Kompaktowy towarzysz: żelazko podróżne w porównaniu testowym ”,

W naszym przeglądzie testów żelazek podróżnych oceniliśmy oceny klientów, recenzje i testy z magazynów internetowych. Rezultatem jest porównanie najlepszych żelazek podróżnych w 2021 r.

Żelazko podróżne: zwycięzcy testu w porównaniu w 2021 r

Zwycięzca testu w porównaniu testowym żelazek podróżnych: Rowenta Focus Travel DA1510

Żelazko podróżne Rowenta w niczym nie ustępuje dużym żelazkom pod względem funkcji. Od bezstopniowej regulacji temperatury przez pionowe wyrzuty pary po prasowanie na sucho — użytkownicy otrzymują w podróż potężne i kompaktowe urządzenie. Ponadto 70-mililitrowy zbiornik na wodę jest szczególnie duży, a kabel jest wystarczająco długi, aby bez przedłużki dotrzeć do najbliższego gniazdka. Kolejną atrakcją jest stopa żelazka z 200 otworami, która zapewnia wysoką prędkość pary.
Recenzenci potwierdzają, że stopa żelazka szybko się nagrzewa, a grube tkaniny można bez problemu wygładzić. Podróżne żelazko parowe również wypada lepiej niż porównywalne modele pod względem gładkości w teście. W tym mini żelazku nie ma światła wskazującego działanie!. W przeciwnym razie żelazko podróżne jest godne polecenia pod każdym względem, dlatego wygrywa nasze porównanie testowe.

zalety wady
Duży zbiornik na wodę

Brak lampki kontrolnej

Wysoka prędkość pary  
Bardzo dobra gładkość  
Stopa z dodatkowymi otworami  
Długi kabel  

Rowenta Focus Travel żelazko podróżne w lusterku testowym:

 • 4,6 na 5 gwiazdek - amazon.de
 • Zwycięzca wydajności - stacja prasowania parowego24.de
 • Ocena ogólna "Dobra" - porównanie.organizacja
 • Ocena ogólna "Dobra" (2.1) - zwycięzca testu.de

Zwycięzca ceny i wydajności w porównaniu testowym żelazek podróżnych: Severin BA 3234

Severin swoim modelem BA3234 wyróżnia się przede wszystkim niską ceną. Za mniej niż 20 euro klienci mogą otrzymać solidne żelazko podróżne, które wydziela dużo pary. Użytkownicy chwalą poręczność, łatwość obsługi i świadczą o dobrych wynikach.
Według opinii jeden bak paliwa wystarczy, by np. wyprasować koszulkę i spodnie. Wbudowana ochrona przed przegrzaniem, która zwiększa bezpieczeństwo, jest również pozytywna. W przeciwieństwie do żelazka podróżnego Rowenta nie ma torby podróżnej. Niemniej jednak Severin dostarcza mini żelazko w okazyjnej cenie, której zakupu niewielu będzie żałować.

zalety wady
Silny wyrzut pary Brak torby podróżnej
Dobre właściwości gładkości  
Długi kabel  
Zabezpieczenie przed przegrzaniem  

Żelazko podróżne Severin BA 3234 w lustrze testowym:

 • 4.3 na 5 gwiazdek - amazon.de
 • 2 miejsce - gwiazda.de
 • Zdobywca nagrody - dampfbuegelstation24.de
 • 2 miejsce - świat.de

Wskazówka redaktora w porównaniu testowym żelazek podróżnych: Mini żelazko parowe Prym

Według opinii żelazko parowe firmy Prym nadaje się szczególnie do szycia i prac z polaru, na przykład do prasowania na brzegach lub do prasowania na łatach. Świetnie sprawdza się również jako żelazko podróżne do odzieży, chociaż moc nie do końca osiąga poziom zwycięzcy testu Rowenta. Prasowanie dżinsów jest dość trudne, ale para wystarczy, by wygładzić zagniecenia sukienek i bluzek.
W tym podróżnym żelazku parowym nie ma składanego uchwytu, ale jest ergonomiczny uchwyt. Ponadto podróżne żelazko parowe jest w porównaniu szczególnie lekkie. Ważne kryterium, jeśli chcesz schować żelazko np. do bagażu podręcznego. Jeśli szukasz mini żelazka do szycia lub drobnych prac związanych z prasowaniem, na pewno nie pomylisz się z przystępną ceną.

zalety wady
Wysoka wydajność Mały zbiornik na wodę
Szczególnie lekki  
Dobre właściwości gładkości dla małych prac  
Długi kabel  
W zestawie miarka  

Prym mini żelazko podróżne w teście:

 • 4,7 na 5 gwiazdek - amazon.de
 • Kupowanie końcówki - ściągacz.de
 • 1 miejsce - kompas dla rodziców.de

Żelazko podróżne: najważniejsze pytania i odpowiedzi

Jaka jest różnica między zwykłym żelazkiem a żelazkiem podróżnym??

Żelazka podróżne mają te same funkcje, co zwykłe żelazka, w tym żelazka parowe. Są jednak znacznie mniejsze i dlatego można je łatwiej schować w bagażu. W efekcie jednak mają też mniejszą moc i wolniej się nagrzewają. Osiągnięcie satysfakcjonującego efektu trwa dłużej, nie tylko ze względu na mniejszą stopę żelazka. Wygładzenie nim sukienki czy koszuli nie stanowi problemu, natomiast prasowanie dużego prześcieradła jest bardzo męczące.

Jakie kategorie żelazek podróżnych mogę znaleźć w sklepach??

