Domy ekologiczne: ci dostawcy 5 przekonują ”,

Z tego przeglądu dowiesz się dokładnie, co składa się na eko dom:
 

Ekologiczny dom jest

..

Ma ekologiczny dom

..

głównie z
odnawialne
Wykonane z drewna jako surowca.

bardzo dobry
Izolacja / izolacja.

z naturalnymi materiałami budowlanymi
zbudowany jak glina.

bardzo mały
pobór energii.

z naturalnym i
ekologiczne materiały izolacyjne
jak glina, konopie, wełna, słoma
lub wapień na białym tle.

przyjemny i
zdrowy klimat w pomieszczeniach.

z ekologiczną farbą
Malowane bez zanieczyszczeń
- na zewnątrz i w środku.

brak zanieczyszczeń takich jak trujące
Materiały budowlane i
szkodliwe opary.

dobre do życia dla wrażliwych ludzi
Ludzie i alergicy.

przyjazny dla środowiska system grzewczy.

idealnie również zrównoważony
Ustawiać.

Średni
Żywotność 100 lat.

Jakie wymagania musi spełniać eko dom??

Ponieważ termin ekodom nie jest ani chroniony, ani zdefiniowaną kategorią domu (taką jak mały dom), państwo musi jedynie przestrzegać praw i zasad, które mają zastosowanie do budowy każdego innego domu podczas budowy ekodomu. Nawiasem mówiąc, eko-domy bez żadnych problemów spełniają wymagania Ustawy o Energii Budowlanej, czyli Rozporządzenia o Oszczędności Energii do listopada 2020 roku. Spełnione są również wymagania dotyczące ochrony przed hałasem i ogniem dla domów drewnianych.
Producenci eko-domów, bez względu na to, czy są to klasyczne domy prefabrykowane, prefabrykowane domy drewniane, czy pojedyncze, nowoczesne domy drewniane, bardzo poważnie podchodzą do zadania budowania ekologicznego i spełniania rosnących wymagań klientów w zakresie zrównoważonego rozwoju i reklamują się z największą możliwą przejrzystością dzięki w odniesieniu do wszystkich materiałów budowlanych i etapów pracy.
Oznacza to bardzo wyraźnie: Ty jako klient decydujesz, ile eko znajduje się w Twoim osobistym eko-domu, zlecając producentowi, który dokładnie odpowiada Twoim osobistym życzeniom w zakresie zrównoważonego rozwoju i ekologicznym pomysłom.

Przeczytaj więcej interesujących artykułów tutaj.000 Euro budynek z drewna Reklama budowy domu drewnianego: 7 modeli od 99.000 euro przedstawione przez

Na co należy zwrócić uwagę, planując ekologiczny dom?

Prawie 18 procent domów w Niemczech to już domy drewniane - a trend rośnie. Jeśli chcesz, aby ten odsetek wzrósł, zdecydowanie powinieneś uzyskać wsparcie doradcy energetycznego i biologa budowlanego przy planowaniu swojego ekodomu. Większość producentów ekologicznych domów ma już tych ekspertów we własnym zakresie i zapewnia im ich. Jeśli tak się nie stanie, zapytaj i skontaktuj się z zewnętrznym profesjonalistą, aby sprawdzić pracę firmy produkcyjnej. Bo wtedy niestety często jest to trochę mniej ekologiczne niż twierdzono i możesz nie dostać tyle ekologicznego domu, ile byś chciał.

Prawidłowe ustawienie domu ekologicznego

Planując zrównoważony eko-dom, ważna jest jego orientacja: często używane pokoje są budowane z dużymi oknami skierowanymi na południe. Sąsiadujące pokoje i sypialnie powinny znajdować się na północy. Ma to również coś wspólnego z pasywnym chłodzeniem domu organicznego.

Zalety i wady domów ekologicznych

Niezależnie od tego, czy jest to prefabrykowana konstrukcja z drewna, czy dom architekta: eko dom ma zalety i wady. Możesz dowiedzieć się, które z nich znajdują się w tym przeglądzie:
 

Zalety

niekorzyść

Materiały budowlane są naturalne,
zrównoważone produkty w ekologicznej jakości

Droższe niż tradycyjne domy

Normy efektywności energetycznej będą
łatwo spełnione, dom wydajności jest
kwalifikuje się do finansowania z KfW Bank

Potrzebuje wielu różnych
Eksperci od budowy domów

Zdrowe środowisko życia, przyjemne
Klimat wewnętrzny, dobry dla alergików

Jeśli wykonujesz własną pracę
nie używaj materiałów organicznych,
efekt ekologiczny jest zmniejszony

Niskie koszty ogrzewania i samowystarczalność
Przyczyna zasilania
niższe dodatkowe koszty

Eko dom ma niższy
Ślad węglowy jako
konwencjonalny dom

Wskazówka: Jeśli nadal nie masz pewności, czy eko dom jest dla Ciebie, możesz przenocować we wzorcowym domu u niektórych producentów. Najlepiej zapytać producenta, czy jest dom wzorcowy, w którym jest to możliwe.

