Wałki malarskie i wałki malarskie typu małego klienta”,

Małe wałki malarskie i wałki malarskie dla klientów

Wałek do malowania lub wałek do malowania - oba terminy oznaczają ten sam produkt, a mianowicie zakrzywiony metalowy pręt z uchwytem, ​​na drugim końcu którego obraca się wałek lub. Dołączony jest wałek, za pomocą którego farby i lakiery można nakładać na dużą powierzchnię i równomiernie.

Rolki i rolki © donatas1205, stock.cegła suszona na słońcu.com

Czym różnią się różne wałki malarskie??

Pierwszy wałek farbowy został opracowany w 1940 roku przez Kanadyjczyka Normana Breakly. Od tego czasu narzędzie to jest używane przez malarzy i lakierników na całym świecie i jest stale rozwijane. W sklepie z narzędziami lub w sklepie specjalistycznym można teraz znaleźć wiele wzorów i modeli w bardzo różnych cenach. Nie powinno to jednak odgrywać najważniejszej roli przy podejmowaniu decyzji o zakupie, raczej przy dokonywaniu wyboru należy wziąć pod uwagę następujące kryteria:

  • Długość i średnica wałka farbowego: Im dłuższy wałek (najczęściej używa się długości od 5 cm do 27 cm), tym większą powierzchnię można uzyskać przy jednej aplikacji. Duże i szerokie wałki malarskie są zatem idealne do malowania powierzchni sufitów i ścian lub większych płaskich powierzchni. Małe wałki nadają się do narożników, krawędzi i trudnych miejsc, ponieważ farbę można również nakładać bardziej równomiernie wałkiem niż pędzlem.
  • Materiał rolki: Pokrywa wałka malarskiego zbiera farbę i przenosi ją na malowaną powierzchnię. Dlatego zawsze należy najpierw wybrać kolor, a następnie odpowiedni wałek.
  • Komfort i obsługa: Wałki malarskie dla profesjonalistów zwykle nie są oferowane jako kompletne, ale jako zestaw. Dzięki temu możesz łączyć wałek i uchwyt zgodnie z własnymi życzeniami i wymaganiami (a także ułatwić czyszczenie wałka po skończonej pracy). Jeśli chcesz odmalować pokój tylko raz, możesz również kupić kompletny wałek do malowania. Należy jednak wtedy wziąć go na próbę do ręki, aby móc ocenić, czy można (i chce) dobrze i szybko z nim pracować przez dłuższy czas.
Która rola pasuje do koloru i powierzchni?

Wałek malarski - wynik jest zawsze kwestią okładki

Ceny wałków farbowych różnią się znacznie i zależą od rozmiaru oraz zakupu. Poniżej przedstawiamy najważniejsze osłony i ich specyficzne obszary zastosowania:

Jagnię:

Wałki malarskie z prawdziwą skórą jagnięcą są szczególnie wysokiej jakości i trwają znacznie dłużej w porównaniu do wałków syntetycznych. Optymalną aplikację farby można osiągnąć za pomocą prawdziwego wałka z jagnięcej skóry, dlatego te wałki są zwykle pierwszym wyborem dla profesjonalistów, gdy do malowania są duże powierzchnie ścian lub sufitów. Skóra jagnięca nadaje się do prawie wszystkich powierzchni i farb bezrozpuszczalnikowych do lekko rozpuszczalnikowych.

Z wałkiem do malowania ze skóry jagnięcej pracujesz jak profesjonaliści © vloenerjung, stock.cegła suszona na słońcu.com

Poliamid (również nylon):

Wałki malarskie z długim włosiem wykonane z poliamidu są bardzo wytrzymałe i nawet przy dłuższym użytkowaniu nie powodują puchu ani filcu, dzięki czemu mogą być używane wielokrotnie, jeśli są dobrze oczyszczone. Poliamid z długim włosiem jest idealny do powierzchni chropowatych i strukturalnych (e. B. Tynk lub beton) i nadaje się do obróbki farb i lakierów rozpuszczalnikowych.

Poliamidowe wałki malarskie z krótkim włosiem są idealne do farb lateksowych lub emulsyjnych i zapewniają czystą warstwę farby na ścianach i tapetach o lekkiej strukturze.

Poliakryl:

Wałki te są również oferowane zarówno w długim, jak i krótkim stosie i często przyciągają uwagę, ponieważ są najtańszymi wałkami do malowania w ofercie. Jednak poliakryl nie jest tak odporny na rozpuszczalniki jak poliamid lub inne włókna, dlatego należy używać tylko wałków poliakrylowych do farb lateksowych, emulsyjnych lub wodorozcieńczalnych.

Welur:

Wałki do malowania welurowego nadają się szczególnie do farb i lakierów na bazie rozpuszczalników i nie pozostawiają włókien. Pozwala to uzyskać od drobnej do bardzo drobnej struktury powierzchni.

