Umebluj i zaprojektuj małe pokoje ”,

1. Maluj jasnymi kolorami
W małych pomieszczeniach używaj jasnych, chłodnych odcieni, takich jak biel lub beż. To sprawia, że ​​pokój wydaje się większy. Możesz również pomalować sufit na nieco jaśniejszy niż ściana, tworząc wizualną wysokość.
2. Stwórz dodatkową przestrzeń do przechowywania dzięki wbudowanym szafom
Dzięki wysokim szafkom wnękowym zyskujesz przestrzeń aż do sufitu. Na górze możesz umieścić rzeczy rzadziej używane, np. ozdoby świąteczne. Szafy wnękowe nadają się szczególnie do nisz i niewykorzystanych narożników pomieszczenia. Tam doskonale integrują się z otoczeniem i tworzą użyteczną przestrzeń do przechowywania.
3. Skorzystaj z mebli wielofunkcyjnych
Meble wielofunkcyjne to przyszłość życia. Mogą zdziałać cuda w przypadku coraz mniejszych mieszkań lub przy zakładaniu malutkich domków. Stół w salonie może służyć jednocześnie jako biurko, a komoda w sypialni jako toaletka. Coraz więcej projektantów mebli ceni sobie wielofunkcyjność, która jest możliwa głównie dzięki składaniu, przesuwaniu i wyciąganiu elementów. W ten sposób meble modułowe można w razie potrzeby łatwo powiększyć lub ponownie zmniejszyć.
 

Dzięki składanemu łóżku Lindholm nie marnujesz już cennej przestrzeni życiowej. W ciągu dnia dopasowuje się do Twojego pokoju jako komoda, aby zaoszczędzić miejsce.

Zdjęcie: dom 24

4. Nie zaśmiecaj pokoju zbyt dużą ilością dekoracji
Jeśli chodzi o dekorację, należy również uważać, aby nie przeciążać małych pomieszczeń przedmiotami. To szybko wygląda na ciężkie i wizualnie zmniejsza przestrzeń. Zamiast tego warto celowo dekorować w minimalistyczny i zredukowany sposób. Bo tutaj też mniej znaczy więcej.
5. Rozszerz przestrzeń za pomocą luster
Duże lustra mogą stać się prawdziwymi cudami w małych pomieszczeniach. Ponieważ odbijają światło dzienne i wizualnie powiększają pomieszczenie.

Duże lustro odbija światło i optycznie powiększa przestrzeń.

Zdjęcie: meble samochodowe do samodzielnego montażu

Zaprojektuj małą łazienkę

Mała łazienka nie jest rzadkością w Niemczech. Jeśli nadal chcesz optymalnie wykorzystać sześć metrów kwadratowych powierzchni, pomocne będą następujące wskazówki dotyczące konfiguracji:
 

1. Postaw na bogate kafelki i jasne kolory
Podobnie jak w innych pomieszczeniach jasne, chłodne kolory również powinny zdominować ogólny obraz w łazience. Unikaj używania małych płytek, które sprawiają, że pomieszczenie wygląda jak mały mokry pokój. Powinieneś raczej wybrać duże płytki. Jeśli te również są ułożone po skosie, optycznie oszukujesz powierzchnię podłogi.
2. Użyj miejsca do przechowywania zamiast szafki
W mini łazience zwykle nie ma miejsca na szafki. Jednak ze względu na dużą wilgotność łazienka i tak nie jest idealnym miejscem do przechowywania kosmetyków. O wiele bardziej sensowne jest umieszczenie ładnego kosza do przechowywania w szafce na bieliznę - tam jest sucho i ciemno. To samo dotyczy przechowywania leków. Półki wbudowane w ścianę to lepszy sposób na przechowywanie przedmiotów takich jak szczoteczki do zębów, małe ręczniki czy nawet perfumy.
3. W przypadku zlewu wolę syfon płaski zamiast rurowego
Zwykłe umywalki mają zazwyczaj rurowy syfon, który swoją krzywizną marnuje cenną przestrzeń do przechowywania pod umywalką. Lepiej zabudować w płaskim syfonie - w ten sposób kosz na śmieci również znajdzie miejsce, nie marnując cennej powierzchni podłogi.
4. Asymetryczne brodziki i wanny lepiej pasują
Wanna o standardowym rozmiarze 170 na 75 centymetrów zwykle nie pasuje do małych łazienek. Ale to nie znaczy, że musisz całkowicie zrezygnować z wanny. Ponieważ wanny oszczędzające miejsce mogą pomóc. Wanny narożne idealnie wypełniają dostępną przestrzeń, a wokół wanny powstaje przestrzeń do przechowywania. Wanny asymetryczne zwężają się przy nogach, dzięki czemu można je zamontować np. obok drzwi. Prysznice typu walk-in tworzą przestrzeń na podłodze, gdy nie są używane. 