Koszty i finansowanie w ekodomu

Najpierw dobra wiadomość: eko-domy spełniają wymagania, które mają być promowane przez KfW-Bank jako dom efektywny 55, 40 lub 40 plus. Niezależnie od tego, czy jest to dom architekta, czy prefabrykowana konstrukcja z drewna: dokładna kwota finansowania domu efektywnego jest oczywiście indywidualna, od domu ekologicznego do domu ekologicznego. Ponieważ jednak wartości są w zdecydowanej większości przypadków powyżej wymaganych danych prawnych, ekodomy zazwyczaj otrzymują pełne finansowanie w wysokości ponad 42.000 euro na domy jednorodzinne i 80.000 euro na domy dwurodzinne
Teraz zła wiadomość: jeszcze trudniej jest określić ryczałtowe koszty budowy na metr kwadratowy dla eko-domów niż dla innych typów domów, ponieważ koszty zależą od jeszcze większej liczby czynników niż w przypadku konwencjonalnego domu prefabrykowanego lub murowanego. wybudowany dom. Ogólnie rzecz biorąc, cena prawdziwego ekologicznego domu jest nieco wyższa niż porównywalnie dużego domu nieorganicznego, ponieważ materiał budowlany i zamienniki tanich produktów chemicznych są nieco droższe ze względu na ich ekologiczne pochodzenie: zaczyna się od 240.000 euro za prawie 90 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej. Większość ekologicznych domów kosztuje ponad 400.000 euro. Jak w przypadku każdego domu prefabrykowanego, często można kupić domy ekologiczne w różnych fazach rozbudowy i w porozumieniu z producentem wnieść własny wkład w budowę domu w celu obniżenia ceny.

Domy ekologiczne: 5 dobrych dostawców w porównaniu

Eko-dom Ibach (Löffingen): W ciągu ponad 40 lat swojego istnienia firma Ökohaus Ibach wykonała już 700 domów marzeń z drewna i kierowała się swoim mottem „Zdrowe dla ludzi i środowiska”. Od 450.Profesjonaliści zbudują dla Ciebie Twój ekologiczny dom w drewnianej konstrukcji szkieletowej, ale całkowicie zindywidualizowanej. Zgodnie z własnym oświadczeniem, wraz ze swoimi domami wzorcowymi, firma dostarcza jedynie przybliżoną koncepcję eko-domów, która następnie może być w 100 procentach dostosowana przez klienta. Najmniejszy eko dom z Löffingen ma 100,94 metrów kwadratowych, największy drewniany dom oferuje prawie 170 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej. Domy modelowe Eco są dostępne od Holandii po Szwajcarię. Firma produkuje również domy pasywne.

Ekologiczny dom „Locarno” jest cudownie wkomponowany w naturalne otoczenie.

Zdjęcie: Ökohaus Ibach

WeberHaus (Rheinau-Linx): Wszystkie drewniane domy, które wyjeżdżają z fabryki u producenta domów prefabrykowanych w Baden są, według własnego oświadczenia, domami ekologicznymi. Zostały nagrodzone etykietą „zalecane dla medycyny mieszkaniowej” i zostały przetestowane pod kątem szkodliwych substancji przez TÜV-Rhineland i są odpowiednie również dla alergików. Jeśli chodzi o aranżację wnętrz, WeberHaus pracuje z materiałami, które posiadają certyfikat Błękitnego Anioła i pochodzą ze zrównoważonych źródeł. Ponadto producent izoluje swoje ekologiczne domy samodzielnie opracowanymi ścianami Övonatur-Therm, które mają bardzo dobre właściwości izolacyjne przed zimnem, hałasem i ciepłem oraz aktywnie regulują wilgotność drewnianego domu. Systemy fotowoltaiczne z magazynowaniem baterii i oknami z potrójnymi szybami to kolejne punkty zrównoważonego rozwoju. Domy Weber można łączyć z własną koncepcją technologiczną firmy „Home4Future”, w której zintegrowany jest również system sterowania inteligentnym domem. Za 319.To wszystko dostaniesz w bungalowie o powierzchni 110,11 m2 „myLife 200” za 251 euro. "Dom jednorodzinny na wsi" jest jednym z większych domów Weber o powierzchni około 214 metrów kwadratowych. Cenę można uzyskać u producenta na życzenie.