Filtr:

Rolki z filcem (znane również jako filc) to rolki z krótkim runem z mocno skompresowanym poliestrowym pokryciem. Zalecane są do obróbki wodorozcieńczalnych lub rozpuszczalnikowych glazur, farb i lakierów pod warunkiem, że są cienkie. Rolki mają bardzo delikatną strukturę powierzchni i są szczególnie mało kłaczków.

aż do 30% zapisać

Malowanie, tynkowanie, tapetowanie
Tanie oferty

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańszych malarzy i tynkarzy, porównaj oferty i zaoszczędź.

Mikrofibra:

Wałki malarskie z bardzo miękką powłoką z mikrofibry nadają się szczególnie do farb płynnych (glazury, podkłady, roztwory renowacyjne itp.).), ponieważ działają z bardzo małą ilością sprayu, prawie bez kłaczków i bez matowania.

Pianka:

Wałki piankowe są idealne do farb wodorozcieńczalnych lub lekko rozpuszczalnikowych i oferują od drobnej do bardzo drobnej struktury powierzchni. Dostępne są również wersje grubsze, za pomocą których można nadać strukturę farbie.

Wałki piankowe oferują szczególnie delikatną strukturę powierzchni i dlatego są idealne do precyzyjnej pracy © YK, stock.cegła suszona na słońcu.com

Trzoda:

Wałki malarskie z flokiem pokryte są krótkimi włóknami (długość 1-5 mm) wykonanymi z pianki i nadają się do farb i lakierów wodorozcieńczalnych oraz do lakierów na bazie żywicy syntetycznej. Oferują od drobnej do bardzo drobnej struktury powierzchni, dzięki czemu zapewniają stałą grubość warstwy podczas malowania. Po rozprowadzeniu tworzą mniej bąbelków niż wałki z pianki.

Przykładowe rolki:

Jeśli nie chcesz, aby powłoka była nakładana na całą powierzchnię, a raczej nadać kolorowi określone wzory lub powtarzające się struktury, możesz użyć wałka modelującego. Są one dostępne z różnych materiałów i są najczęściej używane do końcowej warstwy farby. Jeśli chcesz, aby wzór był jak najbardziej równomierny, lepiej zatrudnić do tego profesjonalistę, ponieważ obsługa wałka modelującego wymaga dużo praktyki.

Wałki z wzorami: dobre rozwiązanie dla kreatywnych ścian

Kosztowne profesjonalne wałki malarskie są warte zachodu?

Jeśli kiedykolwiek porównałeś ceny różnych wałków do malowania lub całych wałków do malowania w sklepie z narzędziami, zauważyłeś pewne znaczące różnice cenowe. Tanie wałki do malowania są już dostępne za kilka euro, często nawet w zestawie z kuwetą do malowania, skrobakiem i w razie potrzeby wałkiem do malowania. trochę pędzli. Drogie modele mogą kosztować wielokrotnie więcej - sam wałek, bez uchwytu i akcesoriów.

O ile regularnie nie pracujesz z glazurą, lakierem lub farbą lub musisz malować na raz setki metrów kwadratowych powierzchni, zdecydowanie możesz wybrać niedrogie wałki, ponieważ jeśli są nowe, zwykle dobrze malują. Jednak przy tanich wałkach o strukturze futra (szczególnie przy modelach z długim włosiem) zawsze istnieje ryzyko, że powierzchnia wałka po krótkim okresie użytkowania ulegnie zmatowieniu lub straci włókna. Oba te elementy znacznie zmniejszają radość z pracy, a także mają widoczny wpływ na efekt na ścianie lub suficie.

Droższe wałki farbowe są zawsze opłacalne, jeśli chcesz jak najszybciej osiągnąć dobry wynik, ponieważ zwykle zapewniają bardziej równomierne nakładanie farby. A także jeśli lubisz pracować z kolorem i zamiast nowych produktów jednorazowych wolisz dobre narzędzie, na którym możesz stale polegać i które przy dobrej opiece może również dożyć starości.

Wskazówka: Jeśli masz ograniczony budżet, zainwestuj w wysokiej jakości szeroki wałek do malowania, który szybko i dokładnie pomaluje największe powierzchnie. Do narożników, krawędzi i wielu małych obszarów wymagających dokładnej pracy (np. B. Wnęki okienne, grzejniki itp.) z czystym sumieniem można używać tańszych pędzli.

Wyczyść prawidłowo wałki tuszujące

Tanie lub drogie: jeśli wyczyścisz narzędzia, których używasz prawidłowo natychmiast po użyciu, możesz ich używać częściej i nie tylko oszczędzać pieniądze, ale także chronić środowisko. Wyrób więc nawyk czyszczenia rolek, gdy są jeszcze wilgotne, a następnie wysusz je. W osobnym artykule podsumowaliśmy, na co należy zwrócić uwagę podczas czyszczenia wałków i pędzli.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here