
   
 • Światło słoneczne: W przypadku tkanin w jasnych kolorach istnieje możliwość powieszenia zabrudzonych tkanin na słońcu. Silne światło UV wybiela tkaninę, a wraz z nią plamę. Uwaga: nie wieszaj kolorowych lub czarnych tkanin na słońcu, ponieważ światło słoneczne wybiela całą tkaninę.
Możesz być także zainteresowany Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Usuwanie plam z kawy: Najlepsze wskazówki Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Usuwanie plam z czerwonego wina: Najlepsze domowe środki zaradcze Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Usuwanie plam tłuszczu: Najlepsze domowe środki zaradcze

Usuwanie plam wiśni: tak to działa z meblami

Wszyscy jemy na kanapie, dywanie, a nawet w łóżku. Widać więc, że plamy wiśni od czasu do czasu trafiają na meble tapicerowane, pokrowce lub tekstylia domowe. Dzięki tej sztuczce masz gwarancję, że ponownie usuniesz plamy.

Usuń plamy z wiśni pianką do golenia

Aby usunąć plamy z wiśni z mebli, po prostu nałóż trochę kremu do golenia na plamę, powinna być całkowicie zakryta. Pozostaw piankę na pół godziny, a następnie wytrzyj czystą, wilgotną ściereczką. Jeśli plama nadal jest widoczna, możesz przetrzeć obszar wodą z mydłem, a następnie przetrzeć czystą wodą. Plama powinna teraz należeć do przeszłości.

Zamów teraz piankę do golenia Gillette w Amazon. 

Zdjęcie: Gillette

Usuwanie plam wiśni nigdy nie było prostsze. Dzięki naszym wskazówkom i sztuczkom masz gwarancję, że pozbędziesz się każdej plamy - i to bardzo łatwo dzięki domowym sposobom. Lepiej jednak udać się do pralni chemicznej w przypadku delikatnych tkanin, takich jak jedwab. Lepiej dmuchać na zimne!

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here