Spraw, aby małe pokoje wydawały się większe: 5 sprawdzonych sztuczek ”,

Małe pokoje z kolorami powiększ 3 zdjęcia

Jeśli ściana i meble są pomalowane w ton w ton, meble stają się prawie niewidoczne.

Zdjęcie: Galeria zdjęć startowych Farrow & Ball

Jeśli ściana i meble są pomalowane w ton w ton, meble stają się prawie niewidoczne.

Zdjęcie: Farrow & Ball

Chłodne niebieskie odcienie tworzą więcej przestrzeni.

Zdjęcie: iStock / Scovad

Jeśli ściana jest pomalowana na dwa kolory, dolna część powinna być zawsze ciemniejsza.

Zdjęcie: Dulux

Sześć wskazówek dotyczących projektowania kolorów

 1. Wąskie pomieszczenia można skutecznie rozciągnąć tapetą w poziome pasy. Podczas malowania jasne niuanse w gradacjach poziomych, które stają się jaśniejsze od dołu do góry, wydłużają ściany w bok. W połączeniu z ciemną podłogą mały pokój również wydaje się większy.
   
 2. Wzdłużne paski nadają małym pomieszczeniom większą wysokość.
   
 3. Dzielona kolorami ściana, która jest pomalowana na ciemniej na dole i jaśniej na górze, dodaje pomieszczeniu więcej powietrza.
   
 4. Bardzo niski sufit rozszerza się w górę po pomalowaniu jaśniejszym niż ściany. W przypadku kolorowych ścian biały pasek pod sufitem wizualnie wydłuża pomieszczenie w górę.
   
 5. W przypadku tapet obowiązuje zasada: Małe, równe wzory w połączeniu z jasnymi kolorami podkreślają efekt przestrzenny.
   
 6. Pojedyncza, zaakcentowana ściana nadaje pomieszczeniu więcej perspektywy i tworzy wrażenie głębi. Idealny do ścian, które nie mają drzwi ani okien.

2. Spraw, aby małe pomieszczenia wydawały się większe za pomocą światła

Wieczorem pomieszczenia ożywają dzięki grze światła i cienia - dzięki temu małe pomieszczenia wydają się większe. Ponieważ pojedyncza lampa sufitowa rzuca silne cienie w dół, sufity wydają się niższe, a pomieszczenie optycznie się kurczy, warto zastosować kilka źródeł światła rozmieszczonych w pomieszczeniu.
Sprytnie zaaranżowane, małe akcenty świetlne nadają pomieszczenie w różnych miejscach, nadają mu głębię i strukturę oraz sprawiają, że wydaje się większe niż jest. Podczas gdy oświetlone ściany oddalają się od siebie, niskie sufity wydają się wyższe, gdy są oświetlone od dołu. Oświetlenie pośrednie za pomocą podkładek sufitowych, kinkietów lub taśm LED osłania światło z pomieszczenia i odbija się na ścianie lub suficie, tworząc szczególnie przyjemną atmosferę świetlną.

Po lewej: Różne źródła światła rozmieszczone w pomieszczeniu sprawiają, że małe pomieszczenia wydają się większe.
Po prawej: Oprawy zainstalowane na różnych wysokościach dodają dynamiki małym pomieszczeniom.

Zdjęcie: Maisons du Monde / AndTradition

3. Powiększanie małych pomieszczeń z porządkiem

Zasadniczo, gdy przestrzeń jest ograniczona, a przestrzeń do przechowywania jest ograniczona: mniej znaczy więcej. Minimalizm i redukcja to jedne z najważniejszych kluczy do optycznego powiększenia. Ponieważ małe pomieszczenia wydają się bardziej przestronne, gdy oko dostrzega dużo pustych przestrzeni.
Zanim trafi do zakładu, należy go konsekwentnie załatwić. Nawiasem mówiąc, jest to również jedna z największych zalet małych mieszkań: skupiasz się na tym, co najważniejsze i nie gromadzisz żadnych bezużytecznych drobiazgów. Po wysortowaniu każda część otrzymuje swoje stałe miejsce, do którego może być zwrócona od razu po użyciu. Oraz: przy każdym nowym zakupie musi iść stara część. Utrzymanie porządku jest znacznie łatwiejsze. Celem jest stworzenie atmosfery, w której wszystkie rzeczy, które kochasz, będą miały swoje miejsce. Więc zanim zaczniesz sprzątać, wyobraź sobie, jak chcesz, aby wyglądał dom, w którym chciałbyś mieszkać. Obejmuje to oczywiście również przedmioty osobiste, takie jak pamiątki, kącik ze zdjęciami rodzinnymi lub kolekcję wazonów. Nie zostawiaj zbyt wiele miejsca w pobliżu, najlepiej schować swoje przedmioty z dala od pola widzenia za drzwiami szafki lub w szufladach. Tam powinny być ułożone zgodnie z częstotliwością użytkowania.

