Koszty i finansowanie fotowoltaiki”,

Prąd z własnego dachu

Wydajność słoneczna © guukaa, stock.cegła suszona na słońcu.Zamiana darmowej energii słonecznej na cenną energię elektryczną - ta atrakcyjna opcja istnieje po zainstalowaniu systemu fotowoltaicznego i jest tańsza niż wielu ludziom się wydaje. Ponieważ cena modułów fotowoltaicznych znacznie spadła w przeszłości ze względu na ciągły rozwój. Chociaż dotacje państwowe na energię słoneczną były stopniowo zmniejszane, rentowne systemy nadal można budować i eksploatować dzisiaj.

Koszt instalacji fotowoltaicznej

Moc systemu fotowoltaicznego podawana jest w kW peak. Wartość szczytowa kW kosztuje obecnie średnio około 1, łącznie z instalacją i uruchomieniem.000 do 1.400 euro. W zależności od rodzaju ogniwa słonecznego, moduły mogą być nieco droższe lub tańsze - a im większy system, tym niższe wydają się koszty na kW szczytu. Przy poborze mocy 4.000 kilowatogodzin rocznie, wielkość systemu od 4 do 5 kW jest idealna. W oparciu o te wartości orientacyjne taki system kosztuje od 4.000 i 7.000 euro. Podczas eksploatacji mogą powstać dodatkowe koszty, na przykład na konserwację.

Struktura kosztów instalacji fotowoltaicznej do 30% zapisać

Firmy specjalizujące się w energii słonecznej
Tanie oferty

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze firmy specjalizujące się w fotowoltaice, porównaj oferty i zaoszczędź.

Dalsze inwestycje w magazynowanie

Przez długi czas systemy fotowoltaiczne opłaciły się, przede wszystkim ze względu na energię słoneczną doprowadzoną do sieci zasilającej. Istniała taryfa gwarantowana dla tej energii elektrycznej, która została ponownie sfinansowana z dopłaty określonej w ustawie o odnawialnych źródłach energii (EEG). Aby obniżyć własne koszty energii elektrycznej i uniezależnić się od wzrostu cen na rynku, warto zatem zainstalować system magazynowania energii słonecznej. W przypadku domu jednorodzinnego jest to łącznie 6.000 do 15.000 euro do rezerwacji.

Finansowanie przez KfW

Budowa i rozbudowa instalacji fotowoltaicznej oraz instalacja systemu magazynowania są finansowane przez KfW Bank z niskooprocentowanych kredytów. Program 270 ("Energie Odnawialne - Standard") skierowany jest zarówno do firm, jak i osób prywatnych. Dzięki Federalnemu Programowi na rzecz Efektywnych Budynków (BEG), finansowanie będzie przyznawane od 1. Zmodernizowany i zrestrukturyzowany w lipcu 2021 r. Powodem jest fuzja z finansowaniem Federalnego Urzędu Gospodarki i Kontroli Eksportu (BAFA).

Wskazówka: Więcej szczegółowych informacji można znaleźć w rozdziale poświęconym fotowoltaice

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here