Każdy, kto szuka żelazka podróżnego, ma dwie opcje:

 • w Żelazko podróżne na sucho podgrzewana stopa zapewnia tekstylia bez zagnieceń. Wygładzanie jest w zasadzie możliwe również bez wilgoci, ale o wiele trudniejsze, ponieważ włókna pozostają twarde. Ponadto para jest delikatna dla tkaniny. Z tego powodu większość żelazek podróżnych i wszystkie modele w naszym porównaniu testowym to żelazka parowe.
   
 • Żelazko podróżne parowe emitują również parę wodną. Dzieje się tak albo poprzez pojedyncze uderzenia pary, które wyzwalasz przyciskiem, albo przez ciągłe uwalnianie pary. Wiele żelazek parowych w miniformatach jest również wyposażonych w funkcję pary w pionie. Oznacza to, że ubrania można wygładzić jak parowce (prostownice parowe) bez wyjmowania ich z wieszaka na ubrania i bez bezpośredniego kontaktu z gorącą stopą żelazka.
Niech żelazko podróżne w bagażu podręcznym podczas lotów?

Z reguły przy pustym zbiorniku na wodę nie ma problemu z zabraniem żelazka parowego lub prostownicy parowej do bagażu podręcznego. Jednak warunki przewozu linii lotniczej są ustalane indywidualnie dla każdego przypadku. Podczas podróży statkiem żelazka są generalnie niedozwolone ze względu na zwiększone ryzyko pożaru.

Jak mogę prasować bez deski do prasowania??

W przeciwieństwie do domu, w hotelu lub apartamencie wakacyjnym często nie ma deski do prasowania. Możesz prasować z żelazkiem podróżnym na stole lub na komodzie, ale także bez deski. Aby nie uszkodzić mebla, za bazę służą co najmniej trzy ręczniki frotte lub gruby, złożony kocyk wełniany. Najlepiej położyć na nim bawełniane prześcieradło, aby stopa żelazka ślizgała się bez trudności. Odporna na wysoką temperaturę silikonowa podstawka pod żelazko nadaje się jako powierzchnia do przechowywania mini żelazka parowego.

Kryteria zakupu w skrócie: należy na to zwrócić uwagę

 • waga - Zwłaszcza podczas podróży samolotem żelazko powinno ważyć jak najmniej. Najlżejsze żelazko parowe w naszym porównaniu testowym waży zaledwie 570 gramów.
 • Wymiary - Im bardziej kompaktowy, tym łatwiej schować urządzenie w etui. Z tego powodu miniżelazka mają średnio zaledwie 20 centymetrów długości i 10 centymetrów szerokości.
 • moc -Ze względu na mały rozmiar żelazka podróżne nie mają tak dużej mocy jak zwykłe żelazka. Dotrzyj do tego ostatniego do 3.000 watów, mini żelazka parowe osiągają maksymalnie 2.000 watów. 1.Jednak dobre urządzenie powinno osiągać 000 watów, aby tekstylia stały się gładkie w akceptowalnym czasie.
 • Pojemność zbiornika na wodę - Im większy zbiornik na wodę, tym dłużej starczy na wodę. Jednak ze względu na przestrzeń, duże zbiorniki na wodę nie są generalnie możliwe w przypadku żelazek podróżnych. Jeśli podczas podróży chcesz wyprasować cały ładunek prania, musisz go kilkakrotnie uzupełniać.
 • Funkcja suszenia - Jeśli prasowanie parowe nie jest pożądane, na przykład dlatego, że chcesz chronić powierzchnię, funkcję pary można wyłączyć w prawie wszystkich żelazkach podróżnych.
 • Funkcje Steam - W zależności od modelu, żelazko wydziela parę w sposób ciągły lub impulsami. Ponadto wszystkie modele w naszym teście posiadają również funkcję pary w pionie. Pozwala to wygładzić koszule np. na wieszaku bez przesuwania po nich stopą żelazka.
 • Szybkość pary - Szybkość pary określa, ile gramów pary na minutę emituje żelazko parowe podróżne. 40 gramów na minutę to średnia dla modeli o wysokiej wydajności.
Może zainteresować Cię także Test żelazka parowego 2021 - 10 modeli ma zagniecenia na kołnierzu Test stacji do prasowania parowego - Pranie bez zagnieceń z dodatkowym ciśnieniem pary Bezwapienne i wygodne: żelazko Philips Azur Performer Plus w teście
 • Kontrola temperatury - Podobnie jak w przypadku dużych żelazek, optymalną temperaturę dla większości żelazek podróżnych można płynnie regulować za pomocą pokrętła.
 • Kontrolka - W niektórych modelach, jako dodatkowy środek bezpieczeństwa, świecąca lampka wskazuje, kiedy żelazko jest używane. Więc nie zapomnij go wyłączyć po skończonej pracy.
 • Przełączane napięcie - W Ameryce Północnej, w wielu krajach Ameryki Południowej i Japonii napięcie sieciowe wynosi od 100 do 120 woltów. Z tego powodu napięcie prawie wszystkich miniżelazek można w razie potrzeby przełączyć na to napięcie. 
 • Składany uchwyt - Składany uchwyt również oszczędza miejsce. Musi być jednak dobrze wykonana, aby po kilkukrotnym złożeniu nie odłamała się ani nie usiadła i nie stała się zagrożeniem.
 • Powłoka nieprzywierająca - Jeśli stopa żelazka ma powłokę zapobiegającą przywieraniu, żelazko lepiej ślizga się po tkaninach.
 • Długość kabla - Kabel powinien mieć co najmniej półtora metra długości, aby można go było prasować w dużych pomieszczeniach bez przedłużacza.
 • Również miły - Niektóre żelazka podróżne są wyposażone w praktyczną torbę podróżną, w której można schować urządzenie.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here