Nie ma szans na chaos! Zwłaszcza w małych mieszkaniach porządek to połowa sukcesu.

Zdjęcie: living4media / Mondadori Portfolio

4. Powiększ małe przestrzenie lustrami i błyszczącymi powierzchniami

Jedną z najbardziej wypróbowanych i przetestowanych sztuczek jest użycie luster ściennych. Duże czy małe lustra sprawiają, że każde pomieszczenie wydaje się jaśniejsze i bardziej przestronne, tworząc idealną iluzję wielkości. Podczas gdy lustro ścienne na całej powierzchni prawie podwaja przestrzeń, wiele małych luster wygląda jak małe okna z powodu odbicia padającego światła. Idealnie nadaje się do padania światła, jeśli powierzchnie lustra są ustawione z boku lub przeciwnie do światła dziennego.
Podobnie jak lustra, powierzchnie wykonane z metalu - takiego jak mosiądz, miedź, stal nierdzewna i chrom - odbijają światło swoim blaskiem, tworzą optyczną głębię, a tym samym odwracają uwagę od ograniczonej przestrzeni życiowej.

Po lewej: Metaliczne i błyszczące powierzchnie odbijają światło w kuchni.
Po prawej: lustrzana ściana za barem otwiera pokój – złudzenie optyczne.

Zdjęcie: Oryginalny styl living4media / House & Leisure

5. Spraw, aby małe pokoje wydawały się większe, wyposażając je

Jeśli jest mało dostępnej przestrzeni, naturalnie chcesz optymalnie wykorzystać każdy metr kwadratowy. Jednak mini-pokoje wydają się hojne tylko wtedy, gdy tworzą możliwie największe osie wizualne, które są wolne od mebli. Innymi słowy, im bardziej pomieszczenie jest ustawione, tym bardziej przestronne wygląda.
Dodatkowo małe pokoje potrzebują delikatnych mebli. Ponieważ zbyt masywne i ciężkie meble mogą szybko wydawać się zatłoczone w ograniczonej przestrzeni mieszkalnej, zaleca się stosowanie wdzięcznych kształtów, które zapewniają wolną przestrzeń, a także smukłych nóg mebli, które uwidaczniają podłogę, oraz materiałów przezroczystych, takich jak akryl lub drut, które nie widać bloku. Stałe oprawy i półki, które sięgają do sufitu, są elegancko wycofane, a jednocześnie oferują dużo miejsca do przechowywania.
Elastyczne meble o wielu zastosowaniach to wybawienie dla osób o ograniczonej przestrzeni. Oprócz rozkładanych sof i stołków łóżka montowane w szafie to prawdziwa oszczędność miejsca, która w mgnieniu oka zamienia salon w sypialnię, ale prawie nie zajmuje miejsca w ciągu dnia. Innymi niezbędnymi oszczędnościami miejsca w małych mieszkaniach są łóżka, stoliki kawowe i pufy z ukrytym schowkiem, krzesła ustawiane jeden na drugim, rozkładane stoły jadalne, które mogą być również używane do pracy lub sekretarki i biurka ścienne, które można złożyć. Meble na kółkach można w razie potrzeby szybko wyjąć, a po użyciu można je dyskretnie wsunąć w róg.

Małe pokoje wydają się większe dzięki meblom 3 zdjęcia

Wykorzystaj przestrzeń nad oknami i drzwiami. W pomieszczeniach z wysokimi sufitami warto zamontować półki i szafki do sufitu.

Zdjęcie: living4media / Bauer Syndication Rozpocznij galerię zdjęć

Wykorzystaj przestrzeń nad oknami i drzwiami. W pomieszczeniach z wysokimi sufitami warto zamontować półki i szafki do sufitu.

Zdjęcie: living4media / Bauer Syndication

Meble, które można rozłożyć, oszczędzają ogromną ilość miejsca.

Zdjęcie: living4media / Great Stock!

Brak miejsca sprawia, że ​​jesteś pomysłowy: praktyczne składane łóżko świętuje powrót do nowoczesnych przestrzeni mieszkalnych.

Zdjęcie: smartbett.de

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here