Kompaktowe życie na zboczu”,

Spadzista podłoga żelbetowa została zbudowana od frontu otwarta, a później zamknięta drzwiami przesuwnymi modrzewiowymi. Tutaj przechowywane są narzędzia ogrodnicze i rowery. Ta podstawa podtrzymuje sufit i drewniany stojak na górze. Architekt zrównał ją ze słońcem: nawet zimą świeci długo i głęboko w pomieszczenie mieszkalne – dzięki temu zapotrzebowanie na ogrzewanie jest niskie. Na północy znajdują się pomieszczenia zasilające jako zimny bufor, salon i sypialnia wychodzą na południe. Rodzina ma 104 metry kwadratowe, średnia to 150 metrów kwadratowych. Architekt omówił wszystkie szczegóły z budowniczym drewna z sąsiedniego miasta. To prawie całkowicie przejęło budowę. To ułatwiło wiele rzeczy i zaoszczędziło czas. Większość elementów była prefabrykowana. Dzięki temu łatwiej było trzymać się budżetu. We wszystkich pokojach przy drzwiach zaplanowano wnęki na szafy wnękowe. Dlatego w małych pokojach jest tylko trochę mebli, wygląda schludnie. Stolarz zamontował w domu większość mebli. Budowniczowie zlecili budowę kuchni później, do tego czasu korzystali z mebli z lat sześćdziesiątych od teściowej.

relokacja

„Im częściej odwiedzaliśmy plac budowy, tym wyraźniej stawało się nam: Chcemy tu żyć cały czas” – mówią. Dzieci miały miejsce do zabawy, rodzina chciała wyhodować własne warzywa w ogrodzie - idealnie. Więc mężczyzna z rodziny znalazł pracę w pobliżu. Wprowadził się do nowego domu, aby to wypróbować. Jego żona i dzieci pozostały w Tutzing tak długo, jak ich córka uczęszczała do szkoły podstawowej. Potem przenieśli się do Górnego Palatynatu - i nie chcą już stąd wyjeżdżać.

Głosowano

Stół szachowy towarzyszy budowniczemu od czasów studenckich. Teraz znalazła swoje miejsce na froncie okna.
We wszystkich salonach i sypialniach deski dębowe, w przedpokoju, kuchni i łazience ciemne kafelki. Kolor samodzielnie zaprojektowanej ławki kwiatowej można znaleźć na zdjęciu nad jadalnią.

Plan piętra i przekrój 2 zdjęcia

Plan piętra domu.

Zdjęcie: Elke Gropper Galeria zdjęć Start

Plan piętra domu.

Zdjęcie: Elke Gropper

Przekrój domu.

Zdjęcie: Elke Gropper

Kompaktowa przestrzeń, dużo treści

Wszystko na jednym poziomie: salon i sypialnia ułożone obok siebie. Przedpokój, kuchnia i łazienka od strony północnej. Do technologii wystarczy minipokój. Szerokie drzwi przesuwne i kabina prysznicowa sprawiają, że nie ma barier. Tak działa kompaktowe mieszkanie.
budowa 

Wszystkie elementy znajdujące się w ziemi zostały wykonane z betonu zbrojonego. Fundament pierścieniowy i cztery betonowe podpory z przodu wspierają budynek. Pomiędzy drewnianymi słupkami izoluje się 200 milimetrów wełny mineralnej, na wierzchu zainstalowano 35 milimetrów płyty izolacyjnej z włókna drzewnego i lameli modrzewiowych.

Fakty i Liczby
Powierzchnia mieszkalna: 104 metry kwadratowe
Konstrukcja: drewniana konstrukcja szkieletowa
Technologia: kocioł gazowy, ściana o współczynniku U: 0,17 wat / (metr kwadratowy x kelwin)
Okno: 0,6 wata / (metr kwadratowy x kelwin)
Koszt budowy: 222.000 euro

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here