Koszty i finansowanie energii słonecznej”,

Możliwości finansowania systemów solarnych (stan na 2021 r.)

Pomoc w finansowaniu systemów solarnych

Finansowanie © Doc Rabe, fotolia.Istnieje wiele sposobów na uzyskanie pomocy w finansowaniu słonecznego systemu grzewczego. Przy tak wielu możliwościach finansowania nie zawsze jest jednak łatwo śledzić sytuację i identyfikować oferty odpowiednie dla indywidualnych potrzeb. Wynika to głównie z faktu, że wymagania i warunki różnych programów finansowania są czasami bardzo różne. Ponadto programy te są często modyfikowane m.in. ze względu na panujące ramy polityczne i aktualną sytuację finansową budżetu. Tutaj znajdziesz przegląd aktualnie oferowanych usług finansowania.

Kolektory słoneczne © Manuela Fiebig, stock.cegła suszona na słońcu.com

Finansowanie energii słonecznej od BAFA

Dzięki pakietowi ochrony klimatu opracowanemu przez rząd federalny, finansowanie BAFA na energię słoneczną uzyskało zasadniczo nowe podstawy. Główna zmiana polega na tym, że finansowanie nie opiera się już na stałych kwotach, ale na zasadzie proporcjonalnej. Koszty kwalifikowane są podstawą do obliczenia dotacji. Hybrydowe systemy grzewcze EE, systemy biomasy i pompy ciepła są finansowane z 35 procent kosztów kwalifikowalnych, systemy hybrydowe gazowe i systemy kolektorów słonecznych z 30 procent. Dotyczy to zarówno nowych budynków, jak i istniejących budynków, w których system ogrzewania lub chłodzenia, który ma zostać wymieniony lub objęty wsparciem, działał przez ponad dwa lata w momencie złożenia wniosku. Zobacz grafikę poniżej, aby uzyskać więcej informacji.

Ważny: Przed wdrożeniem środka lub zawarciem umowy z instalatorem należy zawsze wystąpić do BAFA o finansowanie ogrzewania energią odnawialną. Odbywa się to wyłącznie online. Słoneczna termiczna: Najpierw złóż wniosek o dofinansowanie, a następnie uruchom system do 30% zapisać

Firmy specjalizujące się w energii słonecznej
Tanie oferty

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze firmy specjalizujące się w fotowoltaice, porównaj oferty i zaoszczędź. Słoneczna terma: Dowiedz się o dotacjach przed zakupem

Słoneczne wsparcie cieplne od KfW

Grupa bankowa KfW oferuje tanie kredyty na remont domu i oszczędność energii. Podobny program nosi nazwę Renewable Energies Premium (numery 271, 281) i udziela pożyczek z obecnie 1% RRSO z dopłatami do spłaty (stan na luty 2021 r.).

Atrakcyjne są również programy energooszczędnej renowacji (kredyt) (nr 151 i 152) lub energooszczędnego budynku (nr 153). Szczególnie w przypadku rozległych prac remontowych, które dotyczą nie tylko systemu grzewczego, warto przyjrzeć się warunkom. Jednak jesteś tylko do 30. Czerwiec 2021 dostępny. Następnie fundusze są przekazywane do nowego federalnego programu na rzecz efektywnych budynków (BEG).

Wskazówka: Dowiedz się więcej o aktualnej ofercie na stronie głównej grupy bankowej KfW lub poproś doradcę KfW o wskazanie opcji, które są dla Ciebie odpowiednie. Ponieważ KfW nie posiada własnych oddziałów, wielu klientów, którzy chcą zainwestować, najpierw udaje się do swojego banku domowego. Jednak w wielu przypadkach finansowanie państwowe i finansowanie z KfW może być bardziej opłacalne. Powinieneś zatem najpierw skontaktować się z KfW, a jeśli zdecydujesz się na ofertę z grupy bankowej, to złożyć wniosek za pośrednictwem swojego banku domowego. Ważny: O dofinansowanie należy ubiegać się za pośrednictwem banku domowego przed inwestycją.

Dalsze możliwości finansowania słonecznej energii cieplnej

Oprócz ogólnokrajowych możliwości finansowania, istnieje wiele innych instytucji publicznych, które wspierają technologie przyjazne dla środowiska, takie jak energia słoneczna cieplna z programów miejskich. Niektórzy dostawcy energii promują również instalację nowoczesnych systemów grzewczych dla swoich klientów. Zapytanie nic nie kosztuje, więc powinieneś udać się zarówno do wydziału ochrony środowiska w swoim mieście, jak i do centrum doradztwa konsumenckiego i zapytać o aktualne programy finansowania.

Pozwól nam doradzić: specjalista zna się na rzeczy

Doradztwo energetyczne zwykle kosztuje trochę pieniędzy, ale jest dobrze zainwestowane. Ponadto z praktyki nauczysz się zwykle wielu przydatnych informacji, ponieważ pracownicy mogą od razu dowiedzieć się, które obszary są częściej blokowane, a które są często zaniedbywane. W każdym razie przy inwestowaniu w system solarny należy zasięgnąć fachowej pomocy ekspertów. Mnogość złożonych wzajemnych zależności i czynników, które ostatecznie decydują o wydajności systemu, zazwyczaj może być w pełni zbadana tylko przez eksperta.

Wskazówka: Dalsze, szczegółowe informacje można znaleźć w rozdziale o słonecznej energii cieplnej

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here