110-metrowy bungalow „myLife 200” imponująco pokazuje, jak nowoczesny może być w dzisiejszych czasach eko-dom.

Zdjęcie: WeberHaus

Baufritz (Erkheim): Możesz wypróbować dom modelowy Baufritz w dziesięciu lokalizacjach w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Pionier w dziedzinie eko-domów od ponad 120 lat buduje drewniane domy w zgodzie z naturą, a także sprzedaje bio-domy z ochroną przed promieniowaniem i przed elektrosmogiem. Baufritz oferuje wszystko, od porad dotyczących zdrowia i planowania, przez analizę nieruchomości, po kompleksowe finansowanie domu ekologicznego. Firma z Górnej Bawarii jest nagradzana niemal corocznie od 1979 roku za projekt swoich ekologicznych domów, a także za jakość surowców, zdrowe powietrze wewnętrzne w wykończonych ekologicznych domach oraz za zdolność do innowacji. Baufritz produkuje ponad 200 domów rocznie od 300.000 euro. Najmniejszy ekologiczny dom to "Markert" o powierzchni 108 metrów kwadratowych, największy nazywa się "Schweiger" i ma 254 metry kwadratowe. Większość ekologicznych domów tego producenta ma powierzchnię od 160 do 180 metrów kwadratowych i zaczyna się od 650.000 euro.

Na 108 metrach kwadratowych eko-dom „Markert” jest najmniejszym eko-domem producenta.

Zdjęcie: Baufritz

Dom Schwörera (Hohenstein-Oberstetten): Schwörer Haus opiera się na zrównoważonych konstrukcjach z prefabrykatów drewnianych: drewno do drewnianych domów ze Schwörer Haus może pochodzić z promienia zaledwie 60 kilometrów wokół fabryki prefabrykowanych domów w Albie Szwabskiej. Energooszczędne budowanie ekologicznych domów to motto ich pracy dla Szwabów. Oznacza to, że mają do tej pory około 41.000 zbudowanych drewnianych domów, pierwsza przeszkoda w eko-domu - zrównoważony i odnawialny surowiec - została łatwo pominięta. Według własnych informacji Schwörer Haus używa do budowy wnętrz wyłącznie materiałów przebadanych pod kątem szkodliwych substancji i zobowiązuje dostawców do stosowania niskobudżetowych materiałów budowlanych i wykończeniowych, takich jak kleje, silikony i farby. Kontrolowana wentylacja z odzyskiem ciepła jest standardowo wbudowana w każdy dom prefabrykowany. Można go łączyć z ceramicznymi elementami PTC, koszykiem energii geotermalnej, pompą ciepła wody pitnej i systemem fotowoltaicznym. Od 235.Możesz kupić wydajny dom 55 w Schwörer Haus za 135 euro, jeśli wybierzesz jeden z domów promocyjnych, w którym nie można zmienić planu piętra, ale wygląd Twojego ekologicznego domu może. Najdroższy eko dom na liście akcji ma 165 metrów kwadratowych i kosztuje 352.160 euro.

Eko dom "Raumwunder" należy w cenie około 254.000 euro na niedrogie eko-domy oferowane przez Schwörer Haus.

Zdjęcie: Dom Schwörera

Dom natury (Lana, Południowy Tyrol, Włochy): Każdy z trzech typów eko-domu firmy Naturhaus jest dostępny w trzech etapach rozbudowy: prosty lub rozbudowany stan surowy oraz dom pod klucz. Ponieważ jednak wszystkie domy są dostosowane do placu budowy i życzeń klientów, żaden ekologiczny dom w Naturhaus nie wygląda jak drugi. Opcjonalnie na twoim prefabrykowanym domu jest również zielony dach, na przykład w konstrukcji szkieletowej. Producent udostępnia na swojej stronie kalkulator kosztów. Ta prośba daje wstępny przegląd ceny. Wybierz pomiędzy Klimahaus Gold (zapotrzebowanie na energię cieplną poniżej dziesięciu kilowatogodzin na metr kwadratowy), Klimahaus A (poniżej 30) lub Klimahaus B (poniżej 50), kliknij żądany stopień rozbudowy, wprowadź liczbę pięter i żądany kwadrat metrów, a dowiesz się więcej o kosztach swojego wymarzonego eko-domu. Nawiasem mówiąc, do budowy indywidualnych eko-domów w nowoczesnym alpejskim stylu wykorzystuje się wyłącznie drewno ze zrównoważonych i odnawialnych leśnictwa.

Eko-domy Naturhaus są indywidualnie dostosowywane do wymagań klienta i terenu budowy.

Zdjęcie: Naturhaus

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here