Wanna asymetryczna zwęża się ku stopom i pasuje również do małych łazienek.

Zdjęcie: Mauersberger

Umebluj mały pokój dziecięcy

Często pokoje dziecięce nie oferują dużo miejsca. Aby zachować porządek, ważne jest, aby stworzyć jak najwięcej miejsca. Bo dużo łatwiej jest bawić się w schludnym pokoju, a maluchy też dokładnie wiedzą, gdzie co znaleźć.


1. Podnieś łóżko
Łóżko na antresoli jest popularne zarówno wśród rodziców, jak i dzieci. Ponieważ podwyższone łóżko zapewnia więcej miejsca do przechowywania, a przestrzeń pod spodem może pełnić funkcję jaskini lub kącika relaksacyjnego. Jeśli łóżko na antresoli jest tematycznie zaprojektowane i ma zjeżdżalnię, możesz przeżyć przygody nawet na małej przestrzeni.

Łóżko na antresoli jest szczególnie popularne wśród dzieci. Nie tylko świetnie się bawi się pod spodem, ale uzyskana przestrzeń może również służyć jako miejsce do przechowywania.

Zdjęcie: IKEA Deutschland GmbH i Co. KG

2. Dostosuj teatr lalek i sklep do wielkości pomieszczenia
Teatr lalek i sklep sprawiają, że serca dzieci biją szybciej. Ale gotowe modele ze sklepów z zabawkami dla dzieci zwykle zajmują dużo miejsca i są bardzo trudne do umieszczenia w małych pokojach dziecięcych.  Prefabrykowany model nie jest koniecznie wymagany. Wykaż się kreatywnością i np. wciśnij drążek teleskopowy między ościeżnice. Na nim zawieszona jest szmatka, a sceneria do gry jest gotowa. Szczególnie dzieci mają bujną wyobraźnię i same szybko wymyślają alternatywy. Zaleta: jeśli się znudzi, możesz go szybko odłożyć.

3. Uporządkuj pudełka do przechowywania i ręczniki do zabawy
Wiele małych części, których dzieci potrzebują podczas zabawy, można szybko zgubić, jeśli nie mają stałego miejsca. Kup pudełka lub skrzynie na zabawki, w których można schować np. klocki Lego lub elementy Playmobil. Jeśli wolisz sam być kreatywny, możesz uszyć tak zwaną "ciereczkę do zabawy". Powinien mieć odpowiedni rozmiar co najmniej 1,20 metra kwadratowego, aby można było w nim zmieścić jak najwięcej drobnych przedmiotów. Sznurek ułatwia zebranie materiału. Alternatywnie możesz kupić matę do zabawy, którą można złożyć i związać w zaledwie kilku prostych krokach.

Umebluj małą sypialnię

Większość czasu spędzamy w sypialniach. Abyśmy czuli się w nim szczególnie komfortowo, meble powinny być atrakcyjne i w żaden sposób nie ciasne. Upewnij się, że zawierasz tylko najbardziej podstawowe rzeczy, takie jak łóżko, lampa i szafa. Wszystko inne rozprasza i utrudnia relaks.
 

1. Wykorzystaj schowek pod łóżkiem
Komody podłóżkowe to wspaniały sposób na przechowywanie ubrań zimowych i letnich, pościeli czy świeżych ręczników. Najbardziej stabilne są plastikowe pojemniki na łóżka typu „Gimse” (Ikea, ok. 10 euro). Zwykle mierzą 80 x 37 x 60 centymetrów i niezawodnie zatrzymują kurz dzięki pokrywce.

W komodzie pod łóżkiem można schować letnie lub zimowe ubrania i ręczniki. Pokrywka jest niezbędna, aby przechowywane przedmioty nie gromadziły się w kurzu.

Zdjęcie: Ikea

2. Dobrze sprawdza się duża szafa
Duża szafa jest warta inwestycji. Oferuje wszystkie szuflady, miejsce do przechowywania na podłodze i drążki na ubrania, dzięki czemu zapewnia wystarczającą ilość miejsca na ubrania, ale także na inne przybory. Wykorzystaj w pełni wnętrze szafy, np. umieszczając na jej dnie pudełka, w których możesz przechowywać skarpetki. Drzwi przesuwne są bardziej praktyczne przy projektowaniu małych pomieszczeń. W klasyczny sposób można do nich przymocować duże lustro. Ale haczyki lub tablica z kilkoma magnesami też mogą się sprawdzić. Tu jest miejsce na prywatne notatki, zdjęcia czy ważne rzeczy, o których warto pomyśleć wstając.

Szafa oferuje dużo miejsca do przechowywania, a także pasuje do małych pomieszczeń.

Zdjęcie: DeinSchrank.de

Zaprojektuj mały salon

Salon to pomieszczenie, w którym najczęściej spędzamy najwięcej czasu – tym ważniejsze jest, aby był jak najbardziej oszczędny i komfortowy.
 

1. Mała sofa i fotel
Unikaj nieporęcznych mebli, które sprawiają, że pomieszczenie wygląda na małe i ciężkie. Zamiast ogromnej sofy lepiej połączyć sofę z fotelami lub krzesłami. Zaleta: krzesła można bez problemu przenosić i w razie potrzeby umieścić w jadalni. Tapicerowany stolik kawowy, lepiej znany jako „pufa”, może służyć zarówno jako hoker, jak i jako stolik boczny. Szklane talerze lub tace są odpowiednie, aby tapicerka się nie brudziła. Jeśli masz częstych gości, ale nie masz wystarczająco dużo miejsca na ustawienie pokoju gościnnego, warto również kupić rozkładaną sofę. W razie potrzeby można ją łatwo rozłożyć, w przeciwnym razie służy jako zwykła kanapa. 

Mała sofa Alina firmy B-Famous idealnie pasuje do mieszkania i można ją przekształcić w łóżko. Tutaj możesz zamówić rozkładaną sofę od Amazon. 

Zdjęcie: B-Słynny

2. Szafy wnękowe to podstawa i koniec wszystkiego
Zabudowane szafki w salonie to idealny sposób na przechowywanie rzeczy, które nie są potrzebne przez cały czas. Można w nim elegancko schować odtwarzacze DVD, wieże stereo i płyty CD, ale w razie potrzeby są pod ręką. Może spójrz na nasze 20 najpiękniejszych półek do salonu.

Zaprojektuj małą kuchnię

Małe kuchnie są powszechne głównie w dużych miastach. W takich przypadkach tym ważniejsze jest jak najszczersze wykorzystanie ograniczonej przestrzeni. Kuchnie mobilne, które składają się z pojedynczych małych modułów, zapewniają elastyczność. Wykorzystaj luki i stwórz więcej miejsca do przechowywania w kuchni. 
1. Małe kuchnie wymagają większego planowania
Planując małą kuchnię, należy zadbać o to, aby otwarte drzwi szafek nie blokowały żadnych przejść. Na przykład umieść lodówkę lub zmywarkę jak najdalej od przejścia.

Krążek idealnie pasuje do kącików kuchennych i zapewnia dużo miejsca do przechowywania garnków, misek i nie tylko.

Zdjęcie: Ikea

2. Wykorzystaj w pełni szafki
Praktyczna zaleta wysuwanej szafy: można jej używać aż do ostatniego narożnika z obu stron, o ile nie przylega bezpośrednio do ściany. Szafki o różnych głębokościach można optymalnie wkomponować w narożnik, a także stworzyć tam miejsce na talerze i filiżanki. Ale także wysuwany kółko w szafce narożnej zapewnia dostęp do miejsca do przechowywania, do którego w przeciwnym razie można by się dostać tylko przez mozolne pochylanie się. Wkręcanie i wykręcanie ułatwia dostęp.
3. Mobilni pomocnicy ułatwiają codzienne życie
Na przykład wózek do serwowania zapewnia dodatkowe miejsce do pracy, gdy jest to potrzebne, a w przeciwnym razie może zniknąć pod stołem jadalnym.

Sciaridas szczególnie lubią wilgotny klimat, dlatego najczęściej spotyka się je w szklarniach.

Zdjęcie: iStock / serezniy

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here